Stosowanie Xifaxan

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pompea
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2010, 12:31
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: pompea » 14 maja 2014, 22:16

Bianko, w Wikipedii jest napisane:"Some studies reported up to 80% of patients with irritable bowel syndrome (IBS) have SIBO (using the hydrogen breath test). Subsequent studies demonstrated statistically significant reduction in IBS symptoms following therapy for SIBO.[24][25][26]"
Powołują się przy tym na konkretne prace badawcze.
IBS, jak sama napisałaś, to zaburzenia motoryki jelit. Lekarze szukają przyczyny tego schorzenia, jedną z możliwych przyczyn wydaje się SIBO (rozrost bakterii w jelicie cienkim powoduje biegunki i wzdęcia, czyli właśnie zaburzenia motoryki jelit). Jednak leczenie antybiotykami (w tym Xifaxanem) nie u każdego przynosi efekty, więc przyczyny IBS mogą być też inne (często nie udaje się ich poznać).

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 14 maja 2014, 22:44

pompea, zapewne Bianka czytała polską wersję wiki :mrgreen: która mocno odbiega od angielskojęzycznej :wink: czytaj:skrócona wersja, najczęściej zredagowana przez kogoś i dodana do wiki.

ale co tam ja wiem :mrgreen:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 15 maja 2014, 08:49

Tubisia pisze: Na tym Forum znajdują się osoby, które wiedzą dużo więcej od Ciebie i nie piszą oczywistości :wink:
Weź pod uwagę to, że nie tylko wy ''starzy użytkownicy'' wchodzicie na to forum. Wchodzą tu też osoby niezarejestrowane, które nie mają pojęcia co może im dolegać. Ja mam takie samo prawo jak ty wypowiadać się na tym forum.
Lekarz nie taki, jak myślałaś, możesz się leczyć u innego, ba nawet w innym mieście. Tylko Twoje lenistwo nie pozwala Ci na to
A skąd ty możesz wiedzieć gdzie ja się leczyłam? i u ilu lekarzy?Ciekawe z jakiego powodu ciebie diagnozowano 11 lat .
Rzucasz się jak wesz na grzebieniu, bo osoby. które chorują dłużej, nawet dużo poważniej od Ciebie, mające dłuższe doświadczenie wylały Ci kubeł zimnej wody na głowę.
Może macie rację co do związku SIBO z IBS, ale te schorzenia nie zawsze idą ze sobą w parze. Ja akurat mam tylko SIBO i o to mi tylko chodzi.Jednak nie zmieniłam zdania co do tego, że lekarze z którymi miałam do czynienia kłamią.
doucz się więcej na temat NZJ
Nie wypowiadałam się na temat NZJ, więc o co ci chodzi??

[ Dodano: 15-05-2014 ]
pompea pisze:Bianko, w Wikipedii jest napisane:"Some studies reported up to 80% of patients with irritable bowel syndrome (IBS) have SIBO (using the hydrogen breath test). Subsequent studies demonstrated statistically significant reduction in IBS symptoms following therapy for SIBO.[24][25][26]"
Powołują się przy tym na konkretne prace badawcze.
IBS, jak sama napisałaś, to zaburzenia motoryki jelit. Lekarze szukają przyczyny tego schorzenia, jedną z możliwych przyczyn wydaje się SIBO (rozrost bakterii w jelicie cienkim powoduje biegunki i wzdęcia, czyli właśnie zaburzenia motoryki jelit). Jednak leczenie antybiotykami (w tym Xifaxanem) nie u każdego przynosi efekty, więc przyczyny IBS mogą być też inne (często nie udaje się ich poznać).
Być może to prawda, ale tak jak mówiłam nie w każdym przypadku SIBO powoduje IBS. Biegunka w przebiegu SIBO może mieć tylko rodzaj sekrecyjny lub tłuszczowy, a o tym wielu ludzi chorujących nie wie i nie potrzebnie łyka leki zmniejszające motorykę.
Gdy gastrolog przepisywał mi Xifaxan i lek spowalniający motorykę powiedziałam mu, że ten lek nic mi nie da, bo ja mam stwierdzone złe wchłanianie. Lekarz zmieszał się, obejrzał mój wynik gastroskopii i próbował wmówić, że ten wynik nic nie znaczy, jednak gdy powiedziałam mu o tym, że inny lekarz stwierdził, że mogę mieć zespół złego wchłaniania spowodowany przez bakterię szybko przyznał, że faktycznie może być to prawda.
Poza tym lekarz ogólny u którego kiedyś byłam twierdził, że leczenie IBS polega tylko na leczeniu objawowym, inny, że jest to schorzenie psychosomatyczne i kilku jego pacjentów wyleczyło się z tego dzięki lekom psychotropowym. Nikt nie opierał się na badaniach, które przytoczyłaś. Może byli niedoinformowani, może nie wierzyli w te badania. Jedno jest pewne. Nie zawsze trzeba wierzyć we wszystko co mówią lekarze.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2014, 09:14 przez Bianka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Baby » 15 maja 2014, 09:13

Jak się ma Xifaxan do rotawirusa? Od ponad tygodnia mam biegunkę. Od 8 dni biorę Xifaxan który przepisano mi po operacji i po leczeniu Clostridium. Nie brałam go od razu ale jak biegunka sie nasilila postanowiłam włączyc. Niestety nic on nie pomaga. W weekend byłam u siostry ktróra miała rotawirusa. Wczoraj biegunka ta się nasiliła że jak zaczęłam biegać o 8 rano skończyłam o 0.00 (z kazda godzina nasilała się jeszcze bardziej). Dziś konieczność skorzystania z WC także mnie wybudziła. Boli mnie głowa, zeby, brzuch, kości, mam wypieki i czuje jak bym miała temperaturę wysoką (ale nie mam) itp. Burczy i przelewa w brzuchu. Xifaxan biore nadal - mam brac 14 dni - ale nie wiem czy w tej sytuacji warto. Boje sie ze to on nasilił objawy a z drugiej strony boje sie odstawic bo moze być gorzej. A może to rotawirus? Co mam robić? Wiem, że lekarz powie ze jak szkodzi odstawić ale ja nie wiem czy szkodzi...
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 15 maja 2014, 09:19

Baby pisze:Jak się ma Xifaxan do rotawirusa? Od ponad tygodnia mam biegunkę. Od 8 dni biorę Xifaxan który przepisano mi po operacji i po leczeniu Clostridium. Nie brałam go od razu ale jak biegunka sie nasilila postanowiłam włączyc. Niestety nic on nie pomaga. W weekend byłam u siostry ktróra miała rotawirusa. Wczoraj biegunka ta się nasiliła że jak zaczęłam biegać o 8 rano skończyłam o 0.00 (z kazda godzina nasilała się jeszcze bardziej). Dziś konieczność skorzystania z WC także mnie wybudziła. Boli mnie głowa, zeby, brzuch, kości, mam wypieki i czuje jak bym miała temperaturę wysoką (ale nie mam) itp. Burczy i przelewa w brzuchu. Xifaxan biore nadal - mam brac 14 dni - ale nie wiem czy w tej sytuacji warto. Boje sie ze to on nasilił objawy a z drugiej strony boje sie odstawic bo moze być gorzej. A może to rotawirus? Co mam robić? Wiem, że lekarz powie ze jak szkodzi odstawić ale ja nie wiem czy szkodzi...
Ja na twoim miejscu zadzwoniłabym do producenta leku.

jurekibs
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2014, 10:14
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: jurekibs » 06 cze 2014, 15:22

Przepraszam, że się wtrącę w dyskusję ale...
Czy mógłby mi ktoś polecić lekarza w Warszawie, (który wie, że ibs to moze być tak naprawdę sibo lub jakas bakteria), i ktory przepisze mi Xifaxan? Na mojego rodzinnego niestety nie moge liczyć.
Najlepiej prywatnie, wolalbym nie czekac.

Pozdrawiam

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 06 cze 2014, 16:45

jurekibs pisze:Przepraszam, że się wtrącę w dyskusję ale...
Czy mógłby mi ktoś polecić lekarza w Warszawie, (który wie, że ibs to moze być tak naprawdę sibo lub jakas bakteria), i ktory przepisze mi Xifaxan? Na mojego rodzinnego niestety nie moge liczyć.
Najlepiej prywatnie, wolalbym nie czekac.

Pozdrawiam
Może po prostu idź do innego lekarza ogólnego. Mnie właśnie ogólny przepisał ten lek pomimo tego, że nie miałam wykonanych badań potwierdzających obecność bakterii patogennych.
Gdyby nie udało ci się zdobyć recepty to spróbuj może Enterosgel, ma działanie detoksykacyjne. Ja już przestałam brać Xifaxan i jak narazie nie ma żadnej poprawy.

Goldenbonsai
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2014, 21:00
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Wyleczenie Crohna itp dietą

Post autor: Goldenbonsai » 07 lip 2014, 21:14

Cześć Kochani,
Przepraszam, ze pisze nie w tym wątku co trzeba ale nie znalazłam żadnego, ktory byłby odpowiedni..
3 lata temu wyleczylam sie ze zdiagnozowanego Crohna dieta makrobiotyczna. Od tamtego czasu nie wracałam do tego, nie chciałam myślec o chorobach tylko cieszyć sie życiem. Teraz stwierdziłam, ze przynajmniej muszę spróbować wam o tym powiedzieć, jesli nawet 1 osoba więcej sie wyleczy to warto.
Zaczęłam od książki "Controlling Crohn's Disease the Natural Way". Potem już samo poszło. W ciagu 4 tygodni od przeczytania książki byłam już bez leków czując sie 100% dobrze.
Gdyby ktoś z was miał jakieś pytania to napiszcie, postaram sie odpowiedzieć.

Mam nadzieje, ze komuś to moje doświadczenie pomoże. Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Goldenbonsai

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Miska Ryżu » 07 lip 2014, 21:31

Trzeba było założyć nowy wątek ;-) to nie jest wątek o diecie a o xifaxanie. Szkoda że zarejestrowałaś się 30 min temu, nie poświęciłaś chwili na to by przeczytać regulamin, przywitać się a od razu rzuciłaś reklamą, przez takie zachowanie Twój post wygląda mało wiarygodnie ;-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: obyty.z.cu » 07 lip 2014, 21:45

Goldenbonsai pisze: dieta makrobiotyczna
Dla kogo taka dieta?

Dieta makrobiotyczna jest zalecana osobom, które potrzebują oczyszczenia swojego organizmu. Na uwagę zasługuje fakt, iż udowodnione naukowo jest jej skuteczne działanie w leczeniu raka. Zwolennicy tego typu odżywiania podkreślają niski poziom tłuszczu i wysoki poziom błonnika w posiłkach, co jest zalecane dla pacjentów chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, jest stosowana także u pacjentów, którzy zmagających się z nadwagą.

Wady diety

Niestety, jak każda dieta, tak i ta posiada swoje wady. Główną jest to, że może prowadzić do niedoboru magnezu, żelaza, białka, witamin B12 i D oraz wapnia, dlatego też całkowicie niewskazana jest dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dla dzieci i osób cierpiących na choroby serca, osteoporozę, kamicę nerkową i nadczynność tarczycy. Długotrwałe stosowanie diety może doprowadzić do ogólnego osłabienia organizmu, a nawet anemii.
http://www.alejaurody.com.pl/odchudzani ... obiotyczna

ta strona była pierwsza w wyszukiwarce.
Trzeba się mocno zastanowić, żeby ją stosować.Dla zdrowych,czemu nie,ale dla chorych na jelita ,to wątpliwe.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: izo.sim » 07 lip 2014, 22:38

Goldenbonsai pisze:3 lata temu wyleczylam sie ze zdiagnozowanego Crohna
Skąd pewność, że się wyleczyłaś? Oczywiście życzę Ci tego, ale niestety nie ma pewności, że to nie "jedynie" remisja. Mój syn po diagnozie i wdrożeniu odpowiedniego leczenia miał remisję 9 lat. Przez te lata nie raz myślałam, że lekarze się pomylili, ale prawda była inna, o czym się przekonałam w 2009 roku.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 07 lip 2014, 23:22

Goldenbonsai, i oczywiście nastąpił cud medyczny i mamy 1 na świecie WYLECZONĄ osobę z Lesławem, która się nie bada i nie bierze leków :lol: :lol: :taniec: :facepalm:

No wybaczcie, że nie wierzę i wątpię :neutral:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Nibiru » 07 lip 2014, 23:57

Prawdopodobnie nastąpiła remisja poprzez wyeliminowanie alergenów z diety, które powodowały stany zapalne. "Wyleczenie" to przesadzone, po prostu remisja.

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 08 lip 2014, 09:11

Tubisia pisze:Goldenbonsai, i oczywiście nastąpił cud medyczny i mamy 1 na świecie WYLECZONĄ osobę z Lesławem, która się nie bada i nie bierze leków :lol: :lol: :taniec: :facepalm:

No wybaczcie, że nie wierzę i wątpię :neutral:
Śmieszna to ty jesteś skoro diagnozowano cię 7 lat.
Każdy ma prawo opisać na tym forum swoją historię choroby i leczenia. Może komuś to się przyda. Nawet jeżeli to tylko remisja to już jest jakiś sukces. Szkoda tylko, że doszło do tego po przeczytaniu książki, a nie dzięki lekarzom.
Ja czytałam, że wiele osób wyleczyło się z crohna dzięki paleniu marihuany i co będziesz teraz bekę rżnąć, bo napisałam coś o czym ty pewnie wiesz ?? Nie jesteś jedyna na tym forum. Weź pod uwagę, że przychodzi tu mnóstwo ludzi, niezarejestrowanych, którzy pragną chociaż tej remisji choroby!

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 08 lip 2014, 09:49

Bianka, po 1 diagnozowano 11 lat i wmawiano anoreksję i IBS, jak już się z kogoś wyśmiewasz, to patrz na fakty '(BTW OF to nadaje się na warna :wink: ). Po 2 po raz setny na tym Forum piszemy, że Crohn jest przewlekłą nieuleczalną chorobą, której objawy da się tylko zaleczyć. Pisanie o wyleczeniu na tym Forum powinno wiązać się z banem na stałe, gdyż wprowadza to innych ludzi szukających pomocy w błąd. Co innego pisane, że pomogło coś na czyjeś dolegliwości, a co innego pisanie o całkowitym wyleczeniu !!! I jak słusznie zauważyła Miska Ryżu, post Goldenbonsai, nie wygląda wiarygodnie :mrgreen: a ja wolę słuchać Pani Prezes :grin:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”