xifaxan

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasia_Mo
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:27
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Re: xifaxan

Post autor: Kasia_Mo » 01 maja 2017, 13:38

Witam,
bardzo proszę o doradę, bo trochę pogubiłam się w temacie wchłaniania Xifaxanu. Chodzi mi głównie przy karmieniu piersią
(już tylko 2x dziennie - rano i wieczorem). Czy przyjmowanie tego leku jest bezpieczne i nie zaszkodzi dzieciaczkowi? Dostałam dawkę 3x2 przez 7 dni, a potem 2x2 (3 dni). Po zakończeniu tej kuracji - sanprobi barrier i meteospasmyl 2x1. Może ktoś z Was mi poradzi, czy będzie bezpiecznie? Bo już sama nie wiem co z tym zrobić, a brzuch już w coraz to gorszym stanie i powoli już nie mam siły funkcjonować :( Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Kasia.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: xifaxan

Post autor: Anette28 » 01 maja 2017, 22:07

Zapraszam do zapoznania z poradnikiem http://j-elita.org.pl/wp-content/upload ... a-2015.pdf
W poradniku tez pisze o tym leku.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Kasia_Mo
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:27
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Re: xifaxan

Post autor: Kasia_Mo » 04 maja 2017, 10:00

Dziękuję. Już to wyczytałam w kilku miejscach :) i nie wiem jak w sumie do tego tematu podejść.... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: xifaxan

Post autor: Anette28 » 04 maja 2017, 23:07

Kasia_Mo pisze:Dziękuję. Już to wyczytałam w kilku miejscach :) i nie wiem jak w sumie do tego tematu podejść.... Pozdrawiam
to znaczy co masz na myśli?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Kasia_Mo
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:27
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Re: xifaxan

Post autor: Kasia_Mo » 06 maja 2017, 21:20

Napisałam w zbyt dużym skrócie ;) Chodziło mi tylko o to, że niby powinno być ok, bo wchłania się co najwyżej 1%, ale nie ma stosownych badań..

Kasia_Mo
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:27
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Re: xifaxan

Post autor: Kasia_Mo » 04 cze 2017, 18:34

Rozpoczęłam w końcu 'kurację' Xifaxanem. Czy pojawiły się u Was jakieś działania niepożądane? U mnie niestety wygląda to koszmarnie :(
Praktycznie brak możliwości normalnego funkcjonowania: podwójne widzenie, zawroty i bóle głowy, senność, ogólny brak sił, od dwóch dni ból gardła, katar, ciągła suchość w gardle i ciągłe pragnienie, od dzisiaj ból mięśni... Czy komuś może też coś takiego się przytrafiło? To dopiero 4 dzień :/ a Xifaxan mam na 10 dni. Nie wiem, czy przerwać, czy jakimś cudem dociągnąć to do końca :/
Ostatnio zmieniony 04 cze 2017, 18:46 przez Kasia_Mo, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia_Mo
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:27
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Re: xifaxan

Post autor: Kasia_Mo » 04 cze 2017, 18:38

Do tego jeszcze ciągłe nudności i brak apetytu ... I pojawiły się dziwne drętwienia twarzy

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: xifaxan

Post autor: alate » 04 cze 2017, 20:58

nie bardzo rozumiem, po co ten Xifaxan... Jesteś w trakcie diagnozy, a jakie miałaś objawy, że przepisano Ci ten lek ?
Czasem tak jest, że u jednych nie powoduje skutków ubocznych... Mnie też nie posłużył, spowodował bardzo wysoką gorączkę
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Luki36 » 09 cze 2017, 13:11

Kasia_Mo pisze:Rozpoczęłam w końcu 'kurację' Xifaxanem. Czy pojawiły się u Was jakieś działania niepożądane? U mnie niestety wygląda to koszmarnie :(
Praktycznie brak możliwości normalnego funkcjonowania: podwójne widzenie, zawroty i bóle głowy, senność, ogólny brak sił, od dwóch dni ból gardła, katar, ciągła suchość w gardle i ciągłe pragnienie, od dzisiaj ból mięśni... Czy komuś może też coś takiego się przytrafiło? To dopiero 4 dzień :/ a Xifaxan mam na 10 dni. Nie wiem, czy przerwać, czy jakimś cudem dociągnąć to do końca :/
Lista działań niepożądanych:
Niezbyt często: ból w górnej części jamy brzusznej, wodobrzusze, niestrawność, suchość w jamie ustnej, zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego, stolce z domieszką śluzu lub ze świeżą krwią, jadłowstręt, suchość w gardle, duszność, niedrożność nosa, ból gardła i krtani, zaburzenia smaku, zawroty głowy, niedoczulica, podwójne widzenie, kołatanie serca, zaburzenia snu, bezsenność, astenia, ból w klatce piersiowej, dreszcze, zmęczenie, objawy grypopodobne, obrzęk obwodowy, bóle pleców, bóle i skurcze mięśni, osłabienie siły mięśniowej, zimne poty, wysypka, zaczerwienienie twarzy, kandydoza, drożdżakowe zakażenie pochwy, oparzenie słoneczne, częste miesiączki, zwiększenie aktywności AST, wzrost ciśnienia tętniczego, krwinkomocz, krwiomocz, glikozuria, częstomocz, wielomocz, zaburzenia hematologiczne (limfocytoza, monocytoza, neutropenia).

proszę podać źródło z którego cytujesz
Na razie, bez leków

Anitap
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 18:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Anitap » 24 sie 2017, 19:17

Mam rozpocząć kurację xifaxanem, dlatego zagościłam na tym forum i jestem pełna obaw. Moje problemy z jelitami przybierały rożne formy. Obecnie ból w lewej części podbrzusza, rozdęcie przy lewej pachwinie, tępy ból lędźwiowy po lewej stronie. Nasilający się, lub pojawiający w godzinach po 14 i nie codziennie, choć przez ostatni miesiąc bardzo często. Wzdęcia, wypróżnienia regularne poranne, raczej zatwardzenie. Wstępna diagnoza gastrolog, zrosty pooperacyjne lub zapalenie uchyłków, lub jedno i drugie.

Anitap
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 18:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Anitap » 24 sie 2017, 19:29

Wzięłam pierwszą dawkę, mam stosować 2x2 tabletki z jedzeniem przez 7 dni, potem przez miesiąc sanprobi ibis. Liczę na cud...

Anitap
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 18:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Anitap » 25 sie 2017, 09:26

Wzięłam drugą dawkę. Dwa stolce rano, wzdęcia gazy o bardzo nieprzyjemnej woni. Lewa strona ćmi od rana. Samopoczucie bez zmian.

Anitap
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 18:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Anitap » 27 sie 2017, 08:08

Xifaxan działa. Obecnie żadnych efektów ubocznych i żadnego z objawów. Brak wzdęć i bólu. Będę obserwować dalsze efekty. :smile:

Anitap
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 18:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Anitap » 04 wrz 2017, 08:29

Jestem po kuracji 7 dniowej. Na razie dmucham na cud, bo efekty są. Nie czuję bólu po lewej stronie, wzdęcia pojawiły się raz w trakcie kuracji, ale tego dnia nie trzymałam diety. Moja dieta nie jest restrykcyjna, przyjmuje teraz probiotyk i jest ok. Jedyny efekt uboczny po antybiotyku to zajady, które zniknęły po dwóch dniach- smarowałem je miodem manuka. Czuje się bardzo dobrze :) Pozdrawiam

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: xifaxan

Post autor: BlackRose » 06 wrz 2017, 12:05

Ja sie własnie zastanawiam nad kuracją Xifaxanem. Miałam okazję (po znajomosci) skonsultować się z drugim lekarzem i przepisał mi ten antybiotyk. Ale nie wiem, czy brać już teraz od razu, czy jednak poczekać do badań - gastroskopii i kolonoskopii - zleconych przez pierwszego gastroenterologa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”