Memotropil- na krążenie i niedokrwienie

Krew i układ krwiotwórczy
B01 - Leki przeciwzakrzepowe
B02 - Leki przeciwkrwotoczne
B03 - Leki stosowane w leczeniu niedokrwistości
B05 - Preparaty krwiozastępcze i roztwory do wlewów
B06 - Inne leki hematologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Memotropil

Post autor: Mimi2 » 25 mar 2013, 22:24

No nie OT, a szeroko zakrojoną dyskusję o zawrotach :P
Brałam memotropil 3 tyg, po czym w nocy obudził mnie ból głowy jakby mi coś w środku trachnęło i się wystraszyłam i więcej nie wzięłam. Żadnej poprawy jeżeli chodzi o koncentrację nie zauważyłam. Nie polecam, ale to moje zdanie.
Lędźwiowym. Neurochirurg powiedział, że w żadnym wypadku.
Mnie najlepszy neurochirurg na śląsku zarzekał się, że mam nadciśnienie wewnątrzczaszkowe:P a nie mam ;) Z doświadczeń własnych i rodziny wiem, że kręgosłup potrafi wywinąć objawy jakich by się nikt nie spodziewał.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Memotropil

Post autor: ita71 » 26 mar 2013, 05:59

Mimi2 pisze:Tak apropo zawrotów-to powinno się odwiedzić też laryngologa, bo to nie tylko od mózgu się może kręcić.
Też jest pod opieką laryngologa (jak osiągnie pełnoletność mamy zgłosić sie
na operację/ zabieg ).
Natuśka pisze:u mnie pojawiło się to w okresie największego dobrostanu jelit, nie byłam wtedy na sterydach, wyniki- piękne
U syna podobnie ,grudzień-luty było największe zaostrzenie od kilku dobrych lat.
Teraz od strony jelit jest spokój (odpukać ),a zaczęły się problemy neurologiczne.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memotropil

Post autor: Natuśka » 05 kwie 2013, 18:15

Swojego wyniku RM głowy nie odebrałam osobiście, ale uczyniła to dziś moja koleżanka.. Dostarczy mi go za tydzień, bo musiała wyjechać poza miasto, ale przysłała mi skrót w SMS-ie:

"Obecność drobnych ognisk hiperint. mogących odpowiadać zmianom naczyniopochodnym, jednak biorąc pod uwagę wiek pacjentki niezbędne jest zróżnicowanie ze zmianami demielinizacyjnymi.
Torbiele retencyjne w zatokach szczękowych.
Wskazane dalsze monitorowanie."
Reszta b/z.

Nie wiem co o tym myśleć, jakoś to po mnie spłynęło :wink: albo jeszcze nie dociera :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Memotropil

Post autor: Mimi2 » 07 kwie 2013, 14:24

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Tylko, że to ta sama substancja czynna...no, ale może coś w tym jest, bo się parę razy na generykach przejechałam i jedne działały a drugie nie bardzo.

Natuśka, a gdzie masz te zmiany hiperintensywne? Bo to pachnie SM... ale bez całego opisu ciężko coś powiedzieć.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memotropil

Post autor: Natuśka » 07 kwie 2013, 14:53

Mimi2 pisze:Natuśka, a gdzie masz te zmiany hiperintensywne?
No jeszcze nie wiem, bo nie mam całego opisu- tylko tyle co mi przysłała SMSem...
Mimi2 pisze:Bo to pachnie SM... ale bez całego opisu ciężko coś powiedzieć.
Już mnie diagnozowali pod kątem SM, nic nie znaleźli i zalecili powtórzenie badania za pół roku. Zrobiłam po roku na innym sprzęcie i coś tam jest- pytanie tylko co :neutral:
Ech, nie będę się łamać- aktualnie to ignoruję, bo mam za dużo spraw do załatwienia, a rozsypać się nie mogę :wink:

Moje stresy i tak nic nie zmienią...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Memotropil

Post autor: masterdark » 26 paź 2018, 13:44

Brałem memotropil w dzieciństwie na neuropsychiczne zaburzenia rozwojowe, nie pomógł nic, ale też i w niczym nie zaszkodził, taki obojętny lek.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Memotropil

Post autor: obyty.z.cu » 26 paź 2018, 17:58

właśnie wczoraj miałem rozmowę z neurolożką ;)..nowa obsada, poprzednia neurolog awansowała na ordynatora oddziału i brakuje jej czasu.
I właśnie wyszła rozmowa czy by nie wrócić do Memotropilu, ale w dawce dużej, czyli 4 tab x 1200. Podobno tak wysoka dawka ( mówiąc w jakimś skrócie myślowym) zaktywowała by funkcje w mózgu itd..U mnie ciągle te problemy z zawrotami głowy...sam już nie wiem.
Dobrze, że skończyły się te upały i duże słońce. Nie uwierzycie jak mocno (źle) na mnie działało to lato. Każda większa aktywność, to duże kłopoty.
Często uczucie jak po super "odlocie ", jakby za chwile miało się zemdleć albo stracić kontrole ...niefajnie tak.
I tak przez wiele lat.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy B - Krew i układ krwiotwórczy”