Polprazol

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Polprazol

Post autor: kalka_96 » 30 kwie 2015, 14:25

Już prawie 1,5 roku biorę bez żadnej przerwy polprazol 20mg. Ostatnio lekarka przepisała mi 40mg, bo miałam mdłości, odbijanie, zgagę- objawy się nasiliły, i by mocnej ''uderzyć'' w Crohn'a dostałam właśnie taką dawkę. Jednak zauważyłam, że po braniu 40mg mam jakieś dziwne skurcze żołądka (zwaliłam trochę na stres, bo ostatnio mam go aż nadto) ale nie wiem... Mam zmniejszyć dawkę znowu do 20.

Polprazol dostałam przy braniu dużych dawek sterydów pod koniec 2013 roku osłonowo i tak od tej pory zażywam cały czas. Sterydów nie biorę już od lipca 2014, ale z polprazolu zejść nie mogę.
Przy próbie odstawienie objawy wracają.
W styczniu usunęli mi małego ropnia na żołądku. Pod koniec lutego gastroskopia była w porządku.

Tak się zastanawiam, brał ktoś tak długo polprazol?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Polprazol

Post autor: obyty.z.cu » 30 kwie 2015, 16:33

Na takim i zamiennikach jestem od lat.IPP 40 czy Controloc 40 itd..ostatnio niestety muszę dobierać późnym wieczorem.
Dyspepsja żołądka http://gastrologia.mp.pl/choroby/zolade ... ,dyspepsja
http://www.pfm.pl/baza_chorob/choroby-u ... czenie/136
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polprazol

Post autor: Mamcia » 30 kwie 2015, 22:09

A może czas zrobić kompleksowa badania, bo przyczyn objawów może być wiele w tym nawet stosowanie IPP. To nie są kartofle o czym chyba pisałam w ostatnim kwartalniku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Polprazol

Post autor: obyty.z.cu » 30 kwie 2015, 22:27

u mnie taką diagnozę wpisano po badaniach w szpitalu UM w Poznaniu na oddziale Gastrologii
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Polprazol

Post autor: Raysha » 01 maja 2015, 01:13

Ja odkąd pamietam biorę polprazol, omeprazol i różne takie.
Mam stwierdzoną przepukline rozworu przełykowego i wystarczy jedna tabletka by móc bezkarnie wszystko jeść i pić.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Polprazol

Post autor: kalka_96 » 10 maja 2015, 19:05

Mamcia pisze:A może czas zrobić kompleksowa badania
Mamciu pod koniec maja będę miała gastroskopię. Proszę powiedz mi jakie badania mogłabym jeszcze zasugerować lekarzowi?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polprazol

Post autor: Mamcia » 10 maja 2015, 19:40

Jeśli wyjdą badania Ok to może trzeba zmniejszać dawki, a nie odstawiać od razu. A może dawka 20 to optimum. Trudno powiedzieć. Poczekaj na wyniki. Czasem trzeba zmienić lek na inny, bo to, że są z podobnej grupy nie znaczy, że tak samo działają na każdego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Polprazol

Post autor: obyty.z.cu » 10 maja 2015, 19:54

Mamcia pisze:Czasem trzeba zmienić lek na inny, bo to, że są z podobnej grupy nie znaczy, że tak samo działają na każdego
no właśnie...niestety ,...czasem potrzebna jest zmiana.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”