xifaxan

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: xifaxan

Post autor: ulka1986 » 25 mar 2014, 22:39

Spróbuj mi pomógł. Ilość i jakość kupek znacznie się poprawiła, choć tylko na jakiś czas ale zawsze to już coś( pewnie dlatego że nie miałam jeszcze diagnozy i nie brałam żadnych innych leków)
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ree
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2013, 21:46
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: xifaxan

Post autor: ree » 18 lut 2015, 16:20

Hej,
jestem obecnie na asamaxie (6 dziennie), imuranie (2 dziennie) już jakiejś pół roku i było bardzo dobrze.. Ale.. Od ponad tygodnia śluz a od wczoraj już śluz z krwią. Byłam w tamtym tygodniu u dr Kaniewskiej i w razie pogorszenia mam wziąć xifaxan.. Łączył ktoś xifaxan z imuranem? Jest jakieś minimalny okres brania xifaxanu?

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Re: xifaxan

Post autor: cebann » 18 lut 2015, 18:57

ree pisze:Hej,
jestem obecnie na asamaxie (6 dziennie), imuranie (2 dziennie) już jakiejś pół roku i było bardzo dobrze.. Ale.. Od ponad tygodnia śluz a od wczoraj już śluz z krwią. Byłam w tamtym tygodniu u dr Kaniewskiej i w razie pogorszenia mam wziąć xifaxan.. Łączył ktoś xifaxan z imuranem? Jest jakieś minimalny okres brania xifaxanu?
Mam dokładnie to samo od kilku dni z tym śluzem i deczko krwi ale za bardzo do głowy nie biorę .. Mój gastrolog odstawił xifaxan i teraz zastanawiam się jak nie mam żadnych bóli czy wrócić do niego .. Czy poradzi ktoś coś ?
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: xifaxan

Post autor: Mamcia » 18 lut 2015, 19:41

xifaxan to antybiotyk działający głownie miejscowo, bo tylko w minimalnym % dostaje się do krwi. Skutkuje jeśli przyczyną zaostrzenia są zmiany flory bakteryjnej, ale nie bierze się go stale. Z tego co pamiętam minimum to 4 dni, ale nie dam głowy. Dawkowanie powinien podać lekarz i okres leczenia też, ale nie powinien być długi - wg producenta do 7 dni.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ree
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2013, 21:46
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: xifaxan

Post autor: ree » 20 lut 2015, 14:09

Pani dr (moja najukochańsza Kaniewska) napisała mi dawkowanie smsem i mam brać 2x3tab. przez 14 dni. Jak nie pomoże to niestety znów encorton.. :(

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: xifaxan

Post autor: alate » 08 kwie 2015, 13:06

a czy ktoś z Was miał problemy z tym lekiem ? Ja dostałam go na przelewanie w brzuchu, doktor stwierdziła, że to może być jakieś bakteryjne nadkażenie przy grzybicy, z którą walczę od prawie miesiąca
dostałam 3x2 tabl.po 9-tej dawce temperatura skoczyła do 39,2, odstawiłam to precz, oczywiście bez konsultacji z lekarzem, bo jakoś nie śmiałam nękać kogokolwiek telefonem w Wielką Niedzielę wieczór...
Crohn ? Z tym da się żyć !

Bolo
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: xifaxan

Post autor: Bolo » 13 gru 2015, 14:55

brałem ten lek przez 7 dni, 2x2 tabletki, po 5 dniu, bóle brzucha i pełno krwi się pojawiło, mi nie pomogło a wręcz bardzo zaszkodziło...

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

Re: xifaxan

Post autor: asmilky » 03 sty 2016, 14:32

ja brałam ten lek i mi bardzo pomógł. ilość wypróżnień mi się zmniejszyła i stolec się zagęścił.
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: xifaxan

Post autor: marcin820201 » 07 cze 2016, 09:59

Witam, czy ktoś wie czy Xifaxan działa również w dwunastnicy?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: xifaxan

Post autor: marcin820201 » 23 cze 2016, 14:18

Ok, skoro nikt nie wie czy Xifaxan dziala tez w dwunastnicy to moze Mamcia wie- bo lekarz gastro nie wiedzial i sie bardzo zdenerwowal ze takie pytania zadaje. Wie ktos ???
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: xifaxan

Post autor: alate » 23 cze 2016, 21:16

Mamcia to wie na bank, ale nie zawsze ma czas być na Forum. Pisz do Niej na priv
Crohn ? Z tym da się żyć !

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: xifaxan

Post autor: Mamcia » 23 cze 2016, 22:01

Dokładnie nie wiem. Musiałabym poczytać prace o farmakokinetyce, ale dwunastnica to to pierwsza część j. cienkiego. A rifaksymina tam działa. Nie wiem natomiast jak jest z jej uwalnia iem z preparaty Xifaxan i działaniem w rożnych ph.
Jeśli jet to bardzo ważne proszę o mail z opisem sytuacji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: xifaxan

Post autor: OlgaAK » 11 kwie 2017, 16:01

Czy xifaxan daje się równolegle z vivomixem? Nie mogę skontaktować się z lekarzem, a dzisiaj daje pierwszą dawkę córce. Będę wdzięczna za pomoc.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: xifaxan

Post autor: Baby » 11 kwie 2017, 17:38

OlgaAK pisze:Czy xifaxan daje się równolegle z vivomixem? Nie mogę skontaktować się z lekarzem, a dzisiaj daje pierwszą dawkę córce. Będę wdzięczna za pomoc.
Vivomixx to probiotyk więc można a nawet powinno się brać podczas stosowania antybiotyku. Należy pamiętać aby zachować odstęp co najmniej 2 godzinny między wzięciem antybiotyku a probiotyku. Czyli standardowo.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: xifaxan

Post autor: OlgaAK » 11 kwie 2017, 17:45

Dziękuję. Na stronach nie związanych z nzj jest napisane, że najpierw Xifaxan, a po skończonej kuracji probiotyk. Przyczyną jest to, że probiotyk karmi sibo. Ale nasza sytuacja to zapewne co innego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”