Transtec (buprenorfina) plastry przeciwbólowe

N01 - Leki znieczulające
N02 - Leki przeciwbólowe
N03 - Leki przeciwpadaczkowe
N04 - Leki stosowane w chorobie Parkinsona
N05 - Leki psycholeptyczne
N06 - Leki psychoanaleptyczne
N07 - Inne leki działające na układ nerwowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Transtec (buprenorfina) plastry przeciwbólowe

Post autor: -Ania- » 06 paź 2014, 17:53

Witam

Czy Ktoś z Was/nas chorujący na crohna/ colitis albo nzj jest leczony p.bólowo buprenorfina?
Chodzi mi o tą w plastrach w systemie transcendentalnym.

Tydzień temu ten lek został mi włączony do leczenia w dawce 17,5mg i jest super, świetnie się sprawdza, ale plastry odklejają się - pewnie dlatego, że jest pól plastra (przecięte na skos).
Poradziłam sobie ze swędzeniem skóry- naokoło smaruje czymś na komary, np, fenistil i jest ok, do tego calcium. Jednakże nie wiem za bardzo co robić na odklejanie plastrów.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Transtec (buprenorfina)

Post autor: obyty.z.cu » 06 paź 2014, 18:59

-Ania- pisze:Czy Ktoś z Was/nas chorujący na crohna/ colitis albo nzj jest leczony p.bólowo buprenorfina?
Chodzi mi o tą w plastrach w systemie transcendentalnym.
mi przepisał je lekarz z Poradni Leczenia Bólem. Naprawdę pomagają.
U mnie problem z nimi jest ... zaczerwienienie skóry juz po jednym dniu,taki odczyn alergiczny,a plaster powinien byc ok. 3 - 4 dni.Mam takie 35 i 52,5 μg/h.Nie bardzo rozumiem sens przecinania na skos...
http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/pn/ ... ystyka.pdf
-Ania- pisze:Jednakże nie wiem za bardzo co robić na odklejanie plastrów.
pewnie te cięcie jest problemem,a także smarowanie obok.
Tak mam też ze stomią,jest maść jest problem z odklejaniem.
Dlatego czasem worki jednoczęściowe oklejam zwykłym plastrem Viscoplast,i to działa,jest ok,znaczy trzymają worek.
Ja nie mam żadnych problemów z odklejaniem.
No i ...plastry są ok.,znaczy działają,ale ja jeśli czuje że nie muszę ,to je odpuszczam,są "ostatecznym" u mnie p.bólp\owym lekiem.
Tramal w kroplach najczęściej wystarcza.
No i nie każdemu Transtec pasuje, przy wielkich bólach dałem bratu i ... naprawdę on ich nie może,miał wielkie problemy i szybko musiał go odkleić,czyli trzeba uważać,nie każdy może go brać.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transtec (buprenorfina)

Post autor: -Ania- » 06 paź 2014, 19:31

Okazało się że dawka 35mg to za silną, stad polowa 17.5 Miałam ogromne "jazdy" i "wielkie oczy".
Smarujac maścią typu fenistil nie dotykam plastra, i to zaczelam robic dzis a plastry mam tydzien.
Stosuje regularnie bo ból jest przewlekły.
Jestem uczulona na tramal więc odpada. Te plastry sa po to by nie brać dużych dawek ketonalu.

Co do zwykłych plastrów - zobaczymy czy to zadziała, tylko że nosisz plaster transtec i ten zwykły 3 dni.
Na odparzenia proponuje coś w stylu sudocrem, mi pomaga- smaruje miejsce po zdjęciu plastra

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Transtec (buprenorfina)

Post autor: obyty.z.cu » 06 paź 2014, 21:19

-Ania- pisze:plaster transtec i ten zwykły 3 dni.
tak,ale są różne plastry bez gazy,warto sprawdzić który Tobie będzie pasować,mi taki hipoalergiczny się nie trzymał,a ten z viscoplastu bez problemów 3 dni,w tym i pod prysznicem.
No i okazuje się,że jestem uczulony na niektóre plastry,czyli trzeba to sprawdzić na sobie,innej opcji nie ma.
Samo życie.
-Ania- pisze: 35mg to za silną, stad polowa 17.5 Miałam ogromne "jazdy" i "wielkie oczy".
to kwestia osobnicza,u mnie bywało że i te 52 nie działało,wtedy pozostawały zastrzyki.
No i jakoś tak,że nawet nie przeszkadza w jazdach samochodem.
Smarowanie miejsc po zdjęciu plastra jest ok,ale i tak trzeba zmieniać miejsce przyklejania za każdym razem,zgodnie z ulotką.
Smarowania miejsc przed przyklejeniem chyba nie wchodzi a rachubę,no bo działanie środka byłoby bardzo ograniczone,a i obawiałbym się czy nie odklei się.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transtec (buprenorfina)

Post autor: -Ania- » 07 paź 2014, 11:07

co do zmiany miejsc- zgadzam się, zaczęłam od przodu i sam lekarz przykleił mi po lewej stronie- miejsce po zdjęciu wygląda tragicznie wiec smaruje je sudocremem, potem przód po prawej stronie, a teraz mam po raz pierwszy na plecach (przykleiła mi inna osoba). Mam tez plastry hypoalrgiczne.
Mysle że będzie dobrze
Wazne by nie bolało, bo chce normalnie żyć.
Przed przyklejeniem plastra niczym nie smaruje.. skóra ma byc czytsa i sucha przecież.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy N - Układ nerwowy”