Lek Dutasteryd- na łysienie androgenowe

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
G01 - Leki przeciwinfekcyjne i antyseptyki stosowane w ginekologii
G02 - Inne leki stosowane w ginekologii
G03 - Hormony płciowe i leki regulujące czynność układu płciowego
G04 - Leki stosowane w urologii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Lek Dutasteryd- na łysienie androgenowe

Post autor: anetka30 » 20 lut 2019, 22:27

Mam stwierdzone łysienie androgenowe. Dziś byłam na konsultacji dermatologicznej. Zalecili suplementy diety, szampon itp. We wrześniu mam znowu przyjść na konsultację dermatologiczną i będzie podjęta decyzja co do podania leku Dutasteryd plus tabletki antykoncepcyjne. Choruje na CD, zastanawiam się jak ten lek będzie na mnie działał dodatkowo w połączeniu z tabletkami anty. Może ktoś miał styczność z tym lekiem i jest w stanie powiedzieć czy jest dla nas bezpieczny. Wizytę u gastrologa mam w maju i od jego opinii jest uzależnione wprowadzenie leku.


edytowałam temat zg. z reg.
Anette

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Dutasteryd

Post autor: Noelia » 22 lut 2019, 04:48

Nigdy nie słyszałam o tym leku, ale wygooglowałam z ciekawości (bezsenność mnie męczy :razz:) i na stronie MP napisali, że nie stosuje się tego u kobiet, dziwne to trochę :neutral:
I ogólnie ciekawy fragment:
Lek nie jest stosowany u kobiet. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek zawierających dutasteryd. Kobiety ciężarne powinny unikać kontaktu z nasieniem mężczyzn przyjmujących dutasteryd (zwłaszcza podczas pierwszych 16 tyg. ciąży).
Dutasteryd (opis profesjonalny)

Jeśli chodzi o interakcje z innymi lekami, to można to sprawdzić tutaj Interakcje lub na stronie KtoMaLek.

Mnie na wypadanie włosów najbardziej pomógł szampon Dermena Repair oraz wcierka Jantar + zdrowa dieta + tabletki Vitapil.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Dutasteryd

Post autor: anetka30 » 24 lut 2019, 21:01

Ja niestety mam zaawansowany łysienie androgenowe. Co do tabletek, to profesorka kierująca Oddziałem Dermatologii o nich wspomniała więc myślę, że wiedzą co robią. Pytali, czy planuje dzieci. Tabletki włączą pod warunkiem, że będę mieć pisemną zgodę gastrologa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy G - Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe”