Uwaga Pirat!

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 11 mar 2009, 23:44

Karaoke pisze:Zwłaszczajak wyłączysz silnik wskazana jest zamiana na pozycyjne, gdyż nie zmienia to świateł z tyłu, a zmniejsza nieco zużycie prądu.
uparłeś się tego zużycia prądu jakbyś za niego rachunki dostawał ;)
ogólnie mnie zuzycie prądu w aucie nie interesuje bo tak naprawdę nic nie kosztuja ;) a w Busiku mam dwa aku to mogę sobie zawiesić lampki choinkowe i mnie nadal zużycie prądu nie interesuje :D
Karaoke pisze:Poza tym nie zauważyłem jakoś aby kierowcy hamowali na zielonym "bo się nie zmieszczą", chyba że są jakieś inne nagłe sytuacje na drodze np. wtargniecie pieszego.
wiesz co, to jest tak ktoś rusza na światłach bo ma do samego skrętu kawałek i się rozpędza, po czym po chwili zwalnia do 20 bo przecież większa prędkość oznacza że wyleci z zakrętu... a od razu napiszę, że tutaj troszkę ironi używam ,żeby nie było nieporozumień :)
Karaoke pisze:Jednak gdy stoisz w korku 10, 20min masz włączone światła radyjko, jeszcze stop i nawiew to czy te jałowe obroty starczają na to wszystko
czasami jeszcze ładuje się telefon, albo ma włączonego GPS :)
a może pytanie powinno brzmieć czym jeździsz skoro masz takie problemy z prądem ?:) przepraszam za złośliwości to ta ciąża :twisted:
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 12 mar 2009, 00:21

Shadowka pisze:a może pytanie powinno brzmieć czym jeździsz skoro masz takie problemy z prądem ?:) przepraszam za złośliwości to ta ciąża
pytanie uwazam za zasadne :razz: sorki...rozesmialem sie....
nie wazne czym jezdzi, wazne jakie sa nawyki !
"Mlodzi"kierowcy tego nie czuja, ....
sorki....ale choc moze na rzeczy jest i to , ze ja np. mam dwa samochody, jeden nowka, niecaly rok, drugi prawie 24 lata....lubie ten drugi !
Choc sprawny jakby co ! :wink: z wszystkimi oplatami,z AC wlacznie !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: ita71 » 12 mar 2009, 00:35

A ja nie rozumię tych waszych sporów.Jeźdzę już
18 lat i jeszcze nie miałam żadnej stłuczki a i
przepisy są mi znane. :mrgreen:
Nigdy nie mów nigdy...

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: exa » 12 mar 2009, 06:26

ja jeszcze w kwestii awaryjnych.....
jeżdżę bardzo dużo, robię około 6-9 tys km miesięcznie po Polsce i zauważyłam, że i zawodowi kierowcy przyjęli system włączania awaryjnych, kiedy się coś dzieje na drodze, nie tylko z ich samochodem....np w korku, kiedy wypadek, kiedy przed wahadłem stają, również na przejeździe kolejowym....
ludzi bardzo wiele rzeczy teraz rozprasza, a to telefon, a to rozmowa, łatwo można się zagapic, szczególnie kiedy jedzie się już kilka godzin...tak jest, po prostu, bezpieczniej...
ita71 pisze:A ja nie rozumię tych waszych sporów.Jeźdzę już
18 lat i jeszcze nie miałam żadnej stłuczki a i
przepisy są mi znane. :mrgreen:
pogratulowac....tylko na drodze w ciagu tych 18-stu lat trochę się zmieniło...
Karaoke pisze:odałem tą informację tylko jako dodatkowy argument aby nienadużywać sygnalizacji :idea:
ale to nie one, ani nie klima czy radio, najbardziej obciążają samochód jeśli chodzi o spalanie.....dlatego wkleiłam te linki, żeby doczytac co.... :wink:
a ty żeś się zaparł :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 12 mar 2009, 09:35

obyty.z.cu pisze:sorki....ale choc moze na rzeczy jest i to , ze ja np. mam dwa samochody, jeden nowka, niecaly rok, drugi prawie 24 lata....lubie ten drugi !
bo jak dbasz tak masz :)
mieliśmy jeszcze nie dawno samochodzik staruszka 20 latek chyba czy lepiej, ale byl zadbany i wszystko działało jak powinno, a jak sobie nie zadbasz to i nowy będzie się psuł :)
exa pisze:ja jeszcze w kwestii awaryjnych.....
jeżdżę bardzo dużo, robię około 6-9 tys km miesięcznie po Polsce i zauważyłam, że i zawodowi kierowcy przyjęli system włączania awaryjnych, kiedy się coś dzieje na drodze, nie tylko z ich samochodem....np w korku, kiedy wypadek, kiedy przed wahadłem stają, również na przejeździe kolejowym....
ludzi bardzo wiele rzeczy teraz rozprasza, a to telefon, a to rozmowa, łatwo można się zagapic, szczególnie kiedy jedzie się już kilka godzin...tak jest, po prostu, bezpieczniej...
masz rację, a skoro robią to ludzie którzy za kółkiem spędzają pół swojego życia to chyba o czymś to świadczy ;)
ita71 pisze:A ja nie rozumię tych waszych sporów.Jeźdzę już
18 lat i jeszcze nie miałam żadnej stłuczki a i
przepisy są mi znane. :mrgreen:
ita ale od tych 18 lat jezdzisz chyba nie do konca legalnie ? :)
chyba, że coś w metryczce masz nie tak :)
chyba, że patrząc na jeżdzenie w ogóle to ja jeżdzę od 24 lat :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: ita71 » 12 mar 2009, 10:58

Shadowka pisze:ita ale od tych 18 lat jezdzisz chyba nie do konca legalnie ?
chyba, że coś w metryczce masz nie tak
Ups i się wydało :oops: ,a chciałam sie tylko
troszkę odmłodzić :lol:
A z przepisami jestem na bierząco (tak myślę) :wink:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: deep navy » 12 mar 2009, 12:13

Shadowka pisze:ogólnie mnie zuzycie prądu w aucie nie interesuje bo tak naprawdę nic nie kosztuja
tu mnie Koleżanka trochę rozczarowała :/ Włączone światła zwiększają średnio zużycie paliwa na 100km o 0,5 litra. A jak jeszcze dodamy radio, CB radio, klima to wówczas nasze odwiedziny na stacji paliw będą bardzo częste :)
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 12 mar 2009, 12:34

bananek pisze:Shadowka napisał/a:
ogólnie mnie zuzycie prądu w aucie nie interesuje bo tak naprawdę nic nie kosztuja

tu mnie Koleżanka trochę rozczarowała Włączone światła zwiększają średnio zużycie paliwa na 100km o 0,5 litra. A jak jeszcze dodamy radio, CB radio, klima to wówczas nasze odwiedziny na stacji paliw będą bardzo częste
no tak można jeszcze powiedzieć ,że żarówki się zużywają, w radiu diody itp....
ale tak naprawdę chodziło mi o to, że jak podjade na stacyję to nie myślę ile mi auto spalilo z powodu tego, że zapaliłam na skrzyżowaniu dwa razy stop tylko prędzej powiem, że częściej tankuje bo jeżdże szybciej i bardziej cisnę brykę...
rachunku za zużycie prądku nikt mi nie wystawi o to mi chodziło, ale ciekawi mnie czym Wy wszyscy jeździcie ja mam 10 letnie autko pali mi ,no prawie nie pali i podejrzewam, że jak bym nie korzystała ze świateł, radia, wtyku zapalniczki itp to nie spaliłby mi jeszcze pół litra mniej bo bym na powietrzu chyba jeździła :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 12 mar 2009, 13:12

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

:razz: dobre
sadze, ze przez te lata ktorys milion km przejechalem,
choc zawodowym kierowca niejestem.
Na stwierdzenie - malo jezdzisz trudno odpowiedziec, niewiem jakie sa kryteria, ile to jest duzo.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: deep navy » 12 mar 2009, 15:31

Shadowka pisze:ciekawi mnie czym Wy wszyscy jeździcie
'Autosan', 'Jelcz', 'Ikarus', 'Neoplan', 'Mercedes', 'Solaris' i... 'Man' :ike:
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: ita71 » 12 mar 2009, 19:08

Ja nie pamiętam marki,ale taki duży zielony....
mam ogórek na niego mówią :mrgreen:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 13 mar 2009, 10:08

wracając do programu:
tekst kolesia : wiecie panowie co to jest polowanie po prostu :)

i z tym się zgadzam nękają człowieka na drodze panowie policjanci :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: exa » 13 mar 2009, 11:15

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
kiedyś było inaczej, ruch mniejszy, mniej samochodów, mniej kierowców, drogi świeżo pobudowane, mniejsza prędkość, mniej rzeczy rozpraszało, telefon nie dzwonił w samochodzie :wink:
nie chodzi o licytowanie się, chodzi o to by bezpiecznie było....bo ruch coraz większy i coraz mniej uważni kierowcy...
a dużo to jest po prostu dużo :mrgreen:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 13 mar 2009, 22:49

exa pisze:kiedyś było inaczej, ruch mniejszy, mniej samochodów, mniej kierowców, drogi świeżo pobudowane, mniejsza prędkość, mniej rzeczy rozpraszało, telefon nie dzwonił w samochodzie
jak zwykle, i tak i nie !
ruch mniejszy,ale i samochody inne,pol bagaznika czesci :razz: z tymi drogami swiezo pobudowanymi to juz odpusc :wink: opony to byly bieznikowane (o ile wiesz co to ), akumulator czesto z prostownikiem w bagazniku :razz: ,telefon ? zeby sie z kims szybko skontaktowac to trzeba bylo najpierw znalezc telefon, pozniej czekac itd. zamiast jechac 5 godzin "wyprawa" trwala naprawde wiele dluzej.Na drodze zawsze byli szalency i samobojcy,o swiatlach lepiej niemowic.
Ilosc km to dla mnie malo przekonujacy argument, inaczej km sie jezdzi "w powiecie", inaczej w miastach i korkach.

Tak, bo jednak troche kraju sie poznawalo,szczegolnie to "hotele" byly super,
niekiedy nawet z dancingami :wink:

Policjanci, sorki milicjanci czyli panowie wladza !
Tu juz calkiem sie zmienilo, chyba na lepsze.

Czasy nieporownywalne, ale "piraci" i ambitni samobojcy byli zawsze, to sie nie zmienilo!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: exa » 14 mar 2009, 10:28

obyty.z.cu pisze:opony to byly bieznikowane
wiem co to...córka zawodowego kierowcy jestem i wiem jak było, że kanistry z benzyną się woziło..i inne...np ubitego świniaka :wink:
obyty.z.cu pisze:z tymi drogami swiezo pobudowanymi to juz odpusc
powiedzmy lata 70, w połowie jakoś, wybudowano katowicką... :wink:
obyty.z.cu pisze:Ilosc km to dla mnie malo przekonujacy argument, inaczej km sie jezdzi "w powiecie", inaczej w miastach i korkach.
dla mnie mało przekonującym jest posiadanie prawa jazdy np lat 30...nie znczy to nic :wink:
jeżdżę dużo km, i po miastach, i po korkach, i po bezdrożach...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”