CIPRONEX

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
G01 - Leki przeciwinfekcyjne i antyseptyki stosowane w ginekologii
G02 - Inne leki stosowane w ginekologii
G03 - Hormony płciowe i leki regulujące czynność układu płciowego
G04 - Leki stosowane w urologii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregtech

CIPRONEX

Post autor: gregtech » 29 lip 2010, 12:45

Zastanawia mnie lek o nazwie CIPRONEX (cyprofloksacyna), zarówno w poradnikach jak i na wielu stroonach jest napisane że pomaga w chorobie CROHNA (lecz może być stosowany krótkotrwale ze zwględu na skutki uboczne przy długookresowej terapii). Ciekawi mnie jedna sprawa, jaki jest jego sposób działania, dlaczego on pomaga na CROHNA, widziałem wiele wątków na forum że sporo osobom pomógł. Ale na jakiej zasadzie jaki jest jego mechanizm działania ?? Ciekawe. Kiedyś lekarz też mi przepisał CIPRONEX ( rzekomo na drogi żółciowe ) jeszcze wtedy nie wiedziałem ze mam CROHNA i po nim faktycznie sie lepiej poczułem( teraz już wiem dlaczego). Bóle, mdłości zniknęły.Dlaczego ?? Ciekawe. Jak ktoś ma wiedzę niech sie podzieli.

Pozdrawiam

Lorema

Re: CIPRONEX

Post autor: Lorema » 29 lip 2010, 13:23

Mój syn miał Cipronex, kiedy doszło do stanu zapalnego od niegojących się szczelin.
http://www.doz.pl/leki/p2130-Cipronex

gregtech

Re: CIPRONEX

Post autor: gregtech » 29 lip 2010, 15:04

Przetoki od niegojących się szczelin to rozumiem żeby wybić bakterie które pewnie tam się porozprzestrzeniały. Wtedy faktycznie antybiotyk jest wskazany. Ale ciekawi mnie ogólnie Cipronex na CD

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CIPRONEX

Post autor: Linda123 » 29 lip 2010, 15:34

Ze swojego doświadczenia wiem, że on pomaga tylko jak się go bierze. Jak się go odstawi odrazu zaostrzenie wraca. Pomaga bo wybija te niekorzystne bakterie, które są odpowiedzialne za stan zapalny.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

malenkaM
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2010, 19:01
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: CIPRONEX

Post autor: malenkaM » 16 lis 2010, 20:05

hej piszę do Was z prośbą o pomoc. Do tej pory brałam Asamax 3x1g, a wcześniej Encorton. czułam się dobrze na Asamaxie, jednak od około tygodnia sprawa wygląda gorzej -zaczęły się stany podgorączkowe, silne bóle brzucha, luźne stolce (max. 3 dziennie). CRP wynosi 17, widocznej krwi w stolcu nie mam. Dostałam Cipronex z nadzieją na poprawę. Od tamtej pory samopoczucie jest lepsze, bóle brzucha ustąpiły, niestety biegunka nadal się utrzymuje... Jak myślicie, czy jest szansa na "wyciszenie się choroby"? lekarz nie chce wprowadzać jeszcze sterydów ze względu na ich skutki uboczne, ale jeśli będzie taka konieczność to wiadomo-zdrowie najważniejsze... dodam, że mam zajęte całe jelito a na opisie kolonoskopii jest: "stan zapalny o niewielkim nasileniu". Jak myślicie, czy uda mi się uzyskać remisję przy pomocy tego antybiotyku? czy jest coś jeszcze co mogłoby się teraz przyczynić do poprawy stanu jelit?
dziękuję z góry za odpowiedzi!
pozdrawiam i życzę samych dłuuugich remisji :papa:

scaliłam
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, 20:20 przez malenkaM, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CIPRONEX

Post autor: Mamcia » 16 lis 2010, 21:14

Na to pytanie nikt ci nie odpowie. Przy zajętym całym jelicie leczenie doodbytnicze nie musi pomóc, ale może. I mogą to być nie tylko wlewki z mesalazyny, ale również z hydrokortyzonu, który podany w ten sposób działań niepożądanych ma niewiele.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: CIPRONEX

Post autor: ewkunia » 16 lis 2010, 21:59

Jadłam w tym miesiącu dwa opakowania Cipronexu (5razy 2 tabletki). Średnio pomógł. Myślę,że sprawdza się w infekcjach. a u nas czasami ciężko stwierdzić, co to właściwie jest ...:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

malenkaM
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2010, 19:01
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: CIPRONEX

Post autor: malenkaM » 16 lis 2010, 22:15

Mamciu, , dziękuję bardzo za odpowiedź! porozmawiam o tym ze swoim lekarzem. Póki co Cipronex daje przyzwoite efekty, mam nadzieję że będzie tylko lepiej i nie będzie potrzeby włączania sterydów doustnie.

ewkunia, średnio, czy to znaczy że nie udało się osiągnąć remisji?
Tak jak napisałaś, lekarz mówił mi że stosuje się go przy bakteryjnych infekcjach, choć nie tylko. Podawany jest też podczas zaostrzenia.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: CIPRONEX

Post autor: Golfi » 16 lis 2010, 22:34

brałem Cipronex podczas zaostrzenie CU , bardzo mi pomógł , wydawało się że tylko szpital mi juz został , a tu jednak było miłe zaskoczenie :)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CIPRONEX

Post autor: Piciu » 16 lis 2010, 23:31

Brałem przez długi okres i wysokie dawki Cipronexu z Metronidazolem, pomogły, jednak to wszystko musi być z zalecenia i pod kontrolą lekarską.
Oczywiście po takiej kuracji do dzisiaj biorę probiotyk LacidoEnter , który pomaga również na biegunki.

Web
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 20 lis 2009, 12:34
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: CIPRONEX

Post autor: Web » 17 lis 2010, 05:56

Podobnie jak Piciu brałem Cipronex z Metronidazolem. Za pierwszym razem pomogło, ale zaraz po odstawieniu nastąpił nawrót dolegliwości.
Potem jak dostałem je ponownie ze sterydami i masą innych leków już nie pomogły w ogóle. Dopiero podane dożylnie w szpitalu wywołały jakiś efekt. Chociaż remisją bym tego nie nazwał.
Po to upadamy żeby powstać. Tak już jest.

Brałem: Asamax, Encorton, Imuran, Controloc, Fisioflor, Kwas foliowy, No-spa Forte, Colitan, Gasec, Cipronex, Metronidazol, Sulpiryd i wiele innych

Teraz biorę: Asamax, Duspatalin, Controloc, Mozarin, No-spa forte

malenkaM
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2010, 19:01
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: CIPRONEX

Post autor: malenkaM » 17 lis 2010, 11:58

Golfi, jak długo brałeś Cipronex i kiedy widoczna była poprawa?

prawdopodobnie będę miała włączony Metypred. Sam Cipronex dał jakąś poprawę (przynajmniej mogę wstać z łóżka...), jednak na remisję to niestety nie wygląda. :cry:

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: CIPRONEX

Post autor: Golfi » 17 lis 2010, 16:17

Cipronex brałem jakieś 10 dni (jak wyglądało dzienne dawkowanie nie pamiętam) , a po 4 dniach czułem już się lepiej :) oczywiście do remisji było bardzo daleko hehe , ale mogłem sobie spokojnie na 3-4 godzinki mieć przerwe od toalety

Doktorek

Re: CIPRONEX

Post autor: Doktorek » 17 lis 2010, 19:38

Ja z kolei po Cipronex'ie miałem potworną biegunkę :wc: ! i to już po 1 tabletce, zaś Metronidazol znoszę bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
Posty: 134
Rejestracja: 21 kwie 2009, 10:51
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Re: CIPRONEX

Post autor: Izabelka » 17 lis 2010, 20:08

Doktorek pisze:Ja z kolei po Cipronex'ie miałem potworną biegunkę !
dokładnie ja również a do tego potworne nudności, mimo ze terapie miałam razem z metronidazolem to jednak działania niepożądane wywoływał Cipronex
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy G - Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe”