Leki przeciwbólowe w NZJ

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: mgiełkaa » 22 paź 2010, 07:39

Właśnie tak mówi mój lekarz, ze nie ma problemu póki trzymam się jednej dawki.
Trzymać się trzymam ale jak nie wezmę to nie funkcjonuję. Biorąc czuję się normalnie czyli działanie bardzo dobre. Nie wszyscy chcą jednaj przepisywać, kierują np. do Poradni leczenia bólu... Kiedy mój lekarz jest na wolnym, a ja nie mam recepty, to nieźle muszę nakombinować się, żeby mi przepisali minimalną ilość tabletek.
Poza tym chce zrobić wkrótce prawo jazdy. W ulotce wyraźnie jest napisane, że nie wolno prowadzić pojazdów, mój lekarz twierdzi, że jeśli czuję się dobrze i nie mam zaburzeń równowagi ani zawrotów głowy to mogę jeździć samochodem przyjmując Poltram lub Tramal.
Ketonalu mi nie wolno, po 3 tabletce zaczyna się biegunka.
Tak czy inaczej mój mąż wyzywa mnie od narkomanek i rozpowiada wszystkim, że jestem uzależniona. Nie mam argumentów, bo bez Poltramu nie nadaję się do zycia codziennego.

[ Dodano: 08-11-2010 ]
Już rozmawiałam w tej kwestii z dwoma lekarzami. Po prostu muszę pójść na kilka dni do ośrodka gdzie leczy się uzależnienia od leków, jest taki m.inn w Otwocku, kieruje lekarz psychiatra.

[ Dodano: 06-12-2010 ]
Muszę się Wam pochwalić bo jestem z siebie nieskromnie mówiąc bardzo dumna. Odstawiłam Poltram sama. Przeżyłam małe piekło ale udało mi się. Najpierw do 1 tabl. dziennie, potem z 100mg na 50mg. A teraz mam już spokój.
Został mi listek na ,,specjalne okazje"...
Jestem szczęśliwa. Myślę, że to dzięki sterydom.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: Phobos2 » 12 sty 2014, 23:45

Witam, bardzo boli mnie dolny odcinek kręgosłupa nie potrafie sobie z tym radzić, brałem praktycznie wszystko, apap, pyralgine ketonal ibuprom i nic, przyszedł czas na zaldiar i obecnie tramal 100 ale to jest tymczasowa poprawa... dostałem nawet raz plastry transtec, jednak po nich bardzo źle się czułem... Proszę o jakąś opinię, powód bólu i możliwości leczenia... :cry:
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: obyty.z.cu » 13 sty 2014, 00:19

Phobos2 pisze:bardzo boli mnie dolny odcinek kręgosłupa ....
tymczasowa poprawa... dostałem nawet raz plastry transtec, jednak po nich bardzo źle się czułem... Proszę o jakąś opinię, powód bólu i możliwości leczenia...
czyli jak u mnie.
Musisz podleczyć CU to i kręgosłup ciutke odpuści.
Plasrty Transtec są ok. u mnie,tyle że pod nimi robi mi sie alergiczne "odparzenie",max 2 dni i trzeba zmieniac miejsce.
U mnie prócz CU sa w kregosłupie zmiany zwyrodnieniowe,jakies guzki i narosle,przepuklina i cos tam,no i rwa kulszowa.Rezonans pokazał nieciekawe wyniki.
Tak żeby nie bolało to tylko zastrzyki w Poradni Leczenia Bólu plus zabiegi fizoterapeutyczne wszelakie.
Podstawa to jednak,podleczyc CU.
Ketonal jedzie po jelitach,więc lepiej odpuśc.
W sumie u mnie pozostał Tramal,plastry i czasami zastrzyki.
Zobaczymy jak będzie po resekcji jelita.
Tramal krople działa szybciej,ale dłużej Poltram np.200.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: Phobos2 » 13 sty 2014, 00:28

ojj niestety, obecnie mam dlugi rzut choroby bo ponad miesiac lecze i jade na sterydach etocort i metypred assamax imuran lekarz kieruje na biologiczne leczenie, ale nawet jak bylo dobrze to plecki bolaly i nawet ciezko autem sie jezdzilo... a po transtecu wymiotowalem pocilem sie mocno, mialem wrazenie takie nie przyjemne i oczywiscie biegunka krwista... takze pozbylem sie na drugi dzien... :cry:
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: Phobos2 » 05 lut 2014, 22:04

Hej ludziska, czy ktoś zna lek przeciwbólowy tramalopodobny który działa natychmiastowo a nie tak jak tabletki retard?? Dostałem ponownie tramal retard 100mg i 200mg, ale wolałbym coś co zadziała zaraz przed snem... Ewentualnie inny podobny lek byle działał na tym poziomie... pomóżcie szybko prosze :smutny:
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: Phobos2 » 05 lut 2014, 22:11

Chce coś na ból kręgosłupa przetoki i brzucha.... A z racji że w ciągu dnia nie mogę brać takich leków, pytam, żeby zadziałało od razu żebym mógł zasnąć bez bólu. A tabletki retard często odczuwam nawet rano. Lekarz zwiększa mi dawkę, zamiast dać coś innego...
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: obyty.z.cu » 05 lut 2014, 22:13

Phobos2 pisze:ale wolałbym coś co zadziała zaraz przed snem..
ja biore tramal w kroplach,to lepsze niż tabletki,działa szybko,sam ustalam potrzebną dawke.Poltram w tabletkach to raczej wtedy, kiedy potrzebuje wsparcie na cały dzień poza domem.
Inna sprawa,że biorąc ciagle,człowiek się przyzwyczaja i jesli nie umie sobie z tym poradzić,może być problem.
Na sen polecam raczej tabletki usypiajace :roll: ,no może uspakajające,może połączenie jednego z drugim.Tyle,że trzeba wiedzieć jakie,żeby sie nie uzaleznić .
Warto żeby te leki przepisał specjalista.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: Phobos2 » 05 lut 2014, 22:15

Na sen mialem kiedys afobam, ale mi zalezy tlko na pozbyciu sie bolu. Jakie jest dawkowanie tramalu w kroplach??
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: obyty.z.cu » 05 lut 2014, 22:36

Phobos2 pisze:Na sen mialem kiedys afobam, ale mi zalezy tlko na pozbyciu sie bolu.
afobam to jest na uspokojenie.
Na sen to byłby np. zolpic lub tańsze zamienniki,np. onirex.
Wieczorem dobry jest tez np. Promazin w odpowiedniej dawce.

Dawkowanie Tramalu ?
cóz,temat jest określony w max dawkach,ale ja ich nigdy nie przekraczam,postawiłem sobie norme- nie więcej niż połowa max dawki na dobę,ale tak to rzadko.
Polecana dawka przez lekarzy to byłoby chyba 20 kropli,ja często to przekraczam,ale staram się nie brac więcej jak 40 kropli.
Dawke nastepną można brac po 4 godzinach (powiedzmy).
Inna sprawa,że na każdego to działa inaczej,no i czas brania sie liczy.
Nie można wpaść w ciąg leków przeciwbólowych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: obyty.z.cu » 06 lut 2014, 11:57

justynapawlowska155 pisze:to polecam coś zwiotczającego mięśnie np. miozepam lub sirdalud przy bólach kręgosłupa sam przeciw bólowy czasami nie wystarcza
fakt,
u mnie najlepiej się sprawdza na szybko gorący okład żelowy na lędźwie,po kilkunastu minutach odpuszcza ostry ból.
Leków zwiotczających nie próbowałem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: Phobos2 » 06 lut 2014, 18:05

Ja też często wykorzystuję gorącą kąpiel żeby osłabić ból, ale to nie działa długo. Natomiast wystarczy mi tramal 100mg tylko retard zaczyna działać po 2 godzinach dopiero. Leku zwiodczającego nie próbowałem i raczej nawet nikt nie będzie chętny przepisać tego i chyba nie będę próbował :p
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: obyty.z.cu » 07 lut 2014, 11:44

justynapawlowska155 pisze:Leki z tej grupy bardzo często są przepisywane przy bólach kręgosłupa np. .mylostan lub mydocalm a miozepam i sirdalud są mocniejsze
obyty.z.cu pisze:Leków zwiotczających nie próbowałem.
no to sorki,były w historii takie jak Mylostan,ale może nawet nie w tym że kiepsko pomagały,co raczej w tym
Stosowanie pochodnych benzodiazepiny może powodować psychiczne i fizyczne uzależnienie oraz tolerancję. W wyniku stosowania tetrazepamu przed snem i krótkotrwałego snu może wystąpić niepamięć następcza. Podczas leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn, a także spożywać alkoholu.
http://www.doz.pl/leki/p4320-Myolastan
czyli nie dość że uzależnia,to nie pozwala jeździć autem.
Coś tam było chyba też z wycofywaniem tego leku,nie pamiętam,ale dałem sobie z nim spokój.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: obyty.z.cu » 07 lut 2014, 18:44

justynapawlowska155 pisze: dlatego powinno się go brać wieczorem
tyle że te bóle właśnie w aucie są najgorsze dla mnie,pozycja siedząca w fotelu je od razu podbija.
Jazda autem jest właśnie dla mego kręgosłupa najgorsza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: Phobos2 » 04 mar 2014, 20:23

No i to jest właśnie to.... ja również jak pojeżdże z godzinę autem osobowym to kręgosłup ledwo się kupy trzyma i nie potrafię się wyprostować, co innego kiedy jadę ciężarówką. Fakt, od wszystkiego można się uzależnić i organizm się przyzwyczaja do każdego leku. Dlatego mam problem dobrać odpowiedni przeciwbólowy bo mam wysoki próg bólu i jednocześnie organizm ,,odrzuca'' ingerencje nerwową. Sądzę w ogóle, że dobrze zrobi zamiana dawek i poziomu leku na wyższy bądź niższy na jakiś czas. Z racji, że chorobę wyleczyłem a kręgosłup dalej męczy rozmawiam z lekarzami nad włączeniem niskiej dawki morfiny na krótki czas, jednak nie wiedzą do czego to zakwalifikować... ( ,, bo nowotwór to nie jest'')
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

pacino
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 27 lis 2014, 15:05
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leki przeciwbólowe

Post autor: pacino » 17 maja 2015, 00:14

CZy rzeczywiście ibufrofeny są szkodliwe na CU? Bo mi lekarz mówił, że mogę brać zamiast ketonali kiedy miałem wyrywane ząb.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”