GPS

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: Agikkus » 07 wrz 2008, 23:03

My uzywamy Tom Tom Go 930 Traffic i jest niezawodny. Wczesniej mielismy Via Michelin i byl do ... pupy :)

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: Agikkus » 07 wrz 2008, 23:10

Z moim Tom Tomem przejechalismy UK, Belgie, Francje, Niemcy i Polske i sprawdzil sie wszedzie! Nigdzie nie bylo zadnych problemow!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: Natalka » 07 wrz 2008, 23:42

Z ostatnich doświadczeń wnoszę, że GPS jest do dupy :lol: Artur rodzic na pewno mi przytaknie, prawda? :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: GPS

Post autor: manka » 08 wrz 2008, 17:53

cóż to ta automapa i gdzie jej szukać - jestem kompletnym laikiem w tych sprawach,
i jeżeli znacie jakąś naprawdę dobrą mapę do tomtoma to wdzięczna bym była gdybyście coś wspomnieli, moje kochanie bardzo potrzebuje wiarygodnej mapy która dobrze poprowadzi do mniejszych miasteczek i wsi, już się naszukaliśmy ale jakoś zawsze są dość duże przekłamania, ta mapa którą teraz używa miała problem z doprowadzeniem na dworzec autobusowy w Bydgoszczy :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: GPS

Post autor: Artur rodzic » 08 wrz 2008, 21:04

Natalka oczywiście pije do naszej przejażdżki po Łańcucie, gdzie chciałem pokazać obecnym jak działa Nawigacja (Navigo z mapą Copernicusa) i pojechaliśmy do Szaraji wkoło Pałacu - mam nadzieję, że były to tylko trudne początki :lol:
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: GPS

Post autor: manka » 10 wrz 2008, 10:12

dzięki - ale swoją drogą to koszt nie fajny :( ale cóż
adamm pisze:Nic nie zastapi dobrej papierowej mapy i wczesniejszego planowania trasy.

to prawda, ale mój mąż ma taką pracę że jak jedzie w umówione miejsce to nie bardzo ma czas zerkać w taką papierową mapę, trasę owszem planuje wcześniej ale ciężko się jej na pamięć nauczyć a u niego w trasie naprawdę jednym z najważniejszych czynników jest czas i to nie raz mierzony w sekundach :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: GPS

Post autor: manka » 10 wrz 2008, 12:44

na europie to tak bardzo nam nie zależy, najbardziej potrzebna jest super mapa pol albo nawet województwa kuj -pom choć takowych chyba niema niestety. jak wyruszamy gdzieś w dalszą zaplanowaną podróż to ja jestem pilotem i siedzę z nosem w mapie, ale jak on jedzie do pracy to też potrzebny jest taki pilot, a niestety nie ma możliwości żeby ktoś z nim jeździł :neutral:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: GPS

Post autor: Raysha » 10 wrz 2008, 20:52

Skojarzyła mi się nasza wycieczka w Zakopanym jak p. Maciek kierował samochodem i mówił Krzysiu z nawigacji :D

Wiem OT :P

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: GPS

Post autor: Artur rodzic » 10 wrz 2008, 21:08

Jednak muszę przyznać, że choć Nawigacja nie jest doskonała i nigdy nie zastąpi papierowej mapy to jednak przydaje się mieszkańcą małych miasteczek - na przykład takim jak ja w dużych miastach gdzie jak raz źle skrecimy nie zawsze jest gdzie się zatrzymać aby postudiować plan miasta. Z własnego doświadczenia wiem, że w takich przypadkach nawigacja jest bardzo przydatna, zawsze nas wreszcie wyprowadzi na prostą, fakt, że nie zawsze najbliższymi drogami.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: GPS

Post autor: ita71 » 09 sty 2010, 13:52

Ja korzystam z GPS -Garmin (nuvi760),jest łatwy w obsłudze,ma duży
wyświetlacz 4.3" i prowadzi mnie bezbłędnie do celu.
Sprawdził się w zatłoczonych miastach,jak i poza granicami
naszego kraju.
P.s Po Krakowie też mnie prowadził :wink:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
przemekg
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:27
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: przemekg » 09 sty 2010, 22:41

użytkuje clarka 43.1 nie narzekam wygodny dla mnie, ekran czuły tak akurat gorzej momentami z precyzją trafienia w czasie jazdy w małe punktu bez rysika.

co do trafialności po miastach kwestia mapy.

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: sztaba » 10 sty 2010, 15:14

Używam NaviExperta - navigacja na telefon komórkowy. Jeśli telefon nie ma wbudowanego GPSa, to współpacuje z odbiornikiem zewnętrznym przez bluetootha. Minusem jest mały wyświetlacz telefonu, plusem - informacje o fotoradarach, miejscach częstych kontroli drogowych, w miarę na bieżąco aktualizowana informacja o remontach dróg, zbieranie statystyk od użytkowników i wyznaczanie na ich podstawie tras przejazdu. Można wykupić abonament nawet na 1 dzień (jak ktoś używa sporadycznie) - max na dwa lata (dla tych, co jeżdżą dużo).
dostępna również w wersji Navifon ( w sieci Orange), Naviexpert Play, NaviPunkt (wersja wirtualnej polski).
www.naviexpert.pl

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: Shadowka » 11 sty 2010, 21:33

a ze mna zgodz się pewnie tomas i Arletka , ze najlepszy koniec jezyka z aprzwodnika, no chyba ze wychodzisz z zalozenia przygoda przygoda kazdej chwili szkoda :)
wedlug mnie na jazde po miescie, gdzie trzeba gdzies trafic np kupialam cos i chce odebrac osobiscie gps a mam tomtoma jest fantastyczny, jednak na trase zdecydowanie lubie mape papierowa i ewentualnie wspierac sie gps jak jest objazd gdzies w miescie jakims
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: GPS

Post autor: exa » 11 sty 2010, 21:40

mam Automapę na HTC Touch Cruise i jestem zadowolona, choć dawno nie aktualizowałam...ale jestem starej szkoły i nie wierząc GPS-owi konfrontuję z mapą zwykłą, klasyczną plus radio CB - już z lenistwa czasem zaczynam od niego ;)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GPS

Post autor: Miska Ryżu » 12 sty 2010, 08:53

podobno najlepiej jest kupić sobie najtańszy gps, i wgrać do niego dobrą mapę. Nie ma sensu kupowania droższych modeli bo to na to samo wychodzi a płaci się więcej.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 16:55 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”