co na przeziębienie?

R01 - Preparaty donosowe
R02 - Leki stosowane w chorobach gardła
R03 - Leki stosowane w chorobach przebiegających ze skurczem oskrzeli
R05 - Preparaty przeciwko kaszlowi i przeziębieniom
R06 - Leki przeciwhistaminowe do stosowania ogólnego
R07 - Inne leki stosowane w chorobach układu oddechowego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Patryśka » 31 sty 2007, 18:00

No tak tom-as tylko ze to w zupelnosci nie pomaga przynajmnije mi...Ale zawsze jest jakis plus-dluzej mozna polezec w lozeczku i poodpoczywac :P

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: co na przeziębienie?

Post autor: tom-as » 31 sty 2007, 18:05

Patryśka pisze:No tak tom-as tylko ze to w zupelnosci nie pomaga przynajmnije mi...Ale zawsze jest jakis plus-dluzej mozna polezec w lozeczku i poodpoczywac :P
co coz... ja to stosuje ze skutkami dobrymi... przy takim zwyczajnym przeziebieniu to nie 'prochy' sa najlepsze a 2-3 dni odpoczynku :)

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: co na przeziębienie?

Post autor: jaryszek » 31 sty 2007, 19:44

tola pisze:a ja na lekkie przeziębienie aplikuję tylko i wyłącznie paracetamol.
Hmmm, skad ja to znam :wink:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽
Posty: 97
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:41
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Jaskółka » 31 sty 2007, 20:20

tola pisze:Do tego serwuję sobie herbatkę z dużą ilością soku malinowego :mrgreen:
hehe...skąd ja to znam, u mnie podobnie soczek malinowy domowej roboty...Czasami chcą mi wcisnąć jakiś specyfik z czosnkiem, ale jeszcze się nie skusiłam.... :wink: A tak to tradycyjnie rutinoskorbin, na ból gardła - cholinex, a na katar inhalacja z olbas-em :wink: Jeśli chodzi o paracetamol to biorę w ostateczność jak mam już naprawdę wysoką temperaturę, bo podobno podwyższona temperatura oznacza ze organizm sam walczy.... i oczywiście się wygrzewam :mrgreen: , gorzej ja człowiek w tym czasie musi pracować ;/
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: co na przeziębienie?

Post autor: biedronka24 » 06 cze 2008, 14:56

Ja właśnie jestem przeziebiona»(a za oknem upał). Stany podgorączkowe mam od około miesiąca - ale lekarz twierdzi, że to od jelit. Tydzień temu skończyłam brać antybiotyk-rovamycine. Jelita ucierpiały. Myślałam, że pozbyłam sie infekcji. Ale po trzech dniach wszystko wróciło. Katar, ból gardła. Rodzinny dał mi zwolnenie. Mam duzo pić, łykać witaminy, Ascorutical forte i coś od gardła. I ewentualnie krople do nosa. tym razem nie dostałam antybiotyku. Mam nadzieję, że mi przejdzie.

Misia

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Misia » 06 cze 2008, 20:31

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Potfur

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Potfur » 06 cze 2008, 20:35

a tussipet w przypadku kaszlu - czy jest skuteczny? :?: :neutral:
Ostatnio zmieniony 07 cze 2008, 13:18 przez Potfur, łącznie zmieniany 1 raz.

Graga
Początkujący ✽✽
Posty: 169
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Graga » 06 cze 2008, 22:24

jak mnie zaczyna coś "brać" od razu serwuję sobie jakieś ziółka typu lipa, ciepłą herbatkę i czasami jakieś tabletki do ssania. Staram się reagować jak najszybciej i unikać jakichkolwiek innych specyfików, które przyjmuję już w ostateczności, bo powiem szczerze, iż z reguły mi szkodzą.

HK
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2008, 00:57
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: co na przeziębienie?

Post autor: HK » 14 lip 2008, 14:57

helou,
MadMAx ja tez wierze w kasze jaglana i inne naturalne metody, jak leczysz jelita wsoej? mozna to leczyc bez sterydow??

Magda2313
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2008, 16:10
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: oklice Będzina
Kontakt:

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Magda2313 » 18 gru 2008, 17:03

a ja na przeziębienie stosuje:

na gardło: propolis w sprayu..psikam na gardło trzymam troche..a potem wyplówam, żeby nie draznic jelita
na katar: wciągam nosem lekko ceipłą, przegotowaną wodę lub smaruje sobie pod noskiem maścia majerankową
na kaszel suchy, drapiący: robie płukanke z przegotowanej wody i soli
na gorączkę: lód w szmatkę i na czółko
na kaszel mokry podobno dobrze jest ugotować ziemniaki, poźgać je i ciepłe w szmatce położyć na płuca, wtedy sie odrywa flegma

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: co na przeziębienie?

Post autor: ranka » 18 gru 2008, 17:40

ja stosuje leki: na kaszel mokry Fluimucil 200 w saszetkach , na suchy jakis syrop - nie ejstem zwolennikiem dreczenia swojego organizmu :)
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Natalka » 18 gru 2008, 19:37

Mi najlepiej pomagają inhalacje (na katar), czosnek i czasem jakiś syrop na kaszel (np.Flegamina).
A jak czuję że coś mnie bierze, ale tak na samym początku, to grzaniec z piwa z miodem i sokiem malinowym, może być i z imbirem, no i pod kołdrę. Ta metoda nie zawsze pomaga, czasem jest już na nią za późno.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olek

Re: co na przeziębienie?

Post autor: Olek » 18 gru 2008, 19:52

Czosnek? Ja bym po nim od razu miał zaostrzenie :P Teraz jestem przeziębiony i biorę spray do nosa tetrisal i nasivin. Na gardło ssam cholinex i przeziębienie powoli przechodzi.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: co na przeziębienie?

Post autor: obyty.z.cu » 19 gru 2008, 12:16

w mojej medycynie rodzinnej domowej pamietam syrop z cebuli i cukru,zawsze pomagal :razz: choc zapach byl nieszczegolny,smak byl calkiem dobry .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: co na przeziębienie?

Post autor: biedronka24 » 29 gru 2008, 21:31

U mnie ostatnio domowe sposoby zawiodły i skończyło się antybiotykiem - zapalenie oskrzeli.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy R - Układ oddechowy”