czopki, wlewy doodbytnicze

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: Mamcia » 17 lis 2005, 20:57

Hydrokortyzon to też steryd. Wlewki docierają głębiej niż czopki i to co się stosje zależy od tego jaki kawałek jelita jest zajęty. Oczywiście dotyczy to CU. W Crohnie niestety zmiany ograniczone do ostatniego odcinka grubego są rzadkie i trzeba łykać
Mamcia

Krzysiek82
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2005, 12:03
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

COLITAN

Post autor: Krzysiek82 » 22 lis 2005, 20:13

COLITAN
Czopki doodbytnicze
Mesalazyna:250 mg

Choruje na ch Crohna. Mam przetoki i ropien okoloodbytniczy. Przyjmowalem czopki Collitan- raczej nie wyczułem jakiejkolwiek poprawy. Dziwnie szybko je wydalalem. przyjmowalem rowniez czopki Pentasa. Te rowniez nie przyniosly oczekiwanych rezultatow.
Pozdrawiam!
[/b]

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: Shima » 22 lis 2005, 21:03

Ja tez mam CD.Czopki zkladalam tuz przed polozeniem sie spac tzn.czopek i szybciutko do lozka.Tylko w ten sposob moge je "utrzymac" :) A probowales salofalk w czopkach?Pozdrawiam
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Krzysiek82
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2005, 12:03
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Czopki

Post autor: Krzysiek82 » 22 lis 2005, 22:21

Nie wiem tak naprawde z czym wiaze sie to moje nieutrzymywanie czopkow. Jakos trudniej jest z Colitanem. Pentasa jakos jeszcze sie utrzymywala do czasu wyproznienia. Wydaje mi sie ze to moze dlatego, iz po zalozeniu maja one duzo rzadsza konsystencje niz Pentasa. Dzis zaloze je przed snem i mam nadzieje ze bedzie oki :D
Pozdrowionka!
Bo ja sie ucze najwiekszej sztuki zycia,usmiechac sie zawsze i wszedzie i bez rozpaczy znosic bole i nie zalowac tego co przeszlo i nie bac sie tego co bedzie
gg: 2396092

Duśka =)
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 25 paź 2005, 22:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Starachowice

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: Duśka =) » 25 lis 2005, 08:59

Akcja wlewek zakończona (było 14 hydrokortyzon z rumiankiem). Nie ma krwi, ani śluzu, stolec raz dziennie najnormalniejszy w świecie. Nigdy nie myślałam, że będę się tak cieszyć na widok normalnego stolca. I jeszcze jedno, córka wchodzi do toalety, załatwia się i wychodzi, a wcześniej musiała za kazdym razem odsiedzieć co najmniej pół godziny. rano budziłam ja wcześniej , żeby zdązyła do szkoły. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.
Pozdrawiam
córka 13lat-CU

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: doem76 » 25 lis 2005, 21:49

Duśko! Czy mogłabyś podać dokładne proporcje rumiankowo-hydrocortisonowej wlewki? Byłabym bardzo wdzięczna. I jeszcze pytanko: można hydrocortizon kupić w aptece bez recepty? Jeśli tak, to w jakich opakowaniach i ile kosztuje?
CU: Lepiej być nie może :-)

Duśka =)
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 25 paź 2005, 22:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Starachowice

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: Duśka =) » 26 lis 2005, 10:47

Hydrokortyzon teraz pod nazwą Corhydron sprzedawany jest wyłącznie na receptę, jest to steryd. Kosztuje 26 zł za 5 ampułek po 100mg. Córka miała przepisane 50mg, więc jedną ampułkę miałam na dwa razy (rozrobioną przechowywałam do następnego dnia w lodówce).Pobierałam do strzykawki , następnie uzupełniałam wcześniej zaparzonym rumiankiem, tylko stopniowo zeby wymieszać i gotowa wlewka. Acha, strzykawkę miałam 20ml, większej nie udało mi sie kupić.
córka 13lat-CU

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: -Ania- » 15 gru 2005, 15:06

Post Lady T. niewłaściwie wklejony, tu zacytowany:


Post Wysłany: Wto Gru 13, 2005 8:44 pm

tez brałam czopki salofalk i równiez zdarzało mi sie żeby opuściły mnie przed czasem:) nie wiem jak was ale mnie normalnie tyłek żywym ogniem przy tym palił..:/
doszłam do wniosku, że tak sie dzieje (przynajmniej u mnie) ze dochodzi do tego, gdy po wsadzeniu sobie małego przyjaciela czopka za bardzo sie ruszam. Gdy zaczełam układać sie na boku i zasypiać w tej samej pozycji nic sie nie działo.
pozdrawiam
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: doem76 » 18 gru 2005, 13:00

Duśko, czy dobrze zrozumiałam? Połowę ampułki (50 mg) Corhydronu mieszałaś z rumiankiem (ile tego rumianku)? Jestem po wlewkach salofalkowych, zadziałały idealnie, ale wolę mieć "coś" w zapasie, a Twój przepis na kurację wychodzi duuuużo taniej (a mam nadzieję, że jest równie skuteczny) :)
CU: Lepiej być nie może :-)

Duśka =)
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 25 paź 2005, 22:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Starachowice

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: Duśka =) » 18 gru 2005, 13:38

Tak, dobrze zrozumiałaś 50mg, resztę przechowywałam w lodowce do następnego dnia. Ale Tobie może lekarz przepisze większą dawkę, nie wiem jaka stosuje sie u dorosłych. Niestety poprawa choć idealna trwała tylko miesiąc, od czwartku córka ma bóle brzucha, krew i śluz w stolcu, a od wczoraj gorączkuje. Moze teraz ja wupróbuje wlewki z salofalku. W poniedziałek zadzwonię do lekarza, zobaczę co mi powie.
Acha, strzykawkę miałam 20ml, więc tyle było rumianku.
córka 13lat-CU

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: ranka » 12 lut 2006, 23:45

mam zapisane wlewki z hydrokortyzonu....za ok. 5 zl 10 wlewek :D

to sie nazywa ekonomika :)
pozdrawiam

ps. u mnie skutecczne...w zaostrzeniu mam zaparcia i zalatwiam sie raz na ok. 4 dni co jest bardzo uciazliwe. wrzucie ktory byl teraz doszlo nawet do wyciakania sluzu przez odbyt..masakra:/
<w kolono wyszly zmiany niewielkie tylko na odbytnicy>

[ Dodano: Pon Lut 13, 2006 8:47 pm ]
hmm...mam pytanie...mam wlewki mniej wiecej 50 ml ..po 10 buteleczek.czytam ze niekotrzy jeszcze je rozrabiaja..tak trzeba??<gubie sie>

ponadto ja do moich wlewek kupilam zwykla strzykawke...i jest git..no ale u mnie trzeba tylko do odbytnicy..hmm
Obrazek

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 25 lis 2008, 21:34
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: kujawy

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: 0gabik » 28 lis 2008, 11:17

słuchajcie a czy te wlewki działają również na sam odbyt, chodzi mi o to czy wciskając je w siebie dalej to stan zapalny odbytu również się leczy?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: obyty.z.cu » 28 lis 2008, 14:04

0gabik pisze:stan zapalny odbytu również się leczy?
wlewki dzialaja na jelito ,bole odbytu moga byc spowodowane czyms innym,np.peknieta szczelina...i wtedy strasznie boli sam odbyt,w tym przypadku np. ja teraz stosuje maść Lidoposterin,sa i inne,a moze masz poprostu hemoroidy,na to sa tez dobre czopki i to bez recepty....branie lekow bez lekarza potrafi wiele zaszkodzic ! :!: :wink:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: ranka » 28 lis 2008, 14:17

bole odbytu moga byc spowodowane takze CU.
Obrazek

Awatar użytkownika
0gabik
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 25 lis 2008, 21:34
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: kujawy

Re: czopki, wlewy doodbytnicze

Post autor: 0gabik » 28 lis 2008, 16:02

obyty.z.cu pisze:
0gabik pisze:stan zapalny odbytu również się leczy?
wlewki dzialaja na jelito ,bole odbytu moga byc spowodowane czyms innym,np.peknieta szczelina...i wtedy strasznie boli sam odbyt,w tym przypadku np. ja teraz stosuje maść Lidoposterin,sa i inne,a moze masz poprostu hemoroidy,na to sa tez dobre czopki i to bez recepty....branie lekow bez lekarza potrafi wiele zaszkodzic ! :!: :wink:
nie mam bólu w odbycie ale stan zapalny ze świądem i szczypaniem, szczelinę miałam zoperowaną 1,5 miesiąca temu i zabieg ją wyleczył tymczasem w odbycie wciąż coś się dzieje, wlewki z Solofalku zapisał mi gastroenterolog własnie ale zastanawiam czy działając miejscowo p/zapalnie równnież walczą ze stganem zapalnym w samym odbycie oprócz działania na jelito

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”