Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: obyty.z.cu » 02 wrz 2016, 12:41

przy antybiotyku zawsze się bierze osłonowo probiotyk.Tak z 2 godziny po...
Mi "pasował" Sanprobi Super Formuła.
Chodzi o to, by ilosć bakterii była wysoka, tak 10 miliardów to jest ok...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: Jacekx » 02 wrz 2016, 21:47

lila201 uważaj na Rovamecynę to niebezpieczny antybiotyk przy kłopotach jelitowych ... a nawet może je wywołać :idea: .
Jest to antybiotyk z grupy makrolidów a dla nas wiem na pewno przy CU jest nie wskazana.

Nie mógł Ci Twój lekarz inny antybiotyk zadysponować ?

obyty.z.cu pisze:
Bizonik pisze:Też mam wrażenie że jak u Jacka lekarze rozwalili mi jelita.
Kiedyś miałem dość "mądrości" lekarzy i opracowałem sobie na ich użytek "Zestawienie chorób i badań lekarskich".
Tam lekarz-nr choroby i diagnoza-krótki opis badania i wynik.Przepisane leki.
Fakt, miałem 15 lekarzy, ale nie o to chodzi.Wkurzało mie że każdy opowiada swoje a nie widzi całości.Kiedy przychodziłem na wizytę dawałem lekarzowi listę, ten ją przeglądał i zaczynała się rozmowa bez głupich tekstów, uwag i mądrości, a leki uwzględniały co mogę albo nie.
Naprawde to działało..zresztą i teraz tak jest...
Polecam wszystkim taki skrypt.

jacekx pisze: Wczytując się dokładniej czytam, że Martyna00000 używałaś Augumentin
Augmentin - Amoxicillinum, Acidum clavulanicum czyli jest to antybiotyk z grupy antybiotyków
które można przynajmniej przy WZJG stosować ale jak sugerujesz coś popsuł.

Choć moim zdaniem to popsuł drugi antybiotyk ... Rovamecyna bo to makrolid :idea:

http://www.sanofi-aventis.com.pl/produk ... oduktu.pdf

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spiramycyna
Czytaj w działaniach niepożądanych Rovamecyny ... odnotowano bardzo rzadkie przypadki rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego
Jeżeli masz kłopoty z jelitami to sugeruję do lekarza który Ci ten antybiotyk przepisał z prośbą o zmianę na inny.
Jest za duże ryzyko go stosować gdy jest podejrzenie kłopotów jelitowych lub gdy one są.
Jednak a zmianie leku powinien zadecydować lekarz : rodzinny czy twój gastroenterolog.

Gdy są kłopoty jelitowe ( czyli w chorobach NZJ) to lepiej stosować na szczękę i zęby
metronidazol

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

Antybiotyk neutralny dla jelit ?

Post autor: tommy » 28 paź 2016, 10:28

Mam w planie wyrwanie zęba . W związku z tym pewnie dostanę jakiś antybiotyk.
Zazwyczaj źle to wpływa na moje jelita :smutny:

Może znacie jakiś antybiotyk neutralny dla jelit :?:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: alate » 29 paź 2016, 13:04

Dość dobrze tolerowany jest podobno Cipronex. Zaznaczam jednak, że nie znam tego leku z autopsji, sam nigdy nie musiałam go stosować
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: ranka » 29 paź 2016, 15:20

a potrzebny w ogole antybiotyk? ja wyrywalam 4 osemki nigdy nie potrzebowalam antybiotyku. a goilo sie zawsze dobrze
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: Mamcia » 31 paź 2016, 20:36

Jak nie ma stanu zapalnego to antybiotyk nie jest konieczny. Często w gastro- i stomatologii stosuje się metronidazol. Może on być też stosowany miejscowo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Lisss
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2013, 14:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wlkp

Leczenie antybiotykiem

Post autor: Lisss » 26 gru 2016, 14:44

Odkąd się leczę kilka razy, z innych powodów, zażywałam antybiotyk. Zawsze wtedy moje jelito zachowywalo się świetnie, jedna wizyta w toalecie dziennie, elegancka konsystencja :wink: zero bólu brzucha, no super czas. Żadne inne leki dotąd nie dały aż takiego super efektu (Pentasa, sterydy, Aza). Zaczęłam się zastanawiac czy na dłuższą metę taki antybiotyk byłby dobry? Spoykaliscie się kiedyś z takim leczeniem Crohna np.codzienną małą dawką antybiotyku na stałe?
CU rozpoznana w 1998 roku. 2 lata ciągłego zaostrzenia bez reakcji na leki.
Styczeń 2000 r. - Kolektomia odtwórcza, czasowa stomia.
Maj 2000 r. - Zamknięcie stomii. 14 lat życia w totalnym zdrowiu bez leków z j-pouchem.
2014 r. - Ciąża i objawy jak przy zaostrzeniu CU. Rozpoznanie: CD. Pentasa i encorton.
Od sierpnia 2014 Metypred, Azathioprine i Pentasa

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: Jacekx » 26 gru 2016, 15:13

Czasami w naszych chorobach NZJ stosuje się metronidazol ale decyduje o tym lekarz gastroenterolog.

Antybiotyki Lisss raczej tylko gdy trzeba to raz...
Dobrze by było aby atybiotykoterapia w innych chorobach chorych na NZJ odbywała się w konsultacji z naszymi lekarzemi Gastro.
Ale gdy trzeba antybiotyk zastosować to trzeba :smutny:

Prawdopodobnie moje CU w jakiejś mierze było wywołane czy sprowokowane przez częste wiele lat stosowane antybiotykoterapie to dwa.
Leczenia te były u mnie związane częstymi z problemami laryngologicznymi ... 31 lat praca Belfra.
Niektóre antybiotyki nie powinny być stosowane przy naszych chorobach... znajdziesz o tym pod linkami podanymi poniżej.

Jest sporo wątków o antybiotykach trzeba szukać na forum to trzy..
By ułatwić szukanie i nie być uważanym za Gbura wklejam parę linków do tych tematów



http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=8415

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=17173

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=18083

itd.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 sty 2017, 21:41 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Lisss
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2013, 14:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wlkp

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: Lisss » 26 gru 2016, 20:39

W jakim zatem mechanizmie antybiotyk tak dobrze działa na funkcjonowanie mojego jelita? Tak dobrze, jak żaden lek do tego przeznaczony nie jest w stanie? Jakieś pomysły?

Dzięki za podpowiedź. Oczywiście, że szukałam i czytałam wątki o antybiotykach, jadnak temat, o który mi chodzi jest inny niz te, które znalazłam. Ja chciałabym podyskutować o ewentualności pozytywnego wpływu antybiotyków na funkcjonowanie jelita w CD i być może opcji zastosowania antybiotyków w celu leczenia czy też podtrzymania remisji.
CU rozpoznana w 1998 roku. 2 lata ciągłego zaostrzenia bez reakcji na leki.
Styczeń 2000 r. - Kolektomia odtwórcza, czasowa stomia.
Maj 2000 r. - Zamknięcie stomii. 14 lat życia w totalnym zdrowiu bez leków z j-pouchem.
2014 r. - Ciąża i objawy jak przy zaostrzeniu CU. Rozpoznanie: CD. Pentasa i encorton.
Od sierpnia 2014 Metypred, Azathioprine i Pentasa

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: Anette28 » 29 gru 2016, 10:19

~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Antybiotyk- leczenie; ostrzeżenie; jako lek na CD

Post autor: obyty.z.cu » 29 gru 2016, 13:10

Lisss pisze:Ja chciałabym podyskutować o ewentualności pozytywnego wpływu antybiotyków na funkcjonowanie jelita w CD i być może opcji zastosowania antybiotyków w celu leczenia czy też podtrzymania remisji.
w naszych chorobach bakterie atakują nas, bo "myślą", że wybijają te dobre i w tym jest temat.
Jeśli zastosujesz ten sposób w dłuższym okresie, to wysterylizujesz cały organizm i co to da ?
W takim przypadku jak ma się odbywac normalna praca układu pokarmowego, wchłanianie,metabolizm itd ?
Co innego antybiotyk na tydzień który wybija niechciane bakterie narastające i zmieniające pracę naszego układu pokarmowego, a co innego stała sterylność mówiac w jakimś skrócie myślowym.
Zły pomysł.
To że będziesz pod prysznicem kilka razy dziennie,nie oznacza że będziesz zawsze czysta, a dodatkowo zmienisz Ph swoje skóry..to przez analogię.
To znaczy tylko tyle że zadziałasz odpowiednio "odświeżając" się pod prysznicem i tyle.

Bakterie są nam NIEZBĘDNE DO ŻYCIA !!!!!!!!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”