Uwaga Pirat!

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 14 mar 2009, 13:04

exa pisze:dla mnie mało przekonującym jest posiadanie prawa jazdy np lat 30...
o tym juz pisalem, facet ma prawo jazdy od zawsze, a najdalej jechal ze wsi do powiatu ok. 50 km.Za to jego "auto" jest w takim stanie, ze tylko pomarzyc,
dokumentacja z kazdym rachunkiem na czesci, tylko orginalne.
Z innej beczki, znam faceta, ktory zdobyl prawo jazdy po 27 podejsciu :wink: plus podejscie kolegi :razz:
Najdziwniejsze u niego jest to, ze to naprawde dobry kierowca,opanowany na drodze itp. ale egzaminatorzy tak na niego dzialali.
Droga Katowicka...coz, w latach 80 i dziewiecdziesiatych bardzo czesto robilem Ślask,
czyli ok.300 km w jedna strone, kiedys w dobe zrobilem to 3 razy ( i to nie BMW !),
ale nie o tym ,tylko o drodze...kiedys przy powrocie z Katowic do Leszna złapałem 5 razy gume...o 2 w nocy wyrzucilem faceta w Strzelcach opolskich z lozka :razz: zeby mi je naprawial.
Innym razem zatrzymal mnie niebieski w Trzebnicy, chcial dokumenty to mu dalem i ...zasnalem ! Obudzil mnie po 2 godzinach jak zjezdal na posterunek..moge powiedziec, ze pewnie uratowal mnie przed wypadkiem :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 15 mar 2009, 12:59

exa pisze:obyty.z.cu napisał/a:
Ilosc km to dla mnie malo przekonujacy argument, inaczej km sie jezdzi "w powiecie", inaczej w miastach i korkach.

dla mnie mało przekonującym jest posiadanie prawa jazdy np lat 30.

nawet w korkach trzeba umiec się zachować i jeździć bo to co ludzie wyprawiają to po porstu mózg staje ;)

a zgadzam się z exa, to ile się ma lat to żaden wyznacznik moja mama ma prawko 37 lat , ale jeździła z tego pierwsze może 7, teraz nie ma pojęcia o ruchu na drodze, za to można mieć prawko krótko a robić bardzo dużo kilometrów przez co mieć obycie z jazdą :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Karaoke » 15 mar 2009, 22:23

O, znłów będzie tyrada.... się trochę postów nazbierało :mrgreen:
obyty.z.cu pisze:...znaki tam sa wyrazne, podjezdajac "pod te znaki" masz wyrazny NAKAZ skretu w prawo i jazdy dalej na wprost...
OK. patrzyłem nie na to zdjęcie :oops:
Shadowka pisze:uparłeś się tego zużycia prądu jakbyś za niego rachunki dostawał
ogólnie mnie zuzycie prądu w aucie nie interesuje bo tak naprawdę nic nie kosztuja
no to chyba za benzynę też nie płacisz :mrgreen:

Kwestię oszczędności na paliwie dołączyłem tutaj jako dodatkowy argument - można by rzec, że była to z mojej strony mała prowokacja. :wink:
Bardzo znamiennym jest fakt, iż przy jasnych założeniach przy których wątpliwe jest używanie tychże, wynajdywaliście za każdym razem jakieś kontrargumenty - sprzeczne jednakże z tym co pisałem na początku.
Rozumiem, że wwszyscy jesteśmy bez wypadku: więc jakie znaczenie dla bezpieczeństwa ma nieuzasadnione użycie świateł :?: stopu oczywiście :lol:

W kwesti uzywania wszelakiej sygnalizacji jestem minimalistą: tylko tyle co wymagają przepisy i bezpieczeństwo. Zbyt dużo może wprowadzić zamieszanie. Kierowcy w tej chwili tak się obyli chociażby z awaryjnymi, że i tak nie robi to na nich wrażenia.
Shadowka pisze:wiesz co, to jest tak ktoś rusza na światłach bo ma do samego skrętu kawałek i się rozpędza, po czym po chwili zwalnia do 20 bo przecież większa prędkość oznacza że wyleci z zakrętu
dlatego też pisałem, że to dość duże skrzyżowanie. Osobowy nie miałby problemu z 50 na wejściu. Ja też troszkę kropnę ironii: niedoczytałaś :?: a może świadomie chciałaś przypiec :?:
obyty.z.cu pisze:nie wazne czym jezdzi, wazne jakie sa nawyki !
jedyny głos rozsądku w ty m bezgranicznym zapatrzeniu w siebie
Tu piję chyba do Pandzi, która ma takią wspaniałą furę, że aż patrzy z pogardą - tak to odebrałem, ale nie wyglądało mi to na troskę :twisted: - na kierowców poczciwego malucha.
Jednak jaki jest stan polskiej motoryzacji to chyba każdy widzi. Pisząc o prądzie w aucie opierałem się na tym co mówili mi jeszcze w zamierzchłych czasach ci co mnie szkolili. Czy dużo się w tej kwesti zmieniło? Poszperałem i wyczxytałem że na obrotach jałowych alternator daje 20%-50% mocy znamionowej w zależności od powiedzmy nowoczesności i mocy na jaką został zbudowany.
obyty.z.cu pisze:Ilosc km to dla mnie malo przekonujacy argument,
Podobnie dla mnie. Zapewne to wypadkowa ze stażem. Na nabranie dystansu i doświadczenia potrzeba głownie czasu ale też wieku kierowcy :razz:
Shadowka pisze:nawet w korkach trzeba umiec się zachować i jeździć bo to co ludzie wyprawiają to po porstu mózg staje
Nie palę w aucie, nie rozmawiam przez telefon (taki jakiś dziwny nawyk - chyba dobry :razz: ) więc często się gapię na boki i w lusterka i naprawdę strach mam czasami w oczach. Nie zapomnę, jak jakieś 2 latka temu, jechałem koło gościa w takim płynnie poruszającym się korku: 10-20km/h . Przez cały czas facet trzymał na kierownicy gazetę i nawet nie było widać, że zerka na drogę - ale jechał ok :lol:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 15 mar 2009, 23:04

Karaoke pisze:obyty.z.cu napisał/a:
Ilosc km to dla mnie malo przekonujacy argument,

Podobnie dla mnie. Zapewne to wypadkowa ze stażem. Na nabranie dystansu i doświadczenia potrzeba głownie czasu ale też wieku kierowcy
z malym zastrzezeniem, znam mlodych wiekiem kierowcow , ktorzy nauczyli sie dobrze jezdzic ! naprawde !
Czasem wole z nimi jezdzic niz z tymi , ktorzy nauczyli sie "jazdy" ale nie zdazyli sie objechac.
Tzn. to jak z nauka jezyka obcego...w szkole moze byc prymus, ale nie uzywajac jezyka, nie "obsluchujac" go i niemowiac w nim,,,najpierw sie zaczyna zapominac, potem coraz wiecej boi sie go uzywac, a w koncu zostaje "wtornym analfabeta".
Nie mam tez podstaw twierdzic, ze plec tu ma jakis wplyw.
Raczej rozum i jak mowila moja babcia "dryg" sie liczy.
Z wiedzy "potocznej" nabralem przekonania, ze najgorszy okres dla kierowcy , to "przesiadanie" sie z slabszego samochodu na duzo lepszy - skrajny przyklad, mlody kierowca jezdzi maluchem zeby sie objezdzic, pozniej sie dorabiajac kupuje juz auto z wieksza pojemnoscia, przyspieszeniem itp...statystyka mowi, ze w tym przypadku, uwierzenie w "moc " auta , w pierwszych 10 000km jest podstawa wypadkow.
No tak...tylko, ze 10 000 niektorzy robia przez 10 lat...tych akurat niemam na mysli.

Co do wypadkowosci...mialem 3 kolizje, zawsze byl ktos inny sprawca, mi sie tylko udawalo jakos wyprowadzic auto bez kontuzji pasazerow.

Odnosnie wieku i stazu :
Ci mocno objechani wiedza, ze potrafia przejechac duzo km reagujac na sytuacje drogowe instynktownie,czasem zdaza sie nawet tak, ze po przejechaniu 50 km niewiemy jak to bylo podrodze ( :oops: , wiem jak to brzmi).

Co do szybkosci - w zaleznosci od drogi..szybko nie znaczy niebezpiecznie,choc mowie tu o rozsadku i szybkosci w miare dostosowanej do znakow,stanu drogi, pogody itp.
Wiekszym problemem jest np. trzymanie sie lewego pasu na autostradzie i drogach bez potrzeby.
O migaczach lepiej nie pisac...maluchom sie wlaczaly na skrzyzowaniach, bo tak te auta mialy, ale czemu "porzadne" auta wlaczaja na samym skrzyzowaniu kierunkowskaz, tego nikt niewie, a szczegolnie ten za nimi.
Uzywanie swiatel przeciwmgielnych w miescie, to makabra, szczegolnie na skrzyzowaniach, wtedy to juz sie wszysto miesza, laczenie z oczopląsem !

Rozmowy przez telefon w aucie : coz, wszystko rozumiem, albo moge zrozumiec, ale tego , ze ktos kupuje auto za kilkadziesiat tys. zlotych i nie stac go na zestaw glosno mowiacy za kilkaset (! za super zestaw) zlotych, to naprawde trudne do zrozumienia,o zwyklych sluchawkach juz nie wspomne.

Pozdrawiam kierowcow :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: exa » 16 mar 2009, 04:32

Karaoke pisze:obyty.z.cu napisał/a:
Ilosc km to dla mnie malo przekonujacy argument,

Podobnie dla mnie. Zapewne to wypadkowa ze stażem. Na nabranie dystansu i doświadczenia potrzeba głownie czasu ale też wieku kierowcy :razz:
chodziło tez o to, że ilości km zrobione 15 lat temu, nie bardzo się maja do nowych warunków...reszta jest oczywista, inaczej jeździ ten co ma lat 20, inaczej ten co 40...
Karaoke pisze:obyty.z.cu napisał/a:
nie wazne czym jezdzi, wazne jakie sa nawyki !

jedyny głos rozsądku w ty m bezgranicznym zapatrzeniu w siebie
nie wiem, gdzie to bezgraniczne zapatrzenie, jak piszesz...
nawet bym powiedziała...im lepsza fura tym spokojniejsza jazda :mrgreen:
obyty.z.cu pisze:Ci mocno objechani wiedza, ze potrafia przejechac duzo km reagujac na sytuacje drogowe instynktownie,czasem zdaza sie nawet tak, ze po przejechaniu 50 km niewiemy jak to bylo podrodze ( :oops: , wiem jak to brzmi).
i racja, zależy od tzw szeroko pojętego "dnia"...
Karaoke pisze:nie rozmawiam przez telefon (taki jakiś dziwny nawyk - chyba dobry :razz: ) w
bardzo dobry, tylko jak się spędza w aucie nieraz pół życia, to jakby Twoje biuro, czasem trzeba odebrać czy zatelefonować...
Karaoke pisze:Tu piję chyba do Pandzi, która ma takią wspaniałą furę, że aż patrzy z pogardą - tak to odebrałem, ale nie wyglądało mi to na troskę
chyba przesadzasz....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 16 mar 2009, 09:43

no to chyba za benzynę też nie płacisz :mrgreen:
nie doczytałeś całej reszty mojego tłumaczenia o benzynie ? :)
wszystko tam doskonale wyjaśniłam, nie będę powtarzać :)
Karaoke pisze:Kierowcy w tej chwili tak się obyli chociażby z awaryjnymi, że i tak nie robi to na nich wrażenia.
no to chyba :cenzura: nie kierowcy bo jak coś pomarańczowego mryka to ja ściągam nogę z gazu, bo jakoś nie wiem co mnie za chwilę możę na drodze spotkać i zauważyłam, że wieluuuu tak robi.. chyba przesadzasz..
Karaoke pisze:Shadowka napisał/a:
wiesz co, to jest tak ktoś rusza na światłach bo ma do samego skrętu kawałek i się rozpędza, po czym po chwili zwalnia do 20 bo przecież większa prędkość oznacza że wyleci z zakrętu

dlatego też pisałem, że to dość duże skrzyżowanie. Osobowy nie miałby problemu z 50 na wejściu. Ja też troszkę kropnę ironii: niedoczytałaś :?: a może świadomie chciałaś przypiec :?:
a ja nadal o takich skrzyżowaniach mowię, u nas jest wielkie skrzyżowanie i nie raz się zdarza,że jedzie autko ale skręcająć kierownicę musi zwolnić :) i nie wiem z czego się to bierze, może za mło km przejechanych :P
Karaoke pisze:Podobnie dla mnie. Zapewne to wypadkowa ze stażem. Na nabranie dystansu i doświadczenia potrzeba głownie czasu ale też wieku kierowcy :razz:
wczoraj było takich dokładnie 3 panów doświadczonych wiekiem na drodze, gdyby samosąd był dopuszczalny już bym im głowy poucinała, albo oczy wydłubała bo są im niepotrzebne skoro i tak nie patrzą na drogą, pominę sprawę refleksu u niektórych takich straszych kierowców.. włos na głowie staje, ale przecież mają prawko długo to dobrzy kierowcy są :P

a tak do zmian samochodów, kazdy kto zmieni samochód na lepszy niezależnie od wieku dostaje małego kopniaka i się przewartościowuje, niekoniecznie chodzi tutaj o chwalenie się i pogardę, ale ma więcej mocy to czemu z niej nie skorzystać tylko niektórzy szybkimi samochodami jeździc szybko nie potrafią, a niektórzy znów tak
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Karaoke » 16 mar 2009, 22:49

exa pisze:nawet bym powiedziała...im lepsza fura tym spokojniejsza jazda
to przeczy temu co napisała dalej shadowka - może uzgodnicie stanowiska :mrgreen:
Shadowka pisze:kazdy kto zmieni samochód na lepszy niezależnie od wieku dostaje małego kopniaka i się przewartościowuje
Shadowka pisze:nie doczytałeś całej reszty mojego tłumaczenia o benzynie ?
doczytałem, ale jakoś nie mogłem sobie odpuścić małej szpileczki :razz:
Shadowka pisze:było takich dokładnie 3 panów doświadczonych wiekiem na drodze
no może się trochę zagalopowałem z tym wiekiem - chodziło mi raczej o porównanie 20 z góra 50latkiem
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: Shadowka » 16 mar 2009, 22:53

to przeczy temu co napisała dalej shadowka - może uzgodnicie stanowiska :mrgreen:
ależ nie musimy każda ma trochę swoje zdanie :D ale te szybsze są budowane jakoś bardziej bezpiecznie, a żeby nie było moja ocena co do tego,że jedni dadzą sobie z moca radę inni nie dotyczy każego wieku :)
bo jak to mówi sprawca mej ciąży: z mocą nie ma żartów
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: obyty.z.cu » 16 mar 2009, 22:58

Karaoke pisze:to przeczy temu co napisała dalej shadowka - może uzgodnicie stanowiska
Shadowka napisał/a:
kazdy kto zmieni samochód na lepszy niezależnie od wieku dostaje małego kopniaka i się przewartościowuje
nieee....nie zrozumiles, samochod lepszy to lepsze bezpieczenstwo, ale Ci ktorzy wczesniej jezdzili na "starszych" mniej wyposazonych itp. tu moga sie poczuc zbyt bezpiecznie i zatraca instynkt, a brawura bedzie gora !
Karaoke pisze:chodziło mi raczej o porównanie 20 z góra 50latkiem
bez przesady,,,od 50 lat sie zaczyna "mlodniec, bo liczy sie wiek w druga strone :razz:
sam niewiem, chyba moj wiek nie upowaznia mnie wiec do dyskusji bo nie mieszcze sie w parametrach.
niestety, wylaczyles mnie z dyskusji :lol: :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: exa » 17 mar 2009, 17:23

Karaoke pisze:exa napisał/a:
nawet bym powiedziała...im lepsza fura tym spokojniejsza jazda

to przeczy temu co napisała dalej shadowka - może uzgodnicie stanowiska :mrgreen:
eeee tam, co to ma byc? że niby solidarnośc jajników? :mrgreen:
Shadowka pisze:z mocą nie ma żartów
o to! mnie bardziej o to chodziło............pokora i świadomośc...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
August
Początkujący ✽✽
Posty: 80
Rejestracja: 13 kwie 2009, 19:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Uwaga Pirat!

Post autor: August » 17 maja 2009, 12:16

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Nie do końca się z tym zgodzę.... :neutral:
parokrotnie o mało co nie wjechał we mnie jakiś starszy kierowca który bardzo wierząc w swoje umiejętności nie patrzy w lusterka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”