o co mu chodzi ?

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

o co mu chodzi ?

Post autor: malapkasia » 21 lis 2011, 12:49

nosze się z pomysłem napisaniu tutaj o problemie mojego smoka już jakiś czas... ale dziś do południa przeszedł samego siebie, więc piszę...
otóż mam smoka - ford Mondeo w kombii, który od jakiegoś czasu lekko mówiąc uprzykrza mi życie i być może, ktoś z użytkowników będzie mógł mi pomóc, bo nie mogę się doprosić, żeby zrobił to któryś z mechaników.
Otóż, problem polega na tym, ze owy smok gaśnie mi na skrzyżowaniach, zakrętach, parkingach, jak tylko jadę np. na 2 lub redukuję biegi do mniejszych.... Bądź gdy stoję na światłach czy wyjeździe :/ Spadają mu obroty i pyk. Nie zawszę zdążę przygazować :/ I żeby to jeszcze było tylko w czasie kiedy jadę na gazie to można zgonić na ustawienie gazu, ale jak jadę na benzynie to jest to samo :| jedyne co przychodzi mi do głowy to pompka paliwowa... ale ja jestem TYLKO kobieta, więc jeśli ktoś ma pomysł, to chętnie go przeanalizuję :]
help ! :placze:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: deth » 21 lis 2011, 19:53

te nowe diabły, same se regulują mieszankę (no można podkecic na elektronice) możliwy problem, o ile komputer diagnostyczny nie wykazuje usterek - to zanieczyszczona przepustnica, silniczek krokowy
tak więc na początek czyszczenie przepustnicy i krokowego. po tym zabiegu, odłączenie przewodu masowego na parę minut przed odpaleniem... i pochodzenie silnika na jałłowym na wolnych obrotach.
jesli problem nie występuje jesli silnik jest zimny, tylko jak już jest rozgrzany - może byc to sonda lambda - przy rozruchu i niskiej temperaturze - parametry sondy lambda przy regulowaniu mieszanki nie sa brane pod uwagę

to gaz - więc prawdopodobnym jest, ze to tylko zanieczyszczenie ;)

Awatar użytkownika
mjr
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 02 cze 2008, 11:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: mjr » 22 lis 2011, 09:07

Nie podajesz jaki masz model i rocznik Mondeo.
Zakładam, ze to 1,8 lub 2,0 od 2000r w górę.
Zapewne masz tam instalację sekwencyjną IV generacji.
Jak już napisał deth, wszystko jest w niej regulowane przy pomocy komputera.
Masz czujnik ciśnienie (regulowany ręcznie) który pokazuje na monitorze ciśnienie w wymienniku.
Też skłaniam się ku temu, że to zanieczyszczenie w reduktorze (jeżeli głównie masz gaśnięcie na pracy silnika na gazie) lub silniczek krokowy w silniku auta.
Oba czyści się bardzo łatwo.
Oczywiście nie chcę, żebyś to ty czyściła, ale dla mechanika to praca na 5 - 20min!!!

Za to jest coś jeszcze.
Kiedyś z starych instalacjach gazowych (mieszalnikowych - I, II generacji) trzeba była odwracać dopływ powietrza do silnika.
Problem polegał na tym, że wpadała za duża dawka powietrza do silnika i dusiła go.
Najłatwiejszym sposobem była odwrócenie rury zasycającej powietrze do silnika z kierunku zewnętrznego (czyli prosto od atrapy silnika), na kierunek od komory silnika (czyli bezpośrednio od silnika).

Jak masz tak słabego mechanika to proponuję podjechać do innego warsztatu, gdzie za około 100zł wyregulują ci silnik.

Powodzenia.
Pozdrawiam
Krzysztof M.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: malapkasia » 22 lis 2011, 10:01

1,8 - 1996 stary jest ;)
no tak muszę wybrać się do mechanika, ale czy on koniecznie musi mieć możliwość podpięcia go pod komputer ? czy wystarczy jak im powiem co to może być, albo TYLKO opiszę objawy ?
muszę coś z tym zrobić, bo to jest na prawdę wkur... :[
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
mjr
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 02 cze 2008, 11:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: mjr » 22 lis 2011, 11:19

To jak z 1996r., to całkiem możliwe, że masz gaz II generacji.
TO może być, że go zadławiasz.
Po prostu zmień warsztat!
Pozdrawiam
Krzysztof M.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: malapkasia » 29 gru 2012, 13:11

mjr pisze:Po prostu zmień warsztat!
zmieniłam samochód :E (na trochę lepszy)
a smoka kupił jego mechanik :D (nie namawiałam sam chciał) :D
teraz szukam jeszcze coś innego a ten wróci chyba na "postój" :[
co polecacie do 15tys, wyprodukowany koniecznie po 2003r. ? 5drzwiowy, i mały (wielkości golfów, citroenow etc) z tanimi częściami, mala ilością odwiedzin rocznych w warsztacie i na stacji :E ale mam wymagania :lol: istnieje w ogóle takie coś :| ? :|
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:27
Choroba: IBS
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: LOSMARCELOS » 15 sty 2013, 22:05

malapkasia - w tej kwocie, w miarę nowy, bezpieczny, to polecam Opel Astra G... Szybciej trafisz na dobrą Astrę niż Golfa czy starego BMW.
Większość silników z Astry da się zagazować więc koszty eksploatacji powinny być mniejsze nawet niż auta z silnikiem Diesla.
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2013, 15:41

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
?
a czemu to bzdury ?
Golf w tej cenie będzie wyeksploatowany,a Astra niekoniecznie.
W ogóle cena Golfów to przepłacanie za marke i tyle i nic ponadto.
No tak,niektórym się wydaje,że to większy :wink: prestiż.
Auto ma jeżdzić bezpiecznie i być tanie w cenie i w eksploatacji.
No chyba, że się chce mieć Porsche czy cuś podobnego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: deth » 16 sty 2013, 15:51

tola pisze:Porwij się na audi A3 z tego rocznika.
oj tak oj tak - faaaajne autko :)

z nowszych aut, to czy niemiec, francuś, włoch - to jeden szrot. ma jeździć 5 lat i do kasacji chyba. kiedyś niemieckie auto, było baaardziej niemiecki - dziś zaledwie europejskie.
mam takiego mechanika, co gada Tiguan, Touareg ze to zue auto i dużo ich naprawia, audice notorycznie przednie zawieszenie. Jedyne co chwali, to Tojoty i sam taką Tojotkę ma. czyli ogólnie japończyki się chyba jeszcze trzymają jakości

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: malapkasia » 16 sty 2013, 15:54

też słyszałam dużo pozdytywów o japońcach od mechaników :]
nio nic pomyślimy, a póki co to inne priorytety jednak będą :/

ps: mój mechanik zwątpił i oddaje smoka na złom ;( nie ma serca do niego ;(
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2013, 16:27

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
fakt... :wink:
za wiele ich miałem i pewnie za wiele km przejechałem.
Ale fajne jest to,że przez chwile się rozluzniłem....

U mnie panuje przekonaje,że Golfami to wieś jezdzi..
sorki dla mieszkanców wsi :oops:
Przecież wszyscy wiedza ,że licza się tylko BMW,szczególnie te 15 letnie...w cenie :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: malapkasia » 16 sty 2013, 19:28

martita, sprzedam merca :D e250 z 1999 ;) nowe, pełne zawieszenie + pompa od wspomagania i maglownica :E
możesz jeździć Czołgiem, chcesz? :)
magdalene, polo są fajne :) wszędzie się zmieszczą i jeszcze się aż tak nie psują ;)
co do golfów, mój kolega dojeżdżał takim starym golfem na studia do Lublina z Sanoka (250km w jedna stronę) co tydzień przez 5 lat i tylko raz mu się popsuł w drodze :) więc też mogę powiedzieć, że są niezniszczalne ;)
bmw samochód dla dresiarzy :E tyle w temacie :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: malapkasia » 16 sty 2013, 19:36

martita pisze: nie powiem, daje radę, daje :lol:
daję to ja kasę na stacji :cry:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: Natalka » 16 sty 2013, 19:45

Nissan Micra, nie pamiętasz, że dobrze o niej mówiłaś? :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: o co mu chodzi ?

Post autor: malapkasia » 16 sty 2013, 19:56

Natalka, pamiętam :D to japoniec, i wszędzie się zmieści :D
martita, paliwo za zeta to marzenie, każdego kierowcy :| pomarzyć wolno.....
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”