Enterol

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Enterol

Post autor: agnieszkad » 28 lis 2008, 22:59

Witam,

Prof. Rydzewska zalecila mi kuracje Xifaxanem, Biogaja i Enterolem.
Niestety po zazyciu enterolu mam nasilone wzdecia , gazy. Dlaczego tak sie dzieje, nie mam pojecia? Czy odstawic?

Na wizyte bede mogla zapisac sie dopiero w nowym roku, wiec nie moge zapytac profesor.

Jezeli ktos ma doswiadczenia z Enterolem , bede wdzieczna za wyjasnienie.

pozdrawiam
aga
agnieszkad

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Posty: 318
Rejestracja: 26 cze 2008, 18:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Enterol

Post autor: elena » 29 lis 2008, 09:48

Enterol i jam mam brać,ale nie mogę,ponieważ mam wzdęcia,przelewania i różne inne atrakcje z :wc: włącznie.Tak samo działają na mnie inne probiotyki,których wypróbowalam juz wiele i efekt taki sam ,więc nie stosuję niestety.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Enterol

Post autor: Linda123 » 29 lis 2008, 10:12

To żem się zaszokowała :mrgreen: . Bo generalnie mi i wszystkim, których znam probiotyki pomagają a nie szkodzą.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Posty: 318
Rejestracja: 26 cze 2008, 18:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Enterol

Post autor: elena » 29 lis 2008, 11:04

Linda123, lekarze tez są zaszokowani :lol: Zanim zaczeły się poważniejsze kłopoty,to wcześniej probiotyków uzywałam jako leku który pomagał mi przy zaparciach.Tak samo działa na mnie gotowana marchewka,którą się przecież zaleca,a ja nie mogę :smutny:

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enterol

Post autor: agnieszkad » 29 lis 2008, 13:37

Ja mam podobnie jak Dytunka. Biore jakis probiotyk i wiem, ze za jakies pol godzinki bedzie wyproznienie. Tyle, ze po tym enterolu dzieja sie takie dziwnie rzeczy.


pozdrawiam
aga

a po marchewce jest ok

[ Dodano: 29-11-2008 ]
Co wlasciwie zdiagnozowala u Ciebie Rydzewska? Jestem ciekawa , bo u mnie tez od lat problemy i nie wiadomo co. Bylam u niej raz, obejrzala wyniki badan (a jest ich wiele) i dostalam leki w kierunku dysbakteriozy. B ez wielkiego rezultatu. Moj brzuch tez zyje wlasnym zyciem. Zasugerowala, ze jezeli po pol roku bedzie bez poprawy to znow kolono . Tylko czy cos sie wyjasni?
Jaka masz diagnoze w koncu i czym Cie lecza?Jezeli zechcialabys powiedziec to bede wdzieczna.

pozdrawiam
aga
agnieszkad

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Enterol

Post autor: Mamcia » 29 lis 2008, 14:43

Enterol to Saccharomyces boulardii to drożdże i niektórzy mogę tak reagować.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enterol

Post autor: Piciu » 29 lis 2008, 15:12

@dytunka wsumie mam mam tak sama jak Ty.Testowałem różne probiotyki i w większości po nich mam wzdęcia. Przypuszczam że winowajcą są dotkatki od mleka w probiotyku . Natomiast po enterolu tego nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Posty: 318
Rejestracja: 26 cze 2008, 18:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Enterol

Post autor: elena » 29 lis 2008, 18:24

agnieszkad, Prof Rydzewska skierowała mnie na enteroklizę z podejrzeniem crohna.Wczoraj wyszłam ze szpitala po badaniu i czekam na wyniki.Na wypisie mam również podejrzenie crohna.Leki 3 x 2 salofalku i 2x1 pentasy tyle ,ze mój żołądek nie toleruje pentasy .Lekarz prowadzący powiedział mi ,żejeśli nawet badanie wyjdzie ok,to i tak cd w moim wypadku nie będzie wykluczone niestety :smutny:

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Dzieki Dytunka

Post autor: agnieszkad » 30 lis 2008, 16:09

To pozostalo nam tylko czekac , az bardziej choroba sie rozwinie.

pozdrawiam
aga
agnieszkad

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Posty: 318
Rejestracja: 26 cze 2008, 18:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Enterol

Post autor: elena » 30 lis 2008, 19:40

agnieszkad pisze:To pozostalo nam tylko czekac , az bardziej choroba sie rozwinie.
Mam do tego inne podejście,być może z tego względu,ze nie umiem pogodzić się z chorobą.Robię badania ,z nadzieją ,ze wykluczą a nie potwierdzą chorobę.Na tym etapie cieszę się,że znalazłam lekarzy którzy wiedzą,ze to nie problem psychiczny i mnie leczą.Mam nadzieję ,że ten stan utrzyma się jak najdłużej i choroba nie będzie się rozwijać. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Enterol

Post autor: obyty.z.cu » 30 lis 2008, 20:10

dytunka pisze:Mam do tego inne podejście,być może z tego względu,ze nie umiem pogodzić się z chorobą.Robię badania ,z nadzieją ,ze wykluczą a nie potwierdzą chorobę
..hmm..jak to mowia ,-nadzieja umiera ostatnia...

na poczatku /oj dawno,w innym wieku/ chodzilem do lekarzy i mowilem " tu mnie boli,jak skret kiszek w podbrzuszu czy w podżebrzu,jak kolka"..od kilku lekarzy uslyszalem odpowiedz : tu nic niema....tak wiec rozumiem o co chodzi dytunka,
sam w koncu niewiedzialem czy jestem chory czy sobie wymyslam,,,,znaczy psychika....ale wiesz dytunka,po wielu latach niewiele sie zmienia....teraz jak ide do lekarza innej specjolnosci i mowie co mnie boli,ale dodaje ze mam cu..to wielu sie pyta to po co do nich przychodze,bedzac chory na CU ,mam "zablokowane" inne mozliwosci leczenia...CU bardzo ogranicza inne leki np.krazeniowe,przeciwbolowe itp.....

tak wiec..szczerze Tobie zycze ...zaakceptuj swoja chorobe i przestan sie nia martwic....poprostu zyj na diecie dostosowanej do swoich mozliwosci i ciesz sie zyciem!

moje ostatnie motto :lepiej juz bylo,oby sie niepogorszylo !

agnieszkad napisał/a:
To pozostalo nam tylko czekac , az bardziej choroba sie rozwinie.

takie podejscie to zle podejscie!
nie czekaj na chorobe ale zyj chwila !zycie bez stresu oczekiwania daje remisje!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enterol

Post autor: agnieszkad » 01 gru 2008, 22:24

Może i zle podejscie. Piszac w ten sposob chcialam powiedziec, ze jezeli sie rozwinie to zostane wreszcie leczona.
Przepraszam , jestem leczona xifaxanem (6dni/6 miesiecy) , biogaja i enterolem (wyzej wymienionym). Bez rezultatu,gdyz wzdecia sa jak byly i piekielny ogien w odbycie. Sprobuj, wiec cieszyc sie zyciem i zajmowac sie 30 stka dzieci codziennie (plus dwoje wlasnych).

pozdrawiam

aga
agnieszkad

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Enterol

Post autor: obyty.z.cu » 01 gru 2008, 22:41

agnieszkad....co do piekielny bol w odbycie...pomogla mi gastroloenterolog....maja.wiele lekow.maści,czopki.miejscowe dzialania. doodbytnicze.albo w kanał,moze tez lidokaina,np.czopki typy hemoroidy.
ja sadze ze dobry lekarz "dbierze"bole...a "30" dzieci Tobie zazdroszcze.....a tych 2 to w szczegolnosci !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

sylviiia
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 06 maja 2009, 21:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Enterol

Post autor: sylviiia » 18 cze 2009, 22:36

Czesc,
Chyba znam odpowiedz na Wasze pytanie.
Otoz ja rowniez zazywam enterol - i tez nie czulam sie po nim dobrze.
Przeczytalam wiec jego sklad - jak byk pisze - LAKTOZA....wielu z nas ma nietolerancje na laktoze wlasnie, szczegolnie w pierwszej fazie choroby zaleca sie stosowanie diety bezlaktozowej. Dlaczego? bo nasz chory, niedozywiony, oslabiony organizm nie produkuje laktazy(enzymu). "Niestrawiona" laktoza = czesto wyst. biegunki...a nasz drogi enterol, jest lekiem je hamujacym przeciez...
Zadzwonilam do lekarza asystenta mojej pani doktor i pytam sie go, czy moge dalej ten lek zazywac, skoro zawiera skladnik, na kt mam nietolerancje, jego odp, cyt Nie, proszę go odstawic, przyznaje nasz blad, prosze poprosic w aptece o inny probiotyk"
Smutne jest to, ze ten probiotyk przepisuja wielu chorym....wielu z nietolerancja laktozy.

Ja za enterol podziekje, kupilam 3 opakowania....stracilam pare zlotych...i tyle:(

Radze Wam wszystim, czytajcie sklad lekow (ja to robie glownie ze wzgledu na moja celiakie), czesto zawieraja laktoze, jako substancje wypelniajaca.

Pozdrawiam serdecznie,
sylviiia

46kg/160cm;salofalk+duspatalin+lactoral+sorbifer durules + kwas foliowy + witamina C + magnez

MałaMi
Początkujący ✽✽
Posty: 203
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Tarnów
Kontakt:

Re: Enterol

Post autor: MałaMi » 09 wrz 2009, 12:08

Mam to amo, a mowilam lekarce ze mam nietolerancje:/ dopiero jak czytalam ulotke to widze...laktoza. Zadnych innych probiotkow tez nie moge zazywac bo nasilaja u mnie wzdecia i biegunki.
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI
_________________

NIC nie zażywam poza SANROBI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”