pranie tapicerki samochodwej

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

pranie tapicerki samochodwej

Post autor: malapkasia » 20 mar 2011, 19:48

Ponieważ idzie wiosna i sporo pomysłów przychodzi mi do głowy, ostatnio wymyśliłam, że przydałoby mi się uprać tapicerkę w smoku :)
Pytanie czym najlepiej ? chodzi mi o środki, których używaliście sami i są sprawdzone ;)
Drugie pytanie prać wszystkie siedzenia czy można jedno ? :roll:
Czym uprać, żeby szybko wyschło :wink:

PS: wiem, że są już takie usługi na świecie ale ja bym chciała sama ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: pranie tapicerki samochodwej

Post autor: deth » 20 mar 2011, 19:52

ja kupiłem wezyr do tapicerek i dywanow - rozrobilem pol butelki w małej miseczce - i szczotą szorowałem siedzenia - potem przetarłem mokrą sciereczka - efekty byly zadziwiające - powaga - pieknie sie odczyscily niewielkim nakladem pracy :tak: baw sie dobrze :)

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: pranie tapicerki samochodwej

Post autor: Artur rodzic » 20 mar 2011, 21:14

Aktywna piana taka jaką używa się do myjek ciśnieniowych, później wyciągnąć odkurzaczem i w razie potrzeby wysuszyć suszarką do włosów.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: pranie tapicerki samochodwej

Post autor: malapkasia » 21 mar 2011, 17:07

a jest coś czym dałoby radę zrobić to szybko ?? :D
albo najlepiej samo się uprało :?: ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

dead_feniks
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2011, 13:47
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: pranie tapicerki samochodwej

Post autor: dead_feniks » 21 mar 2011, 18:00

fakt vanish jest skuteczny ponoc ogolnie mowiac srodek do dywanow :mrgreen: odradzam jakiekolwiek srodki w spreyu niby super srodki sa beznadziejne :mrgreen: prawde mowiac najlepsza jest benzyna ekstrakcyjna ewentualnie mozna sprobowac tzw. brudpurem to srodek o tej samej nazwie do rozcienczania z woda ale radze nie wachac gdy jest nie rozcienczony :mrgreen: potem jak fotel bedzie mokry to nalozyc na zelazko z para jakas grubsza szmatke ale zeby para przez nia przechodzila i na malej temperaturze przeprasowac fotel brudpur odparuje i nie bedzie niemilego zapachu :mrgreen: czyszczac benzyna ekstrakcyjna pamietajcie o czyszczeniu calego kawalka materialu a nie tylko plamy bo inaczej powiekszycie tylko plame :mrgreen: (pracowalem przy tapicerce samochodowej kilka lat uwierzcie mi nie ma srodkow czyszczacych do tapicerki :mrgreen: ) a tak apropo to w sumie najlepszym wyjsciem na brudne fotele jest kupic tanie pokrowce i wymieniac co jakis czas :twisted:
Bóg mnie stworzył bo nie wie co to piekło :D

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: pranie tapicerki samochodwej

Post autor: deth » 21 mar 2011, 18:07

dead_feniks pisze:wyjsciem na brudne fotele jest kupic tanie pokrowce
tanie pokrowce sa brzydkie - i sie sciagaja :P

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: pranie tapicerki samochodwej

Post autor: malapkasia » 21 mar 2011, 18:59

jak w sobotę będzie słonko to pojadę na wieś i powalczę z tapicerką ;) na razie wygrywa chyba wezyr :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”