Stosowanie Xifaxan

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 11 maja 2014, 17:52

Tubisia pisze:
Błąd. Lekarz, który praktykuje, a nie dowiaduje się więcej w swojej s[specjalizacji to lekarz niedouczony i z takimi mamy najczęściej niestety do czynienia w przychodniach POZ...
To co powiesz na to? Gastroenterolog zasugerował, że mam nietolerancję laktozy. Odpowiedziałam, że to niemożliwe, bo w badaniu kału nie wykryto białka. Odpowiedziała:
''w badaniu kału nie wyjdzie białko dlatego, że jest trawione w żołądku, a nie w jelicie''.
Nie jest żadną nowością to, że trawienie następuje i w żołądku i w dwunastnicy.
Gdy zapytałam o dysbakteriozę, odpowiedziała ''człowiek ma dużo tych dobrych bakterii, więc to na pewno nie jest to'' Zalecono mi również przez miesiąc nie spożywać białka.
Inna twierdziła, że trzeba by powtórzyć gastroskopię, aby ''zejść tam niżej'' - w sensie pod dwunastnice(!)

pompea
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2010, 12:31
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: pompea » 13 maja 2014, 21:02

Bianko, SIBO jest uważane za jedną z potencjalnych przyczyn IBS (wg niektórych badań uważa się, że nawet 80% pacjentów z IBS ma SIBO). Możesz o tym przeczytać nawet w Wikipedii (hasło SIBO), nie mówiąc o mnóstwie badań naukowych. Na takie badania powoływał się również mój gastrolog.
Jednak oczywiście przyczyny IBS są dużo bardziej złożone, świadczy o tym fakt, że niektórym przy bardzo pomagają leki antydepresyjne.

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 14 maja 2014, 12:06

SIBO jest uważane za jedną z potencjalnych przyczyn IBS (wg niektórych badań uważa się, że nawet 80% pacjentów z IBS ma SIBO). Możesz o tym przeczytać nawet w Wikipedii
Na wikipedii jest napisane odwrotnie: IBS przyczynia się do powstawania SIBO z zaznaczeniem, że według niektórych doniesień.
Po drugie to, że lekarze tak twierdzą i to, że tak piszą w internecie nie oznacza, że jest to prawdą. Ja czytałam na wielu forach wypowiedzi ludzi o tym, że wmawiano im IBS, a potem po zastosowaniu leków przeciwbakteryjnych wszystkie dolegliwości mijały. Co nie oznacza, że wiele osób nie mogło faktycznie zachorować na SIBO przez IBS, ale nie odwrotnie.

Lekarze wmawiają IBS dla własnego zysku. Oni dostają prowizje od firm farmaceutycznych za wypisanie recepty na ich lek. Gastrolog u której byłam przepisała mi XIFAXAN + probiotyk i DUSPATALIN. Na biegunkę bakteryjną nie wolno stosować leków spowalniających motorykę, dlaczego, więc taki zestaw?
Pompea, piszesz o tym, że 80 % ludzi z IBS ma SIBO. W takim razie dlaczego tym pacjentom w pierwszej kolejności nie zaleca się zastosować leków adsorbujących tylko regulujące motoryke?
Poza tym nic dziwnego, że tylu ludzi ma SIBO skoro spożywamy skażoną żywność. Czy o tym też nie wiedzą lekarze?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 14 maja 2014, 13:10

Bianka, a nie przyszło Ci do głowy "wszystkowiedząca z Wikipedii", że taka jest procedura postępowania lekarskiego? W odpowiedniej kolejności dane leki, by wykluczyć pewne rzeczy? Ale oczywiście jesteś mądrzejsza od każdego lekarza, każdego pacjenta, nawet tego, który długo choruje...
Bianka pisze:Lekarze wmawiają IBS dla własnego zysku.
Nie do końca, raczej dlatego, że nie chcą się zajmować skomplikowanymi przypadkami...ale co tam ja wiem, po tym jak mnie diagnozowano 11 lat. Ignorantka ze mnie :mrgreen:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 14 maja 2014, 14:28

Tubisia pisze:Bianka, a nie przyszło Ci do głowy "wszystkowiedząca z Wikipedii", że taka jest procedura postępowania lekarskiego? W odpowiedniej kolejności dane leki, by wykluczyć pewne rzeczy? Ale oczywiście jesteś mądrzejsza od każdego lekarza, każdego pacjenta, nawet tego, który długo choruje...

A nie zastanawiało cię dlaczego procedura postępowania lekarskiego nie nakazuje w pierwszej kolejności przepisać 3 lub 4 saszetki SMECTY za 4 zł zamiast TRIBUX za 40 zł?
Moja wiedza nie opiera się na wikipedii i jestem tu po to by otworzyć ludziom oczy.
Nie do końca, raczej dlatego, że nie chcą się zajmować skomplikowanymi przypadkami...ale co tam ja wiem, po tym jak mnie diagnozowano 11 lat. Ignorantka ze mnie
Nie sądzę, żeby dla człowieka po studiach gastrologicznych było jakąś trudnością znaleźć przyczynę biegunki lub zaparć.
Lekarze nas ignorują przez chciwość i przez ministerstwo zdrowia. Wiem z dobrego źródła, że lekarze mają swój limit w wydawaniu skierowań.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 14 maja 2014, 14:44

Bianka pisze:Wiem z dobrego źródła, że lekarze mają swój limit w wydawaniu skierowań.
No naprawdę, wow, a myślałam, ze to publiczna informacja NFZ :mrgreen:

Bianka pisze:A nie zastanawiało cię dlaczego procedura postępowania lekarskiego nie nakazuje w pierwszej kolejności przepisać 3 lub 4 saszetki SMECTY za 4 zł zamiast TRIBUX za 40 zł?
Moja wiedza nie opiera się na wikipedii i jestem tu po to by otworzyć ludziom oczy.
To już Twój wybór, który lek kupisz. Farmaceuta może Ci zaproponować tańszy zamiennik. Nic nowego nie odkryłaś, a juz w szczególności nie musisz nikomu oczu otwierać na sytuację służby zdrowia w Polsce. Na tym Forum znajdują się osoby, które wiedzą dużo więcej od Ciebie i nie piszą oczywistości :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: obyty.z.cu » 14 maja 2014, 15:34

Bianka pisze:Nie sądzę, żeby dla człowieka po studiach gastrologicznych było jakąś trudnością znaleźć przyczynę biegunki lub zaparć.
a to się uśmiechnąłem...
wiesz,te przypadłości nie są tylko od problemow gastrycznych :wink:
Ból brzucha czasem może być np. od bólu kręgosłupa..no ale,Ty wiesz swoje.
Tak już jest z "nowymi " forumowiczami,głoszą swoje prawdy objawione :grin: :cool:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Jac » 14 maja 2014, 15:36

Bianka pisze:Nie sądzę, żeby dla człowieka po studiach gastrologicznych było jakąś trudnością znaleźć przyczynę biegunki lub zaparć.
To niestety nie jest takie proste...
Jak na razie współczesna medycyna nie znalazła przyczyny IBS (gdzie występują miedzy innymi biegunki lub zaparcia), więc tym bardziej nie ma co oczekiwać, aby taką przyczynę potrafił znaleźć pojedynczy absolwent studiów gastrologicznych.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 14 maja 2014, 16:03

obyty.z.cu pisze:Tak już jest z "nowymi " forumowiczami,głoszą swoje prawdy objawione :grin: :cool:
Ano sama prawda Obyty :mrgreen:
chyba się zastanowię nad powrotem do starego nicka :evil2: :w00t:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 14 maja 2014, 16:38

obyty.z.cu pisze:
Bianka pisze:Nie sądzę, żeby dla człowieka po studiach gastrologicznych było jakąś trudnością znaleźć przyczynę biegunki lub zaparć.
a to się uśmiechnąłem...
wiesz,te przypadłości nie są tylko od problemow gastrycznych :wink:
Ból brzucha czasem może być np. od bólu kręgosłupa..no ale,Ty wiesz swoje.
Tak już jest z "nowymi " forumowiczami,głoszą swoje prawdy objawione :grin: :cool:
Wiem o tym. Ja również mam objawy nie tylko ze strony układu pokarmowego, a jednak według lekarza to Zespół jelita drażliwego i nie dostałam skierowania na badanie. Pamiętam jak na tym forum jedna użytkowniczka napisała, że stwierdzono u niej stan zapalny, niesklasyfikowany, a mimo tego lekarze mówili jej, że to tylko IBS i czy to jest normalne?
To już Twój wybór, który lek kupisz. Farmaceuta może Ci zaproponować tańszy zamiennik.
Dziewczyno, SMECTA nie jest zamiennikiem TRIBUXu. SMECTA ma działanie pochłaniające toksyny. Mi lekarz odradzał węgiel leczniczy (ma to samo działanie co Smecta), bo zakładał, że mam IBS. Jak człowiek jest pierwszy raz u lekarza z takimi problemami, a lekarze sugerują, że to tylko IBS to raczej w to wierzy i bierze ciągle leki o tym samym działaniu. Nie podejrzewa, że może mieć bakterie, albo grzybice. Jeżeli tak bronisz lekarzy to wyjaśnij mi, dlaczego lekarz nie wydał mi skierowania gdy powiedziałam mu, że pomaga mi węgiel?

[ Dodano: 14-05-2014 ]
Jac pisze:
Bianka pisze:Nie sądzę, żeby dla człowieka po studiach gastrologicznych było jakąś trudnością znaleźć przyczynę biegunki lub zaparć.
To niestety nie jest takie proste...
Jak na razie współczesna medycyna nie znalazła przyczyny IBS

Widzisz, od razu zakładasz, że biegunka i zaparcia to IBS. Przepraszam, za wyrażenie, ale zostałeś zmanipulowany przez lekarzy.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 14 maja 2014, 16:52

Bianka pisze:Dziewczyno, SMECTA nie jest zamiennikiem TRIBUXu

czy ja napisałam, że jest? Napisałam, że MASZ MOŻLIWOŚĆ WYBORU ZAMIENNIKA. Czytaj ze zrozumieniem, co piszemy. Nie jesteś pierwszą osobą na forum, ze swoimi "racjami"....
Bianka pisze:Widzisz, od razu zakładasz, że biegunka i zaparcia to IBS. Przepraszam, za wyrażenie, ale zostałeś zmanipulowany przez lekarzy.
Znowu nie czytasz ze zrozumieniem i wmawiasz co innego.

Ja tak mogę cały czas :mrgreen: :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Bianka » 14 maja 2014, 17:06

Tubisia pisze: Znowu nie czytasz ze zrozumieniem i wmawiasz co innego.

Ja tak mogę cały czas :mrgreen: :wink:
W takim razie jak ty to zrozumiałaś???!

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 14 maja 2014, 19:35

Bianka, jakoś inne osoby biorące udział w tej dyskusji zrozumiały dokładnie tak samo jak ja :wink: tylko Ty masz jakiś nieokreślony problem z tym :mrgreen:
Propozycja: doucz się więcej na temat NZJ i działań procedur medycznych i paru innych rzeczy też :razz:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Mamcia » 14 maja 2014, 21:06

Bardzo proszę o ostudzenie emocji i nie oskarżanie lekarzy. Niestety żyjemy w chorym kraju w którym ochrona zdrowia nie działa jak należy, a wini się za to lekarzy. Nie wszyscy są ideałami, ale uogólnienia są niesprawiedliwe. Źle trafiłaś, zmień lekarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stosowanie Xifaxan

Post autor: Tubisia » 14 maja 2014, 21:16

Mamcia pisze:Źle trafiłaś, zmień lekarza.
otóż to.
Bianka, Nie pasuje Ci drogi lek, poproś o zamiennik. Lekarz nie taki, jak myślałaś, możesz się leczyć u innego, ba nawet w innym mieście. Tylko Twoje lenistwo nie pozwala Ci na to :wink:

Rzucasz się jak wesz na grzebieniu, bo osoby. które chorują dłużej, nawet dużo poważniej od Ciebie, mające dłuższe doświadczenie wylały Ci kubeł zimnej wody na głowę. :brawo:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”