Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Jak nazwa wskazuje dział dla mężczyzn i nie tylko :) - czyli o tym co ma 2- 3 i 4 kółka.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Posty: 225
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:39
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Szybkielvis1981 » 25 gru 2010, 21:32

Ja mogę polecić Hondę Civic w chackbacku 1.4 90km . Jeździłem 2 lata samochodem wyprodukowanym w 99roku. Auto bezawaryjne, bardzo go polubiłem ale żona mi go zabrała a ja się teraz tłukę rodzinnym. Nasza Hondzia spala ok 8l/100km. Najbardziej mi się spodobało to że w zimie po śniegu jedzie jak po szynach. Za 10000 zł można kupić dobry rocznik w wypasionej werscji.
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

mf
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:09
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: mf » 25 gru 2010, 21:36

najlepiej może to na parę miesięcy w ogóle nie mieć samochodu - kondycja się poprawia, być może też pula do wydania wzrasta...

ja ci nie pomogę, nie mam specjalnzch doświadczeń z małymi samochodami. wiem tylko, że trzeba się po prostu przekonać do konkretnego modelu. ja np. mimo, że jeżdżę toyotą i cenię tę markę, zupełnie nie rozumiem powodzenia yaris. jak można zaprojektować tablicę rozdzielczą której przy silniejszym słońcu nie widać? jak można wybrać na samochód egzaminacyjny na prawko auto, które ma koszmarną widoczność do tyłu dzieki beznadziejnie rozplanowanej tylnej szybie, etc,

a tysiące ludzi to kupuje i jest chyba zadowolone,
ford ka (zwłaszcza w kolorze milki) to kolejny fenomen, którego nie rozumiem (tu zgadzam się z kpiarstwem pawła)

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Golfi » 25 gru 2010, 21:36

tom-as pisze: 3ka GTI Edition ;-) jak na teki silnik i wiek można zrobić tak że pali rozsądnie :-)
a jest w holenderskim gazie :D??

[ Dodano: 25-12-2010 ]
co do yarisa, brawa za najlepszą jednolitrówkę ze zmiennymi fazami rozrządu. Ma 70 km i fajnie się zbiera , a jadąc w wiekszości trasą 80 km/h zrobiliśmy z kumplem spalanie 3,7 :)
Ale przy dłuższych przebiegach naprawy pewnie są kosztowne. Nie interesowałem się za bardzo - jego auto ma 10 lat i od nowości zrobione 80 tys także leje i jedzie
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 21:49

pawelhks pisze:Popytaj wsrod kolegow kibicow, moze ktos sprzedaje. Ja kupilem 1007 od kolegi z trybun - przynajmniej gwarancja, ze nie oszuka :)
Niestety nikt nie ma takich aut do sprzedania jakbym chciala.
Szybkielvis1981 pisze:Ja mogę polecić Hondę Civic w chackbacku 1.4 90km . Jeździłem 2 lata samochodem wyprodukowanym w 99roku. Auto bezawaryjne, bardzo go polubiłem ale żona mi go zabrała a ja się teraz tłukę rodzinnym. Nasza Hondzia spala ok 8l/100km. Najbardziej mi się spodobało to że w zimie po śniegu jedzie jak po szynach. Za 10000 zł można kupić dobry rocznik w wypasionej werscji.
Szwagier ma - koszty napraw jak moja Toyto, wiec odpada.
najlepiej może to na parę miesięcy w ogóle nie mieć samochodu - kondycja się poprawia, być może też pula do wydania wzrasta...
Kondycja jest ok, nie uzywam auta do kazdego wyjscia z chaupy, a kondycja finansowa niestety wplywu duzego na to nie bedzie miala.

Co do KA rozumiem facetow, bo wam sie nie podoba wizualnie. Co do reszty to kpiny nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Golfi » 25 gru 2010, 21:54

Olimpijka pisze:Co do KA rozumiem facetow, bo wam sie nie podoba wizualnie. Co do reszty to kpiny nie rozumiem.
gust gustem , ale ceny fordowskich części wcale nie są takie tanie, a i niektóre rozwiązania techniczne są denerwujące dla osoby np. filtr kabinowy focusa jest umiejscowiony... pod pedałem gazu w głębi ... zatem aby go wymienić , wykręcamy pedał :D no super o takim czymś zawsze marzyłem :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 21:55

pawelhks pisze:Olimpijka napisał/a:
Co do KA rozumiem facetow, bo wam sie nie podoba wizualnie. Co do reszty to kpiny nie rozumiem.


z mojej strony kpiny nie ma...
Teraz to juz w ogole nie kumam :razz:
Wyglad to kwestia gustu. Ja nie wiem jak moze sie podobac koledze VW Jetta z 80 ktoregos roku. Zakochany, musi ja miec. O gustach podobno sie nie dyskutuje :wink:

[ Dodano: 25-12-2010 ]
Golfi, ale akurat czytalam, ze w KA sa bardzo tanie czesci i sama patrzylam w necie. Nie kazdy Ford widac jest taki drogi w naprawach. Mojego taty Mondeo bylo :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: tom-as » 25 gru 2010, 21:56

Golfi pisze:a jest w holenderskim gazie :D ??
na E95 (bo E98 za droga) :P
Olimpijka pisze:Ja nie wiem jak moze sie podobac koledze VW Jetta z 80 ktoregos roku.
i jeszcze coupe. cudo :mrgreen:

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 25 gru 2010, 21:58

tom-as, :razz: no widzisz :wink:

[ Dodano: 25-12-2010 ]
pawelhks, ja z kolei za darmoche bym nie brala :twisted:

[ Dodano: 25-12-2010 ]
O prosze http://allegro.pl/ford-ka-futura-klima- ... 18526.html

Nawet jak piekne nie jest to jaki rocznik, za jaka cene. Rudego nima, dla mnie srodek rewelacja.
No kwestia gustu.
Jednak przy ciezkiej nodze moze podobno duzo spalic benzy, ale opinie sa podzielone. Pewnie zalezy od stylu jazdy.

Opel Tigra 1.4 90KM.

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: gabriella » 25 gru 2010, 23:47

Rok produkcji ok, ale przebieg jak dla mnie za duży. Ja szukałam poniżej 100 tys. :) A w środku faktycznie ładny.

Awatar użytkownika
przemekg
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:27
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: przemekg » 26 gru 2010, 00:17

<100tyś mając 10 tyś ciężki temat do tego w miarę wyposażone i stan techniczny

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 26 gru 2010, 00:24

Mi przebieg tak nie przeszkadza. Wole wyzszy prawdziwy, niz nizszy i krecony dla oka. Oczywiscie mam na mysli przebieg w granicach rozsadku. Kupujac auto od kogos z okolic Wawy ciezko dostac cos z niskim przebiegiem, bo znaczna czesc osob do Warszawy dojezdza do pracy.
W kazdym razie na dzien dzisiejszy po przeczytaniu opinii wybralam KIA Rio i na nia mam zamiar wymienic moja Toyotke za jakis czas mam nadzieje.
Dobre auto, niskie spalanie, dynamiczne, duze, dobry rocznik i cena. Czytalam rowniez o dosc niskich kosztach napraw. mam nadzieje, ze tak jest. W kazdym razie na to auto czail sie tez moj tata swego czasu.
Moze sie uda, a jak nie to dam znac jak juz wybiore cos innego :razz:

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 27 gru 2010, 17:18

Jednak juz zmienilam zdanie - masakra. Nic konkretnego, ale nie nastawiam sie na nic. Jak zorientuje sie troche i cos trafie to bede brac. Moze troche z kwota sie zmieni opcja to tez inaczej spojrze.
W kazdym razie czyham na dobry egzemplarz jakiegos auta, w sumie marka bedzie dosc obojetna.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Golfi » 27 gru 2010, 17:21

Olimpijka pisze:W kazdym razie czyham na dobry egzemplarz jakiegos auta, w sumie marka bedzie dosc obojetna.
dobre podejście do sprawy. Życze powodzenia ! :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 27 gru 2010, 17:23

Golfi pisze:Olimpijka napisał/a:
W kazdym razie czyham na dobry egzemplarz jakiegos auta, w sumie marka bedzie dosc obojetna.


dobre podejście do sprawy. Życze powodzenia ! :)
No mam taki metlik, ze nie dam rady jednak nastawic sie na cos konkretnego :mrgreen:
Dzieki :)

Olimpijka

Re: Nowy cel - nowe auto i potrzebna pomoc

Post autor: Olimpijka » 27 gru 2010, 17:27

pawelhks pisze:to moze ta Jetta nie jest taka zla :wink:
Ale nie przesadzajmy tez :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto-Moto”