Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Golfi » 25 gru 2010, 18:04

no przecież wszystko kwestia silnika :) pod 100 km Ci wystarczy myślę :D no chyba że robimy ściepę na tuning wozu dla Ciebie :D całe forum trochę da i potem bedziesz mogła na ćwierć mili startować :D
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 18:11

Golfi, 75KM w zasadzie by mi styknelo przy 1.4, a okolo 100 w 1.6. Ogladam jeszcze co tam ciekawego jest w necie ;)

[ Dodano: 25-12-2010 ]
Znalazlam Lupo z wiekszym silnikiem, calkiem do rzeczy :razz:

Awatar użytkownika
przemekg
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:27
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: przemekg » 25 gru 2010, 18:30

Golfi pisze:no fiat jak to fiat, mialem sejkola 1.1 z gazem
jezdziłem takim jaki firmowka 1.1 van, to auto według mnie wiele wad w porównaniu do 106 z 1.1

sej ma niewygodne fotele, siedzi sie jak na krześle

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: tom-as » 25 gru 2010, 18:32

Olimpijka pisze:Tez mul
to może coś takiego jak ja mam? 2.0 / 115KM a pali od 6,4 w góre :P z tym ze z 95 roku :mur:

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Golfi » 25 gru 2010, 18:35

przemekg pisze:sej ma niewygodne fotele, siedzi sie jak na krześle
haha no , raz gadałem z kolesiem co jechał do Chorwacji sejkolem :D po 300 km juz naprawde miał dosc :)


nie ma co porównywać 106 do sejkola. Zresztą niby 1.1 aaa palił jak smok , w zime zdażało się spalić 9 litrów gazu

[ Dodano: 25-12-2010 ]
tom-as pisze:to może coś takiego jak ja mam? 2.0 / 115KM a pali od 6,4 w góre :P z tym ze z 95 roku :mur:
pachnie mi tu jakimś VW , 2.0 8 V ?? co to za wóz Tomasie ?
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 18:38

tom-as pisze:Olimpijka napisał/a:
Tez mul

to może coś takiego jak ja mam? 2.0 / 115KM a pali od 6,4 w góre :P z tym ze z 95 roku :mur:
A co Ty masz?
Moj tata ma 2.0 HDI i mi sie nie widzi taki duzy, chociaz nie pali mu jakos super duzo, bo ma ciezka dosc noge, a w miescie jara mu kolo 7,5 do 8l ropy.

[ Dodano: 25-12-2010 ]
Podoba mi sie tez Mercedesik A170, ma sliczne wnetrze i fajnie mi sie w nim jechalo.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: tom-as » 25 gru 2010, 18:55

Golfi pisze:pachnie mi tu jakimś VW , 2.0 8 V ??
bingo. 3ka GTI Edition ;-) jak na teki silnik i wiek można zrobić tak że pali rozsądnie :-)

ale hmm... Olimpijka za 10k PLNów z dynamicznym silnikiem to cieżkawo może być :suchy:

weź Lupo :tak: :P

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 19:02

tom-as pisze:ale hmm... Olimpijka za 10k PLNów z dynamicznym silnikiem to cieżkawo może być :suchy:
Nie ma byc dynamiczny jak Golf IV w 1.6 tylko nie ma mulic.
Lupo juz odpadlo.
Mam nowy typ, ale jeszcze wpadlo mi do glowy kilka innych, wiec sie porozgladam :razz:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: mgiełkaa » 25 gru 2010, 20:03

Mój syn kupił właśnie Audi A3, silnik 1,6. Samochód 10-letni, sprowadzany z Niemiec, nabyty w komisie (15.700 PLN). Niestety syn nie czuje jeszcze tego auta, prawko zdał w lipcu i nie jeździł od tej pory. Boję się o Niego....
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 20:42

pawelhks, ja sie przejechalam na Toyocie, wiec sie nie dziw. 4 amory to 1.000 zl. z hakiem + naprawa. Nie wspomne o wahaczach i innych czesciach zawieszenia. Wypompowana jestem totalnie.

Mam juz jednak na oku KIA Rio. Jezdzila takim sasiadka, tata chcial i w necie sa doslownie super opinie ludzi.
Poza tym, mimo, ze piekne nie jest to dobry rok i male jak dla mnie samej - Ford KA. Opinie ok, naprawy nie powalaja na cycki i kiedys je zawsze chcialam. Jestem sama, lubie na dzien dzisiejszy male auta i zaoszczedze z kasa troche. Roczniki w tych 2 autach to 2000 okolo i ceny ponizej 10.000 plus poduchy, wspomaganie, ABS, c.z. Jak dla mnie wystarczy, gdyz poruszam sie glownie po miescie, na trasie rzadko w sumie.

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 20:59

KIA - kiedys slyszalem rozwiniecie koreanska imitacja auta. Ale tez slyszalem b. dobre opinie. Cenowo niezle wygladaja zapewne.
Mechanik nawet nam chwalil to auto.
Ford KA - oh no! Wcozraj ze Szwagrem mowilismy, ze kto takie cos wymyslil i zrobil
Niby tak, ale jak czytam to nawet ciezszy od mojej Toyotki troche ;) Wydaje mi sie, ze dla dziewczyny i na miasto glownie nie jest zle. W srodku fajnie wyglada i podobno super sie prowadzi.
Dzis jestes sama, jutro nie musisz byc, a auta raczej nie kupuje sie na chwile.
Nie przywiazuje sie do aut i mysle, ze dluzej jak 2-3 lata nie pojezdze. Zostalo mi po narzeczonym. Poza tym nie planuje na razie rodziny :twisted:

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 21:10

pawelhks, ja najbardziej chcialam P 206 swego czasu. Teraz juz mam metlik i tyle.

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 21:14

pawelhks, o nie, juz mam dosc :razz:
Poprzednio sprzedalam po 4 miesiacach. Zostalam namowiona na auto i jednak to dla mnie byl nieodpowiedni wybor. Teraz musze sie zastanowic, chociaz w sumie wiem czego oczekuje i co mi jest potrzebne.
Moja gwiazdka jest super, ale brakuje mi centralnego, wspomagania, ABS. Glownie tego.

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 21:20

pawelhks pisze:uwazaj przy odsprzedazy do 6 miesiecy od kupienia auta, wtedy wg ustawy o PIT powinnas wartosc auta wliczyc w swoje przychody.
Tylko jesli sprzedaz powyzej ceny kupna.
pawelhks pisze:Czlowiek sie przyzwyczaja do wygod i np ja po kupieniu 1007 bardzo sie balem, ze wpadne zaraz w poslizg, bo on nie ma ESP, a drugie auto jakie mamy ma ESP.
Tez mi sie marzy, ale generalnie ABS jak bedzie to juz bede szczesliwa. To co juz przezylam Toyotka tej zimy w czasie wielkich opadow wystarczy mi za wszystkie czasy :neutral:

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 21:24

No niby tak, ale nie zalezy mi na niej az tak, jak na wspomaganiu i centralnym.
Musze posmigac po autokomisach i popatrzec co sie dzieje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”