hormony - prośba o porade

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
G01 - Leki przeciwinfekcyjne i antyseptyki stosowane w ginekologii
G02 - Inne leki stosowane w ginekologii
G03 - Hormony płciowe i leki regulujące czynność układu płciowego
G04 - Leki stosowane w urologii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
madunka
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2014, 14:56
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

hormony - prośba o porade

Post autor: madunka » 29 wrz 2015, 09:27

Witajcie Kochani! Mam nastepujace pytanko - czy sa tutaj jakies kobitki, ktore hormonalnie regulowaly swoj cykl miesiaczkowy? W zeszlym tyg bylam w szpitalu na przetaczaniu zelaza, dostalam zalecenie konsultacji ginekologicznej, poniewaz lekarze podejrzewaja ze zelazo ucieka mi z tego powodu ze nie dosc ze moj okres trwa tydzien i jest bardzo obfity to jeszcze mam plamienia srodcyklowe. W zwiazku z czym wybieram sie dzisiaj do ginekologa aby porozmawiac o leczeniu hormonalnym. Nie raz czytalam na roznych forach ze hormony u niekotrych dziewczyn powodowaly zaostrzenie, dlatego chcialam bezposrednio zapytac Was - czy stosowalyscie/stosujecie jakies konkretne hormony ktore nie szkodza Waszym jelitom? Dodam, ze nie musza to byc stricte srodki antykoncepcyjne, tylko po prostu regulujace cykl. Bede bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz, poniewaz powoli koncze lykanie sterydow i nie chcialabym nabawic sie znowu zaostrzenia i do nich wracac..

Awatar użytkownika
angelika0103
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 04 sie 2011, 19:53
Choroba: CD
województwo: opolskie
miasto: Prudnik
Lokalizacja: Wielowieś

Re: hormony - prośba o porade

Post autor: angelika0103 » 04 paź 2015, 13:59

Miałam podobny problem potrafiłam krwawić kilka razy w miesiącu. Ginekolog próbował mi uregulować tabletkami ale nic to nie dało. Hormon nie wchlanial się tak jak powinien. Dostałam krążki dopochwowe i jak ręką odjoł nie mam już plamien kilka razy q miesiącu. Przy czym doszły mi problemy tarczycowe które całkowicie zaburzyly mi gospodarkę hormonalna. Ale to inna historia.

madunka
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2014, 14:56
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: hormony - prośba o porade

Post autor: madunka » 04 paź 2015, 20:09

Dziekuje za odpowiedz. Czy masz na mysli krazki Nuva Ring? Czy branie krazkow w zaden sposob nie wplynelo na stan Twoich jelit?

Awatar użytkownika
angelika0103
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 04 sie 2011, 19:53
Choroba: CD
województwo: opolskie
miasto: Prudnik
Lokalizacja: Wielowieś

Re: hormony - prośba o porade

Post autor: angelika0103 » 04 paź 2015, 20:24

Tak te krążki. Hormon wchłania się w pochwie wiec do jelit nic nie dociera. Sam lekarz powiedział że ta droga podawania będzie dla mnie bezpieczna by dodatkowo nie obciążać tabletkami jelita

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy G - Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe”