Stosowanie Xifaxan

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 10 maja 2014, 12:04

Witam. Mam zażywać Xifaxan, ale zalecenia lekarzy co do tego są różne. Także mam pytanie do osób, które zażywały ten lek i odczuły poprawę. Proszę o odpowiedzi.
Lekarz ogólny zalecił zażywać 2 razy dziennie po 1 tabletce, a do tego 2 razy dziennie probiotyk. Zalecenie gastrologa jest inne. 2 x 2, a po 7 dniach zażywania mam brać probiotyk.
Dodam, że nie robiłam badania bakteriologicznego kału. Lekarze twierdzą, że muszę mieć bakterię ponieważ wszystkie inne badania niczego nie wykazały.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w przypadku usunięcia patogenów może utrzymywać się jeszcze biegunka nawet, gdy w trakcie leczenia będę zażywać probiotyki?
Proszę wszystkich obeznanych w tym temacie o pomoc.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: obyty.z.cu » 10 maja 2014, 12:23

„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Baby » 10 maja 2014, 13:08

Bianka, ja aktualnie przyjmuje ten lek. Mam go brać 3 razy dziennie 2 tabletki przez 14 dni. 2 miesiące temu miałam tak samo. Wtedy podczas jego brania było lepiej po odstawieniu biegunka wróciła a teraz mam ja mimo zażywania leku i łykam dodatkowo loperamid - zgodnie z zaleceniami gastro.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 10 maja 2014, 13:17

A, czy po odstawieniu tego leku zażywałas jeszcze probiotyki?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: ulka1986 » 10 maja 2014, 14:00

Brałam ten lek już 3 razy. Zawsze dawkowanie miałam 3x2 tab. Efekt zawsze super, biegunka dochodziła, jednak po 2-3 tygodniach wraca :smutny: probiotyk polecam brać dłużej to i efekt może dłużej się utrzyma :roll: jeśli lek pomaga a później dolegliwości wracają to trzeba robić badania bakktriologiczne, bo xifaksan może usypiac niektóre bakterie ale może być za saby aby je całkiem wytepic, u mnie wyszła yersinia...
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 10 maja 2014, 15:38

Xifaxan brałam różnie, najdłuższy czas to około 1 miesiąca po 3x2 tabletki i obowiązkowo probiotyk na osłonę. Jeśli długo przyjmujesz jakieś leki (np. antybiotyki, sterydy) to obowiązkowo y\trzeba brać probiotyki na osłonę. Co do biegunki, jeśli po 2 tyg brania nie ustąpi \, to trzeba udać się do lekarza w celu skierowania na dalsze badania.
Osobiście xifaxan nic mi nie dał, no może prócz chwilowej jako takiej poprawy i odwlókł podanie biologi.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 10 maja 2014, 15:50

Może za długo go zażywałyście dlatego nie pomógł? Przecież na ulotce jest napisane, żeby nie stosować go dłużej niż 7 dni. Na jakiej podstawie lekarz zalecił wam zażywać go tak długo?
Z własnego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy tak naprawdę nie chce wyleczyć pacjenta.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: obyty.z.cu » 10 maja 2014, 16:40

Bianka pisze:Z własnego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy tak naprawdę nie chce wyleczyć pacjenta.
to chyba ...bzdura poparta złym doświadczeniem.
Trudno z tym polemizować.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Baby » 10 maja 2014, 17:14

Bianka, mnie zawsze lekarze z MSW tak zalecają więc sie ich słucham. Probiotyki biorę na stałe. Ważne, aby przy antybiotyku brać je w odstępie co najmniej 2 godzinnym od przyjęcia antybiotyku. Jeśli biegunka jest spowodowana np. innym rodzajem bakterii niż te na które działa Xifaxan to on na pewno nie pomoże.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 10 maja 2014, 17:50

Baby pisze:Bianka, mnie zawsze lekarze z MSW tak zalecają więc sie ich słucham.
Nie twierdzę, że twoi lekarze się mylą, ale nie miej do nich zbytnio zaufania. Mnie próbowało oszukać w sumie 4 gastrologów. Zalecenia jednej z nich doprowadziłyby mnie do wyniszczenia organizmu, gdybym się do nich zastosowała, a moje istotne wyniki badań są dla nich nieistotne.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 10 maja 2014, 18:50

Bianka, a nie wzięłaś pod uwagę, że byłam już w tak złym stanie, że xifaxan nie pomógł?
Z własnego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy tak naprawdę nie chce wyleczyć pacjenta.
Głupi zabobon. Po prostu miałaś do czynienia z niedouczonymi lekarzami. O lekarzach z MSW mogę powiedzieć tylko same dobre słowa.
Bianka pisze: Nie twierdzę, że twoi lekarze się mylą, ale nie miej do nich zbytnio zaufania. Mnie próbowało oszukać w sumie 4 gastrologów.
Mnie diagnozowano 11 lat, a nie straciłam wiary w lekarzy :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

pompea
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2010, 12:31
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: pompea » 10 maja 2014, 22:38

Witam!
Nie choruję na CU ani CD, mam stwierdzone IBS, ale na szczęście dolegliwości są okresowe. Brałam Xifaxan w dawce 3x 2 tabletki. Lek przepisuje się również przy IBS w celu likwidacji rozrostu bakterii w jelicie cienkim tzw. SIBO (jedna z potencjalnych przyczyn IBS). Niestety, u mnie lek się nie sprawdził, gdyż spowodował biegunki i skurcze brzucha. Za to, o dziwo, gdy na chore zatoki brałam Augmentin, moje jelita czuły się znakomicie! Xifaxan nie jest niestety lekiem idealnym, ale wielu chorym na jelita bardzo pomaga.

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Jac » 11 maja 2014, 12:24

Ja miałem zalecony Xifaxan 2x dziennie, po dwie tabletki, przez tydzień, oczywiście obowiązkowo z probiotykiem.
Pierwsze zastosowanie tego leku przyniosło wyraźną (ale niestety przejściową) poprawę. Po jakimś czasie zalecono mi powtórne użycie Xifaxanu, ale tym razem poprawa była prawie niezauważalna.

Za to również zauważyłem poprawę po Augmentinie - wyraźnie zmniejszyła mi się objętość brzucha, a sam układ pokarmowy zaczął pracować znacznie lepiej.

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 11 maja 2014, 13:15

pompea pisze:mam stwierdzone IBS, ale na szczęście dolegliwości są okresowe.
Możesz mi podać jakie badania miałaś wykonane i jakie były wyniki?
Lek przepisuje się również przy IBS w celu likwidacji rozrostu bakterii w jelicie cienkim tzw. SIBO (jedna z potencjalnych przyczyn IBS).
Tu się mylisz. IBS polega na tym, że motoryka jest przyśpieszona lub spowolniona, a w przebiegu SIBO patogeny wydzielają toksyny przez które jelito nie jest w stanie wchłonąć pokarmu i w rezultacie dochodzi do biegunki tłuszczowej lub sekrecyjnej. To nie ma nic wspólnego z motoryką.
Ja miałam gastroskopię i lekarz stwierdził, że moje jelito złe wchłania pokarm, a pomimo tego inni lekarze wmawiali mi IBS.
Augmentin ma działanie przeciwbakteryjne, więc nic dziwnego, że ci pomógł.

[ Dodano: 11-05-2014 ]
O tym, że mamy problem z wchłanianiem, a nie z motoryką świadczy już sam fakt, że pomaga nam Smecta lub węgiel leczniczy który ma działanie adsorpcyjne (pochłaniające toksyny), a nie wpływa na motorykę. Lekarze, którzy sugerowali mi, że mam IBS odradzali mi węgiel, a jednak pomagał mi zawsze najbardziej ze wszystkich leków.

[ Dodano: 11-05-2014 ]
Tubisia pisze: Głupi zabobon. Po prostu miałaś do czynienia z niedouczonymi lekarzami.
Oni wszyscy są jak najbardziej douczeni tylko perfidnie egocentryczni, nastawieni jedynie na wyzysk z pacjenta.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 11 maja 2014, 15:51

Bianka pisze:Oni wszyscy są jak najbardziej douczeni tylko perfidnie egocentryczni, nastawieni jedynie na wyzysk z pacjenta.
Błąd. Lekarz, który praktykuje, a nie dowiaduje się więcej w swojej s[specjalizacji to lekarz niedouczony i z takimi mamy najczęściej niestety do czynienia w przychodniach POZ...
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”