Cholestyramina 4g

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anka PS
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2019, 13:58
Choroba: IBS
województwo: zachodniopomorskie
miasto: Szczecin

Cholestyramina 4g

Post autor: Anka PS » 04 mar 2019, 13:32

Cześć, jestem tutaj nowa i mam pytanie odnośnie lekarstwa Colestyramin 4g(Colestyramin). Jestem 15 lat po operacji jelit (hemikolektomia prawostronna) i od tamtej pory walczę z ostrymi biegunkami. Ostatni lek który dostałam od gastrologa to cholestyramina ale niestety po 11 dniach przyjmowania 2x dziennie podałam się bo biegunki nadal są tylko wyglądają na biegunki tłuszczowe więc odstawilam i wróciłam do Loperamid który najlepiej pomaga chodź są okresy że i on nie daje rady. Jakie są wasze doświadczenia z tym lekarstwem? Wspomnę że nie mam stwierdzone go CU ani CD tylko zespół jelita drazliwego i syndrom krótkiego jelita.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Cholestyramina 4g

Post autor: Noelia » 04 mar 2019, 14:27

Anka PS pisze:
04 mar 2019, 13:32
Cześć, jestem tutaj nowa i mam pytanie odnośnie lekarstwa Colestyramin 4g(Colestyramin).
Wątek na temat cholestyraminy jest w dziale Leczenie operacyjne: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło
Może znajdziesz tam odpowiedź i rady.
Inna nazwa tego leku to Vasosan.
Anka PS pisze:
04 mar 2019, 13:32
Ostatni lek który dostałam od gastrologa to cholestyramina ale niestety po 11 dniach przyjmowania 2x dziennie podałam się bo biegunki nadal są tylko wyglądają na biegunki tłuszczowe więc odstawilam i wróciłam do Loperamid który najlepiej pomaga
Być może lekarz przepisał Ci zbyt dużą dawkę i stąd ta biegunka tłuszczowa (typowy efekt przedawkowania cholestyraminy).
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”