Jakie antybiotyki przy infekcjach????

R01 - Preparaty donosowe
R02 - Leki stosowane w chorobach gardła
R03 - Leki stosowane w chorobach przebiegających ze skurczem oskrzeli
R05 - Preparaty przeciwko kaszlowi i przeziębieniom
R06 - Leki przeciwhistaminowe do stosowania ogólnego
R07 - Inne leki stosowane w chorobach układu oddechowego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: joko25 » 01 paź 2007, 14:11

Hej
mam do Was wszystkich pytanie odnosnie antybiotyków-jakie leki najczęsciej zażywacie przy infekcjach gardła, krtani, zatok??? Czy wasi lekarze częsciej przepisują Wam antybiotyki w tabletkach czy w zastrzykach??? ktore są mniej szkodliwe dla jelita?? Ja ostatnio jak bylam chora to bralam cipronex, ponoć najmniej szkodliwy dla jelita, ale mialam po nim nawrót, dlatego sama juz niewiem co brac. A jak to jest u Was???

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: cordo » 01 paź 2007, 14:35

Mi lekarz domowy przepisał duomox (nie wiem czy dobrze napisałem). leczyłem się nim 7 lub 10 dni. Przeszło mi szybko. Miesiąc później miałem nawrót. :cry: Potwierdza się , że nawroty mogą wystąpić po leczeniu antybiotykowym. Ale mój gastrolog powiedział mi bym jak najbardziej unikał antybiotyków. Powiedział, że gdy zachoruję, żebym ostatecznie wziął Paracetamol wygrzał się w łóżku i wypił herbatke malinową :lol: . Jednak gdy po 2 dniach nie będzie poprawy to niestety antybiotyk. :smutny: . Ja ostatno byłem bardzo przeziębiony i gdybym poszedł do lekarza to ON BY MI NA PEWNO PRZEPISAŁ ANTYBIOTYK. Ale po domowej kuracji pozbyłem się antybiotyku. tzn. leżałem w łóżku. piołem herbatki ziołowe. i jadłem witamine C itp. :roll: I przeszło jak ręką odjął. :razz:

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: -Ania- » 01 paź 2007, 16:20

mam do Was wszystkich pytanie odnosnie antybiotyków-jakie leki najczęsciej zażywacie przy infekcjach gardła, krtani, zatok??? Czy wasi lekarze częsciej przepisują Wam antybiotyki w tabletkach czy w zastrzykach??? ktore są mniej szkodliwe dla jelita?? Ja ostatnio jak bylam chora to bralam cipronex, ponoć najmniej szkodliwy dla jelita, ale mialam po nim nawrót, dlatego sama juz niewiem co brac. A jak to jest u Was???
Przewaznie są to leki wziewne, czyli takie, które działają miejscowo.
Jesli sie tak nie da, to są to leki w zastrzykach, ze wgledu na to, ze są mniej szkodliwe na jelita. Bardzo rzadko mój lekarz wypisuje antybiotyk w tabletkach, bo czesto sie to konczy "powikłaniami jelitowymi".

U mnie paracetamol odpada, bo jestem uczulona.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: ranka » 01 paź 2007, 16:31

moje jelito jest juz tak skonstruowane ze nie lubi wszelkich"podrobek".
stosowalam kiedys taki antybiotyk Forcid i od razu pojawilo sie zaostrzenie,tak samo jak z Salofalkiem.

Tak wiec po augmentinie czy cipronexie nic mi nie jest.
Obrazek

Graga
Początkujący ✽✽
Posty: 169
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: Graga » 01 paź 2007, 18:58

Ja brałam w lipcu Cipronex na zapalenie pęcherza moczowego, później miałam nawrót, ale do tego dołączył także stres, więc nie wiem czy to tylko wina antybiotyku. Wszystkie inne, które brałam zawsze powodowały rewolucje jelitowe niestety. Mój lekarz nie zaleca mi w ogóle antybiotyków, a już zapewne nie w takiej częstotliwości jak lubią je dawać lekarze rodzinni. Antybiotyk tylko wtedy, gdy temp. jest wyższa niż 38 st.

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: cordo » 01 paź 2007, 20:01

Czyli z tego co wynika część kuracji antybiotykowych kończy się nawrotem. CZyli lepiej nie ryzykować. Przypomina się dobre powiedzenie '' lepiej chorobie zapobiegać niż ją leczyć ''.

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 14 gru 2005, 11:38
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: kabran » 01 paź 2007, 21:11

Ja jestem świeżo po sporej infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Ponieważ zaczęło się od zatok i infekcji wirusowej, internista (poinformowany przeze mnie starannie i pouczony o CD) postanowił zaczekać z antybiotykiem. Miałam się tylko wygrzewać, łykać rutinoscorbin itp. Po tygodniu miałam już zapalenie oskrzeli i początki zapalenia płuc. Wtedy włączył antybiotyk -wg zalecenia gastro dożylnie - najpierw Zinacef, potem Lincocin. O tym Lincocinie później się dowiedziałam, że nawet zdrowym jelita wysiadają. Mnie wysiadły pięknie i mam teraz suuuper zaostrzenie. A z owego zapalenia płuc wyciągnął mnie w końcu doustny Tarivid.
Przy wszelkich infekcjach gardłowych chyba dobrze robią leki wziewne, takie jak przy astmie. Np. Serevent (rozkurczowy) i Flixotide (steryd, ale działający miejscowo). Ja astmę mam, więc w zasadzie sama sobie reguluję wysokość dawki. Ale coraz częściej się spotykam z tym, że lekarze zapisują inhalatory ludziom "tylko" przeziębionym. Podobno skuteczne, zwłaszcza przy cięższych infekcjach.
luke6p pisze:Czyli z tego co wynika część kuracji antybiotykowych kończy się nawrotem.
Może niekoniecznie, ale w moim wypadku tak się skończyło. Czy to wina antybiotyku czy niedouczonego lekarza, czy moja, bo leczyłam się u rodzinnego, zamiast pobiec do gastro? Ale astma+zapalenie płuc to nie jest chyba coś, co można zwalczyć sokiem malinowym. Sama nie wiem... :neutral: Ale PEF spadł mi poniżej 200, więc wesoło nie było.
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: cordo » 01 paź 2007, 22:11

kabran pisze:luke6p napisał/a:
Czyli z tego co wynika część kuracji antybiotykowych kończy się nawrotem.
Może niekoniecznie, ale w moim wypadku tak się skończyło. Czy to wina antybiotyku czy niedouczonego lekarza, czy moja, bo leczyłam się u rodzinnego, zamiast pobiec do gastro?
Też miałem wyrzuty że nie poszedłem do gastrologa tylko do rodzinnego, który od razu wypisał antybiotyk. Chyba wina wszystkich ''antybiotyków'' :lol: .

Mania
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:44
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Miklesz
Kontakt:

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: Mania » 01 paź 2007, 22:38

Ja jak jestem chora to mój lekarz rodzinny przepisuje mi Zinfcet lub jakiś zastepczy w zastrzyku i jak narazie do tej pory nic mi nie było, jeszcze nigdy nie miałam atybiotyku w tabletkach, zawsze mi powtarza że mogło by się to dla mnie bardzo źle skończyć. Fakt że po 10 zastrzykach boli "pupcja" :mrgreen: ale taki ból to nie ból znam gorsze :roll:
Szczęście to jedna rzecz jaka się mnoży gdy się ją dzieli

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: Mamcia » 01 paź 2007, 22:57

Cipronex (z metronidazolem) - jest atybiotykiem stosowanym w NZJ, ale to lek z grubej rury np ropnie, przetoki. antybiotyki doustne nie są wskazane. jest to grupa leków w Polsce naduzywana. Wirusówki, poza wyjątkami, nie powinny byc leczone antybiotykami.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: Raysha » 03 paź 2007, 08:30

ja miałam duomox i czasami dobrze reaguje i nic mi nie jest a czasami mam wycieczkę do szpitala...na gardło zawsze mam albo bioparox albo tantum verde i tak się leczę na przeziebienie oczywiscie łóżeczko + herbatka i tam takie takie... w ostatecznosci biore zastrzyki.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: goniusia » 04 paź 2007, 19:47

Ja miałam zapalenie pęcherza w lipcu i moja pani doktor wypisując mi cipronex popwiedziała że albo przyjmuję sulfę i nie przyjmuję cipronexu albo odwrotnie, do dziś nie wiem o co chodziło.Oczywiście pomęczyłam się ale sulfy nie odstawiłam.Praktycznie nie choruję,jak jest to coś lekkiego to fervex i tym podobne

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: Mamcia » 04 paź 2007, 21:23

A skąd Pani doktor ma te informacje? W mojej Biblii nie ma żadnej informacji o interakcji sulfy z Cyprofloksacyną.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2007, 21:26 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: Ela » 04 paź 2007, 23:34

Moja reumatolożka, która leczy mi stawy sulfasalazyną, też zaleca przerwę w braniu sulfasalazyny, kiedy trzeba włączyć antybiotyk (też cipronex), np. na zapalenie dróg moczowych. Czyli zawsze jak włączałam antybiotyk, to miałam robić przerwę w sulfasalazynie. Może nie chodzi o interakcję, ale np. obciążenie wątroby?
CU, j-pouch

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie antybiotyki przy infekcjach????

Post autor: Mamcia » 05 paź 2007, 11:51

Muszę to prześledzić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy R - Układ oddechowy”