Uwaga Pirat!

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Karaoke » 06 mar 2009, 21:19

Shadowka pisze:ja Cię proszę to co mam za każdym razem ręczny zaciągać? dopóki nocą ktoś za mną się nie zatrzymie to sama mam nagę na hamulcu, żeby miał jasność ,że stoję potem wzależności od tego czy jest górka albo puszczam, albo trzymam dalej
to właśnie miałem na myśli: hamulec gdy widzę że ktoś się za mną zbliża, a potem go zwalniam. Piszę właśnie o bezmyślnym...
A zaciąganie ręcznego naprawdę nie boli i przy okazji zmniejszaszanse, że wjedzie ktoś ci w, powiedzmy ładnie, bagażnik. Oczywiście zaciąganie awaryjnego mija się z celem w zwykłym korku gdzie co kilka sekund poruszasz się o jedno autko do przodu.

Z "rondami" jest niewątpliwie namieszane, ale w sumie o zachowaniu na takim skrzyżowaniu decydują 2 znaki. Niebieskie kółeczko ze strzałkami, albo odwrócony trójkąt :lol:
Szok przeżyłem niedawno w Namysłowie, gdzie na rondzie? przed wjazdem na nie miałem te 2 znaki na raz. I jak się tu zachować?
Istotnie większość rond to podpożądkowane skrzyżowania dla wjeżdżających. Nie może być zresztą inaczej, bo w przeciwnym wypadku momentalnie by się zakorkowały: wjeżdżający ma pierwszeństwo, ale na następnym wjeździe musi ustąpić. A ile jest w Polsce rond o obwodzie powiedzmy powyżej 0,5km
Shadowka pisze:panienka nie wie ,że starszym się ustępuje
gdybym to była ja już bym teraz siedziała w więzieniu bo chyba by do rękoczynów doszło ;D
... oj też by mnie ręka zaswędziała :twisted:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 06 mar 2009, 22:28

Karaoke pisze:A zaciąganie ręcznego naprawdę nie boli i przy okazji zmniejszaszanse, że wjedzie ktoś ci w, powiedzmy ładnie, bagażnik
a możesz mi powiedzieć w jaki sposób zmniejsza owe szanse ? :)
bo ja sobie jakoś wyobrazić nie mogę :D
Karaoke pisze:Szok przeżyłem niedawno w Namysłowie, gdzie na rondzie? przed wjazdem na nie miałem te 2 znaki na raz. I jak się tu zachować?
ja chyba źle czytam, ale na większości rond ja widzę te dwa znaki na raz :D
ale jest późno może ja nic już dzisiaj nie rozumiem :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: deep navy » 06 mar 2009, 22:36

Z "rondami" jest niewątpliwie namieszane, ale w sumie o zachowaniu na takim skrzyżowaniu decydują 2 znaki. Niebieskie kółeczko ze strzałkami, albo odwrócony trójkąt
http://www.szkolnictwo.pl/rysunki_lekcje/998/1967
Karaoke pisze:Szok przeżyłem niedawno w Namysłowie, gdzie na rondzie? przed wjazdem na nie miałem te 2 znaki na raz. I jak się tu zachować?
dwa znaki na raz? czyli razem było ich 4? (kółko-trójkąt,kółko-trójkąt?)
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 06 mar 2009, 22:48

bananek pisze:Cytat:
Z "rondami" jest niewątpliwie namieszane, ale w sumie o zachowaniu na takim skrzyżowaniu decydują 2 znaki. Niebieskie kółeczko ze strzałkami, albo odwrócony trójkąt
http://www.szkolnictwo.pl/rysunki_lekcje/998/1967
o dzięki bananek bom nie doczytała owego "albo"
ale w takim razie to jestem jeszcze bardziej w szoku bo ja na większości rond widzę oba na raz, i bardzo się dziwię, gdy widzę tylko jeden

natomiast to, że zdziwiły Karaoke dwa na raz przeczy temu co napisał dalej ? Czy ja nadal źle czytam?
tutaj owy cytat:
Karaoke pisze:Istotnie większość rond to podpożądkowane skrzyżowania dla wjeżdżających. Nie może być zresztą inaczej, bo w przeciwnym wypadku momentalnie by się zakorkowały: wjeżdżający ma pierwszeństwo, ale na następnym wjeździe musi ustąpić.


[ Dodano: 06-03-2009 ]
v

właśnie do tego dochodzi fakt, że ja np bardzo lubię jak jest to trzecie światło w środku, zawsze mam jasność ,że to jest na pewno stop a nie tylko jakieś tam postojowe światełka i mam pewność ,że sama muszę wcisnąć hamulec
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Karaoke » 09 mar 2009, 22:02

Się narobiło. Miał być temat o piratach, a wyszło że trzeba się tłumaczyć ze swojego poczucia życzliwości na drodze :twisted: chociaż nie jestem tu aniołkiem.
Shadowka pisze:a możesz mi powiedzieć w jaki sposób zmniejsza owe szanse ?
bo ja sobie jakoś wyobrazić nie mogę
W prosty sposób. Oślepiony kierowca, nie zauważyjak po twoim szybkim ruszeniu nieco zwolnisz (bez hamulca); zrobisz unik bez kierunkowskaza - ty ominiesz przeszkodę, a on nie....
To, że tobie to nie przeszkadzato jeszcze o niczym nieświadczy - na drodze nie jesteś sama. Może się czepiam, a może mam nieco nadwrażliwe oczy, ale po minucie takiegoświecenia w nocy lecą mi łzy. Równie dobrze mógłbym jechać środkiem drogi zajmować - 2pasy bo i tak mnie nie może wyprzedzać gdy jadę 50.
Shadowka pisze:właśnie do tego dochodzi fakt, że ja np bardzo lubię jak jest to trzecie światło w środku
a te trzecie to dla mnie zmora jak się cały czas pali, bo jest na wysokości oczu i często jest to najsilniejsze światło. Mam nadzieję, że rozumiesz, iż chodzi mi o trzymanie hamulca bez powodu na prostej drodze - skoro ja się nie poruszam to samochód przede mną też nie powinien, chyba że minimalnie w jakiś dołek. Jedyny powód, który uzasadnia tto, gdy cały czas kierowca piłuje sprzęgło na jedynce. A nie polecam takiej zabawy, bo już widziałem jak takie samochody same ruszają, gdy się zrobi w samochodzie zamieszanie z powodu pieska, dziecka, papieroska lub czegoś podobnego.
Shadowka pisze:natomiast to, że zdziwiły Karaoke dwa na raz przeczy temu co napisał dalej ? Czy ja nadal źle czytam?
tutaj owy cytat: Karaoke napisał/a:
Istotnie większość rond to podpożądkowane skrzyżowania dla wjeżdżających. Nie może być zresztą inaczej, bo w przeciwnym wypadku momentalnie by się zakorkowały: wjeżdżający ma pierwszeństwo, ale na następnym wjeździe musi ustąpić.
Nic nie przeczy. Mała literówka - powinno być na końcu: ale na następnym wjeździe musiałby ustąpić.
Chodzi o to, że większośc skrzyżowań o ruch okrężnym (potocznie zwanych rondami) jest zbyt mała i uległaby szybkiemu zakorkowaniu - stąd prawie zawsze na wszystkich wjazdach są znaki podporządkowania. Gdy rondo przecina po stycznej większa droga przelotowa są na niej wtedy znaki pierwszeństwa.....
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 09 mar 2009, 22:28

Karaoke pisze:Shadowka napisał/a:
natomiast to, że zdziwiły Karaoke dwa na raz przeczy temu co napisał dalej ? Czy ja nadal źle czytam?
tutaj owy cytat: Karaoke napisał/a:
Istotnie większość rond to podpożądkowane skrzyżowania dla wjeżdżających. Nie może być zresztą inaczej, bo w przeciwnym wypadku momentalnie by się zakorkowały: wjeżdżający ma pierwszeństwo, ale na następnym wjeździe musi ustąpić.

Nic nie przeczy. Mała literówka - powinno być na końcu: ale na następnym wjeździe musiałby ustąpić.
Chodzi o to, że większośc skrzyżowań o ruch okrężnym (potocznie zwanych rondami) jest zbyt mała i uległaby szybkiemu zakorkowaniu - stąd prawie zawsze na wszystkich wjazdach są znaki podporządkowania. Gdy rondo przecina po stycznej większa droga przelotowa są na niej wtedy znaki pierwszeństwa.....
chyba sie tu pogubiliscie - kto jest na rondzie ma pierwszenstwo i nikomu nie ustepuje,dopoki nie zjedzie, chyba ze inne znaki mowia inaczej (np. sygnalizacja swietlna,tramwaj itp.).
Karaoke pisze:Gdy rondo przecina po stycznej większa droga przelotowa są na niej wtedy znaki pierwszeństwa.....
jakos dziwnie to motywujesz, co ma "wieksza" droga do ronda?
na rondzie nie ma drog przelotowych tylko ruch okrezny !
ruch na rondzie jest okrezny i po to sie je robi , by spowolnic ruch, ale i udroznic ,jednoczesnie wszyscy maja jednakowe szanse wjechania- tu dodam od siebie, oczywiscie, jezeli ktos wie po co sa pasy ruchu, takze na rondzie, i kto na jakim pasie ma pierwszenstwo.
O "migaczach" niema co pisac, w duzych miastach miejscowi jada na pamiec,przejezdni jada byle do przodu, a nowi "kierowcy" jada z zamknietymi oczami :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 09 mar 2009, 22:43

Karaoke pisze:W prosty sposób. Oślepiony kierowca, nie zauważyjak po twoim szybkim ruszeniu nieco zwolnisz (bez hamulca); zrobisz unik bez kierunkowskaza - ty ominiesz przeszkodę, a on nie....
Karaoke wydaje mi się, że bardziej jest w stanie oślepić jadący z naprzeciwka samochód niż światła stopu, a zaraz dalej na ten temat :D
Karaoke pisze:To, że tobie to nie przeszkadzato jeszcze o niczym nieświadczy - na drodze nie jesteś sama. Może się czepiam, a może mam nieco nadwrażliwe oczy, ale po minucie takiegoświecenia w nocy lecą mi łzy
Karaoke , ale powiedz mi po co patrzysz na te siwatla ?:)
ja jak stoje na skrzyzowaniu nie jestem slepo wpatrzona w swiata stopu tego przedemną tylko w sygnalizacje, jak widze pomaranczowe to wtedy sobie patrze co robi ten przedma i jak widze ze ma stop nadal wcisniety to wiem ze stoi a jakby go nie mial to wtedy mozna dopiero dostaac zludzenia ze juz ruszyl :D
a może jak masz nadważliwe oczka to bezpieczniejsze będą okluary przeciwsłoneczne, nie będzie razić :)
Karaoke pisze:Równie dobrze mógłbym jechać środkiem drogi zajmować - 2pasy bo i tak mnie nie może wyprzedzać gdy jadę 50.
nie mógłbyś bo zatarasowałbyś drogę np karetce :D

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

oj Pandzia zgadzam sie w stu procentach :D a co 2 jeszcze zgasnie bryka :D

obyty ja doskonale rozumiem jak działa rondo, natomiast skoro Karaoke pisze, ze wiekszość rond to podporządkowane skrzyżowania dla wjeżdzających, to dlaczego wcześniej napisał, że zdziwił go znak ruch okrężny i ustąp pierwszeństwa razem jak one dokładnie mówią o tym, że wjeżdzasz podporządkowanie na ten okreżnych ruch ;)
ale nie ważne, tak się troszkę droczę ;D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: exa » 10 mar 2009, 07:00

Shadowka napisał/a:
a możesz mi powiedzieć w jaki sposób zmniejsza owe szanse ?
bo ja sobie jakoś wyobrazić nie mogę

W prosty sposób. Oślepiony kierowca, nie zauważyjak po twoim szybkim ruszeniu nieco zwolnisz (bez hamulca); zrobisz unik bez kierunkowskaza - ty ominiesz przeszkodę, a on nie....
a jeśli stoisz na ręcznym, a ktoś ma inne kłopoty z oczami, jest rozproszony telefonem, rozmową, itp...wjedzie ci w cztery litery, bo nie widząc świateł stopu, pomyślał, że w ruchu jesteś...i np tir to będzie :smutny:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: magda281 » 10 mar 2009, 10:16

]Karaoke napisał/a:
Mam nadzieję, że rozumiesz, iż chodzi mi o trzymanie hamulca bez powodu na prostej drodze - skoro ja się nie poruszam to samochód przede mną też nie powinien, chyba że minimalnie w jakiś dołek. [/quote] :arrow: mi światła stopu nie przeszkadzają a nawet czasem sie nimi sugeruje że mogę już ruszać(jak np stoję w korkach-dość długich,że nie widać gdzie się zaczyna) bez tych świateł to pewnie nie jeden samochód by staranował zadek :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 10 mar 2009, 10:57

a jeśli stoisz na ręcznym, a ktoś ma inne kłopoty z oczami, jest rozproszony telefonem, rozmową, itp...wjedzie ci w cztery litery, bo nie widząc świateł stopu, pomyślał, że w ruchu jesteś...i np tir to będzie
exa lepiej bym tego nie ujeła :D
w niemcowni ludzi w ogóle nie ucza ludzi na ręcznym stawać nawet ruszania pod górkę i tam się jeździ :D a nie stoi w krokach ;P
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Karaoke » 10 mar 2009, 20:05

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
a po co trzeba trzymać hamulec?
to ile czasu zajmuje ci wrzucenie biegu? :lol:
obyty.z.cu pisze:chyba sie tu pogubiliscie - kto jest na rondzie ma pierwszenstwo i nikomu nie ustepuje,dopoki nie zjedzie, chyba ze inne znaki mowia inaczej
tobie się niewątpliwie pomieszało. nie każde skrzyżowanie z wysepką to rondo (patrz załączniki) a naet wtedy na takim udawanym rondzie jest znak pierwszeństwa
obyty.z.cu pisze:jakos dziwnie to motywujesz, co ma "wieksza" droga do ronda?
na rondzie nie ma drog przelotowych tylko ruch okrezny !
czasami rondo jest wkomponowane pomiędzy dwie nitki drogi, poza tym j.w. nie wszystkie drogi jednokierunkowe z wysepką pośrodku to ronda, chociaż tak są traktowane przez kierowców i stąd nieporozumienia.
Shadowka pisze:Karaoke wydaje mi się, że bardziej jest w stanie oślepić jadący z naprzeciwka samochód niż światła stopu, a zaraz dalej na ten temat
a mam pytanie dużo jeździsz w nocy ( pisząc o światłach stopu mam na myśli właśnie noc - w dzień nie ma takich kontrastów)
Shadowka pisze:Karaoke , ale powiedz mi po co patrzysz na te siwatla ?:)
nie patrzę ,ale w autku i tak mam na ogół na tyle jasno, że mógłbym swobodnie czytać. pytanie dodatkowe: zapalił ci ktoś kiedyś w nocy zwykłą zapalniczkę, albo światło wewnątrz auta? jak się wtedy czułaś?
Shadowka pisze:a może jak masz nadważliwe oczka to bezpieczniejsze będą okluary przeciwsłoneczne, nie będzie razić
bardzo dobre zalecenie do jazdy nocnej :mrgreen:
Shadowka pisze:natomiast skoro Karaoke pisze, ze wiekszość rond to podporządkowane skrzyżowania dla wjeżdzających, to dlaczego wcześniej napisał, że zdziwił go znak ruch okrężny i ustąp pierwszeństwa razem jak one dokładnie mówią o tym, że wjeżdzasz podporządkowanie na ten okreżnych ruch
napisałem podpożądkowane skżyżowania, a nie ronda wyjaśniają to załączniki.
Przyznam się, iż istotnie gdzieś tam po drodze zmieniły się chyba przepisy - czytałem właśnie kodeks drogowy z 2007r - tam sytuacja z tymi dwoma znakami jet wskazana jako prawidłowość. Niestety ja mam jakieś chyba dziwne szczęście i nie natknąłem się na taki układ. Te po których się poruszam, nie są rondami (nie ma znaku C-11), a więc są skrzyżowaniami równorzędnymi, ewentualnie są znaki A-7 i D-1, które zmieniają sposób poruszania się po takim udawanym rondzie. Mam w okolicy jeszcze 3 "normalne" ronda jest tylko znak C-11 i tam wobec tego jest pierwszeństwo dla wjeżdżających na skrzyżowanie.
exa pisze:a jeśli stoisz na ręcznym, a ktoś ma inne kłopoty z oczami, jest rozproszony telefonem, rozmową, itp...wjedzie ci w cztery litery, bo nie widząc świateł stopu, pomyślał, że w ruchu jesteś...
no przepraszam - mam lusterka i jak widzę, że coś się do mnie zbliża naciskam pulsacyjnie hamulec. Poza tym pisałem wcześniej dokładnie, że chodzi o bezsensowne trzymanie tego hamulca i to w nocy i gdy jest równa droga , nawet gdy ustawił się już żąd aut z tyłu - wtedy po co :twisted: Jak będę czciał sobie poczytać to sobie zapalę światełko :lol: Tak na marginesie trzymanie hamulca to także dodatkowe zużycie paliwa. Do tego dochodzi także rozładowywanie akumulatora- w warunkach miejskiego korka na małych obrotach bilans energetyczny samochodu jest ujemny nawet tylko dla świateł mijania. :razz:
Shadowka pisze:w niemcowni ludzi w ogóle nie ucza ludzi na ręcznym stawać nawet ruszania pod górkę i tam się jeździ
No to nic nadzwyczajnego :lol: Sam tak robię pod górkę; czekam na ręcznym, mam swobodę, a jak widzę, ze będzie zmiana cyklu to dopiero wtedy hamulec>sprzęgło i bieg>zwolnienie ręcznego i jazda. Zresztą nie wielu widzę kierowców którzy używają ręcznego pod górkę - za wolno się rusza, albo za szybko.

Reasumując: wwiele kwestii dotyczących co komu przeszkadza na drodze (podobnie jak w życiu) to sprawy indywidualne i nie ma co się dziwić. Na drodze obowiązują zasady, że sygnalizuje się manewry jakie się wykonuje, a jak się stoi w korku to nie ma wtedy hamowania :lol: Zresztą sprawa jest dyskusyjna. Nie twierdzę, że mam rację i nie o to chodzi, a nawet gdyby to co z tego ? I tak nie zmienię waszych i innych kierowców przyzwyczajeń i dalej będą mi błyskać po oczach.(przypominam tym którzy nie czytają dokładnie od samego początku, że chodzi o silne światła na ogół w nowych pojazdach, gdzie często umieszczane są do tego wyżej, a także o trzecie środkowe światło) Nie jest to największe moje zmartwienie na drodze, ale widzę, że wam się spodobało ciągnienie tematu tak na siłę w.g. zasady w jedności siła, większość ma rację czy mi to nie przeszkadza.
Jeśli chodzi o ronda to wielu kierowców zwłaszcza miejscowych jeździ na pamięć i pewnie by się zdziwiło, że ich ronda może od kilku lat nie są już rondami tylko drogami jednokierunkowymi na około jakiejś wysepki.
Może w Dolnośląskiem ktoś z zarządu dróg wpadł na genialny pomysł, by ronda na których i tak są pozmieniane zasady ruchu, przestały być rondami i przed wjazdem na takie jest wyłącznie znak A-7 i /lub D-1 na innych dojazdach i wewnątrz, a te na których zachowana jest pełna funkcjonalność ronda mają wyłącznie znak C-11 na wjeździe (na takich skrzyżowaniach nie ma więc "uprzywilejowanego" kierunku przelotu i nie są chyba stosowane na drogach ruchliwych).
Zresztą to że kogoś coś dziwi to chyba nie ma w tym nic dziwnego :lol: same się wcześniej dziwiłyście :razz:
Załączniki
rondo I (1).JPG
z inej strony
rondo II.JPG
wjaz z pierwszeństwem na drodze przelotowej i znakiem nakazu ( to nie rondo chociaż większość je tak traktuje i tak wygląda)
rondo II (2).JPG
znak pierwszeństwa na obwiedni udawanego ronda, gdyby nie to nadjjeżdżający ustępowałby pierwszeństwa na następnym wjeździe
rondo II (3).JPG
wjazd podpożądkowany
rondo I.JPG
Wjazd na udawane rondo bez jakichkolwiek znaków
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 10 mar 2009, 22:02

Karaoke pisze: nie każde skrzyżowanie z wysepką to rondo (patrz załączniki) a naet wtedy na takim udawanym rondzie jest znak pierwszeństwa
Karaoke pisze: nie wszystkie drogi jednokierunkowe z wysepką pośrodku to ronda, chociaż tak są traktowane przez kierowców i stąd nieporozumienia.
bez obrazy, ale rondo albo jest albo go niema !
Niema takiego czegos jak udawane rondo !
Przed rondem jest znak oznaczajacy wlasnie rondo i koniec tematu, reszta to jakas Twoja teoria.
Jesli kierowcy traktuja jakies wysepki jako ronda to znaczy, ze powinni zdac nowy egzamin z przepisow.
Twoje zalaczniki pokazuja tylko drogi i zadnego ronda.
Pomine dyskusje o zaciaganiu recznego na skrzyzowaniu,bo i po co, wystarczy, ze sie po kims takim stoi i niema mozliwosci przejechac krzyzowki.
Gdy zmienia sie swiatlo to wszyscy powinni ruszyc jednoczesnie, dynamicznie, a nie czekac, az ktos spusci reczny i pojedzie.
Sorki, ale za duzo przejechalem km, zeby dalej ciagnac te dyskusje.
Co do zarowek "zbyt" silnych to troche racji jest,tylko,ze te zarowki montuja sami kierowcy zmieniajac je z dopuszczalnych u nas na silniejsze.Pomine tez fakt, ze swiat sie zmienia i swiatla w samochodach tez, niestety przyzwyczajenia niektorych, ktorym szkoda czasu czy kasy na sprawdzenie swiatel w stacjach diagnostycznych to norma u nas.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: deep navy » 10 mar 2009, 22:11

Ale dłuuugi post w wykonaniu 'Karaoke' :razz:
'udawane rondo' to moim zdaniem tekst tygodnia :)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 22:12 przez deep navy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Karaoke » 10 mar 2009, 22:11

Z tego wszystkiego jak tak szybko pisałem zrobiłem lapsa: zamiast znaku C-11 powinno być wszędzie C-12. Muszę poprawić bo zaraz mito ktoś wywlecze.Jakby znalazły się jeszcze jakieś to bardzo proszę o wytknięcie :lol:

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

No rzeczywiście niefortunne sformułowanie (może mały skrót myślowy wrzucenie biegu=ruszenie po zwolnieniu hamulca), a sama napisałaś, że tworzyłyby się korki

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

z czym ciekawa - że w nocy są większe kontrasty, czy to że nie czytasz tematu od początku i nie wiesz że chodzi mi właśnie o trzymanie hamulca właśnie w nocy :lol:

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Czyżby twoje żarówki nie zużywały prądu :mrgreen:  może paliwa też nie wlewasz :lol: [cytat usunięty na prośbę użytkownika]Raczysz żartować. W nocy raczej wszyscy jeżdżą na światłach i nawet gdybym miał zamknięte oczy światło z lusterek jest wystarczająco silne. A jak ktoś jedzie po pijaku to itak mych świateł nie zauważy i będzie bum...

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Nie masz racji, chyba że stoisz w korku na 2-3tys.obrotów :lol: Spytaj się mechanika jakie jest ładowanie na najniższych obrotachP.S.I) Proponuję wydzielenie kilkunastu ostatnich postów z tego wątku, bo diametralnie odbiegają od tematu. No chyba, że chodzi o nakręcenie postów jak nie ma przykładów do tematu :twisted: II) W sieci natknąłem się na kilkanaście stron, gdzie trwa otwarta dyskusja na temat rond i nie rond i z których nic nie wynika. Praktycznie zdań jest tyle ile userów, no bo w końcu każdy Polak to najlepszy kierowca i sam wie najlepiej jak się jeździ :lol: i za nic ma zdanie jakichśtam autorytetów z policji czy ośrodków ruchu drogowego.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 10 mar 2009, 22:39

Karaoke pisze:tobie się niewątpliwie pomieszało. nie każde skrzyżowanie z wysepką to rondo (patrz załączniki) a naet wtedy na takim udawanym rondzie jest znak pierwszeństwa
zacytuje :"rondo I.JPG
Wjazd na udawane rondo bez jakichkolwiek znaków"
to opis Twojego zalacznika, moze powtorze, na rondzie jest ruch okrezny, a na tym zalaczniku znaki pokazuja, w ktorym kierunku mozesz jechac-na lewo, na wprost, na prawo ! jesli zawrocisz na sasiedni pas drogi-dostaniesz mandat, bo one niepokazuja ze, mozesz zawracac, to zwykle skrzyzowanie !
Znaki WYRAZNIE nakazuja kierunki ruchu !
koniec. kropka . :roll:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”