xifaxan

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anitap
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 18:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Anitap » 07 wrz 2017, 15:09

ja jestem przed badaniami, kuracja zalecona właśnie przed badaniami. Badania dopiero za dwa miesiące. Dodam, że niepokojące objawy bardzo złagodniały. Mogłabym napisać ustąpiły, ale czasem nieznacznie odczuwam wzdęcie i ucisk z lewej strony. Nieznacznie, to znaczy kiedyś bym na to nawet nie zwróciła uwagi. Czuje się obecnie bardzo dobrze. to była w moim wypadku słuszna decyzja.

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: xifaxan

Post autor: BlackRose » 07 paź 2017, 18:00

Anitap pisze:Jestem po kuracji 7 dniowej.
Ja też brałam Xifaxan przez tydzień plus oczywiście cały czas probiotyki i odczułam lekką poprawę. Z działań niepożądanych miałam straszną suchość w gardle i ustach, ból gardła i kiepsko spałam.

Igor1971
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2018, 08:52
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
miasto: Walbrzych

Re: xifaxan

Post autor: Igor1971 » 01 sty 2018, 09:04

Biore 5 dzień Xifaxan 2-0-2 nie czuje jakiejś ostrej poprawy. W pierwszym dniu bol brzucha w nocy na drugi dzień bol odbytu, bol krzyża promieniuje na pośladki i nogę ,ciągnie krocze ,ciągle sikanie oslabienie, brak apetytu , w nocy ciężko ze spaniem ogólnie masakra. Podobno mam rzekomobloniaste zapalenie jelit a inny lekarz określił to jako ibs.Mam mieć kolonoskopie. A i jeszcze nos zawalony i gardło. Masakra ogólnie :mad:

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: xifaxan

Post autor: masterdark » 17 paź 2019, 17:54

Czy brał ktoś z Was Xifaxan przy podejrzeniu subniedrożności jelit?
Lekarz rodzinny dołożył mi Xifaxan, pytam, bo niby nie powinno się go brać przy podejrzeniu subniedrożności jelit; a u gastrologa będę dopiero po świętach bożonarodzeniowych.

cezrok
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2022, 14:01
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: xifaxan

Post autor: cezrok » 25 kwie 2022, 09:29

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie brania Xixafanu przy stwierdzonym SIBO. Po 3 latach leczenia na jelita(żadna choroba niestwierdzona, podejrzenie Crohna) wykonałem test na SIBO. Po wizycie w poradni w szpitalu przy wynikach enterologi i kalprotektyny stwierdza że to raczej nie Crohn a SIBO, natomiast stan zapalny w jelitach który naprowadzał ich na Crohna mógł być spowodowany zapaleniem bateryjnym. I teraz dostałem Xixafan na 2 tygodnie 4x2 tabletki czyli 1600 mg dziennie, po zaczęciu terapii od razu zmęczenie, biegunka, zawroty głowy i tu pytanie bo do gastro szybko się nie dostanę, czy lepiej się przemęczyć z takimi objawami czy przerwać kurację bo może ona pogorszyć stan zdrowia? Z góry dzięki

Pway
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:25
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
miasto: Katowice

Re: xifaxan

Post autor: Pway » 17 maja 2022, 12:46

cezrok pisze:
25 kwie 2022, 09:29
Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie brania Xixafanu przy stwierdzonym SIBO. Po 3 latach leczenia na jelita(żadna choroba niestwierdzona, podejrzenie Crohna) wykonałem test na SIBO. Po wizycie w poradni w szpitalu przy wynikach enterologi i kalprotektyny stwierdza że to raczej nie Crohn a SIBO, natomiast stan zapalny w jelitach który naprowadzał ich na Crohna mógł być spowodowany zapaleniem bateryjnym. I teraz dostałem Xixafan na 2 tygodnie 4x2 tabletki czyli 1600 mg dziennie, po zaczęciu terapii od razu zmęczenie, biegunka, zawroty głowy i tu pytanie bo do gastro szybko się nie dostanę, czy lepiej się przemęczyć z takimi objawami czy przerwać kurację bo może ona pogorszyć stan zdrowia? Z góry dzięki
Temat stary ale może komuś się przyda, raczej odpuść, ja jechałem na takiej dawce przez miesiąc ale zero skutków ubocznych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”