CIPRONEX

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
G01 - Leki przeciwinfekcyjne i antyseptyki stosowane w ginekologii
G02 - Inne leki stosowane w ginekologii
G03 - Hormony płciowe i leki regulujące czynność układu płciowego
G04 - Leki stosowane w urologii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: CIPRONEX

Post autor: ewkunia » 17 lis 2010, 23:33

malenkaM pisze:ewkunia, średnio, czy to znaczy że nie udało się osiągnąć remisji?
Tak jak napisałaś, lekarz mówił mi że stosuje się go przy bakteryjnych infekcjach, choć nie tylko. Podawany jest też podczas zaostrzenia.
Ciężko ocenić mi mój stan - czekam na wyniki kolono :) Miałam na myśli to,że jelito szaleje (śluz, uczucie silnego parcia na stolec,etc.) i stany podgorączkowe (37 st.) nadal są.

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 07:36 przez ewkunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Karagana
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2013, 12:40
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina

Re: CIPRONEX

Post autor: Karagana » 28 lut 2013, 23:49

Właśnie biorę cipronex.Efektów poprawy na razie nie zaobserwowałam,ani nie odczułam :wc:

Awatar użytkownika
Delfinkowa
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:11
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń

Re: CIPRONEX

Post autor: Delfinkowa » 21 lut 2015, 15:41

ooo widzę, że tu większości osób CIPRONEX pomaga? Mi również, na zapalenie gardła, krtani - ogólnie górnych dróg oddechowych... brzuch też jakby spokojniejszy (w sensie bólu czy wzdęć, które codziennie występują...) niemniej po pierwszej tabletce wystapiła biegunka - w ulotce jest napisane, że może wystapić- ale jak będzie uporczywa to lek odstawić... i tu problem, bo jest sobota popołudnie - głupio mi dzwonić do rodzinnego... teoretycznie 5 razy od rana w kibelku choćby dziś to wynik daleki od moich rekordów... ale momentami już pupy nie czuję, tak piecze po wypróżnieniu, ból mija gdzieś po kwadransie, ale dyskomfort zapewne przez otarcia zostaje... lek biorę od czwartku, a w poniedziałek ma być koniec pełnej dawki... poradźcie co robić? przemóc się i dzwonić do rodzinnego? (ale co to da, zostanę bez leku, z chorobą z którą już trochę lepiej, a jestem do wieczora sama i nie mam auta żeby się gdziekolwiek dostać po inny lek czy coś..) czy może zaprzeć się i wytrzymać bieganie do kibla na poczet zdrowych górnych dróg oddechowych ? już sama nie wiem co robić:(
:::: co mnie nie zabije- to mnie wzmocni :::: podobno....

mynq
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 28 paź 2014, 07:24
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CIPRONEX

Post autor: mynq » 23 lut 2015, 20:50

ja obecnie tez jestem na cipronexie i metronidazolu, przed chwila przyjalem ostatnia dawke i faktycznie poprawa jest i to spora, a ostatnio podejrzewaja u mnie przetoke pecherzowo-jelitowa, boje sie ze jak odstawie od jutra to znowu bedzie ciezko...
189cm, 78kg (+/- 2kg)

Asamax 500 3x2
Imuran 50 1x2

podejrzenie przetoki pecherzowo-jelitowej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy G - Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe”