Debretin- lek na regulację pracy jelit

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Debretin- lek na regulację pracy jelit

Post autor: iza121 » 20 mar 2014, 21:26

Witam


Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie związane z tym lekiem? Działa? Pomógł Wam, jeśli tak to jakie mieliście objawy?




edytowałam temat zg. z reg.
Anette

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Debretin

Post autor: ulka1986 » 20 mar 2014, 21:52

Ja biorę, czy pomaga ciężko mi powiedzieć, bo biorę go już tak długo że nie wiem jakbym się czuła bez niego :kox: a dokładniej to ok 3 lat biorę po jednej tabletce rano na czczo, kiedyś brałam 2x dziennie, rano i przed obiadem. Moje dolegliwości to biegunki i skurcze w prawym podbrzuszu.
Odnoszę wrażenie że biorę ten lek dla checy lekarzy, bo jakoś nie widzę różnicy w pracy jelit...
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Debretin

Post autor: Cinimini » 20 mar 2014, 22:13

Ja go brałam przed ciążą jakieś dwa lata. Jak zaszłam w ciążę dr odstawiła go. Teraz zaleciła powrót, a ja złapałam się na myśli "a na co on jest????" ... Serio, nie wiem w jakim celu się go bierze...
Mam nadmiar kilku opakowań, bo mąż wykupił niepotrzebnie.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Debretin

Post autor: ulka1986 » 20 mar 2014, 23:10

Reguluje prace jelit, tam gdzie preza się za mocno rozkurcza, a tam gdzie są luźne- prezy :neutral:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Debretin

Post autor: Cinimini » 21 mar 2014, 09:51

ulka1986, chodzi o "bulgotana, przelewania"? Skąd mam wiedzieć, czy się preżą czy są za luźne :P
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Debretin

Post autor: iza121 » 21 mar 2014, 10:53

Trochę takie właśnie dziwnie sprecyzowane jest to działanie tego leku :neutral: Niby, że reguluję pracę jelit, ale przepraszam skąd lek wie w którą stronę (tj czy napiąć, czy rozluźnić) te moje jelita? Nie słyszałam jeszcze o tak mądrym leku. :neutral:


Tak się właśnie zastanawiam, czy działanie tego leku, to nie jest bardziej działanie na psychikę, niż faktycznie działanie na jelita, tym bardziej, że Wy też piszecie, że to raczej taka trochę "ściema"



ja mam brać go niby 3x dziennie ale jeszcze nie wykupiłam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Debretin

Post autor: Mamcia » 21 mar 2014, 11:13

Trimebutyna to agonista receptorów enkefalinowych w ścianie jelit. Działa pobudzająco na hipokinetyczne mięśnie jelit, a spazmolitycznie na hiperkinetyczne mięśnie jelit. Reguluje perystaltykę całego przewodu pokarmowego (napięcie dolnego zwieracza przełyku, proces opróżniania żołądka, perystaltykę jelita cienkiego i okrężnicy). Maks. stężenie w osoczu osiąga 1-2 h po podaniu p.o. Wydalana jest głównie z moczem, ok. 70% w ciągu 24 h.
To cytat z opisu działania substancji czynnej. Nie jest to jedyny lek działający tonizujća, czy regulująco.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Debretin

Post autor: ulka1986 » 21 mar 2014, 11:59

Czyli inteligentny lek który działa napinajaco i rozluzniajaco :mrgreen:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Debretin

Post autor: iza121 » 21 mar 2014, 17:13

a czy z uwagi na to, że enkefaliny niejako należą do receptorów opioidowych można powiedzieć, że lek ten, ma także działanie przeciwbólowe :?: :neutral:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Debretin

Post autor: Mamcia » 21 mar 2014, 19:57

Inhibitor receptora to nie to samo co enkefalina. Kolejną sprawa jest pokonanie bariery krew-mózg. Tu mówi się o działaniu na komórki jelitowe, czyli możliwe (nie ma takiej wiedzy), że działa on głównie miejscowo a nie systemowo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Debretin

Post autor: iza121 » 10 kwie 2014, 16:58

Po 3 tyg testów mogę stwierdzić, że na mnie ten lek jednak nie działa :smutny:

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Debretin

Post autor: Agula84 » 05 wrz 2014, 20:42

a brał ktoś debretin w ciąży? Dzisiaj gastro mi powiedziala ze lepiej go brac niż nie brac i sie meczyc. piszą na ulotce ze właściwie nie jest zalecany w 1 trymestrze. jestem w 8 tc, ale brzuch nie jest taki jak powinien, stolce tez sie popsuły. Ten lek przed ciążą bardzo mi pomagał... ma ktos doswiadczenie ww temacie?

[ Dodano: 05-09-2014 ]
hej hej, nikt nic nie wie???
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Debretin

Post autor: iza121 » 05 wrz 2014, 22:09

tak naprawdę to nikt Ci na to pytanie nie odpowie, chyba, że osoba, która akurat go brała w czasie ciąży - ale to też mogłaby być wypadkowa różnych czynników

znalazłam takie coś: brak wystarczających danych dotyczących stosowania w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży. Nie przewiduje się wystąpienia szkodliwego działania na organizm matki lub dziecka, jednak zastosowanie trimebutyny w czasie II lub III trymestru ciąży należy rozważyć jedynie w razie konieczności.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Debretin

Post autor: Agula84 » 06 wrz 2014, 08:12

"a brał ktoś debretin w ciąży? "
iza121 pisze:tak naprawdę to nikt Ci na to pytanie nie odpowie, chyba, że osoba, która
akurat go brała w czasie ciąży -
pytam więc, czy jest na forum ktos kto brał debretin/ debridat/tribux w ciąży?

wiem co jest napisane w ulotce.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Debretin

Post autor: iza121 » 06 wrz 2014, 10:09

szkoda, że nie zacytował części, w której napisałam, że to byłaby i tak wypadkowa różnych czynników - czyt. wcale nie powiedziane, że u Ciebie tak by było, a taka treść ulotki jednak wskazuje na to, że jednak większe jest prawdopodobieństwo, że nic się nie stanie w 2-3 trymestrze, w 1 może być różnie ale zarówno w 1, 2, 3 nie są wykluczone szkody wywołane lekiem, które u jednego mogą się ujawnić, a u drugiego nie.

Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie i żadna pojedyncza opinia nie powinna mieć tu znaczenia, tym bardziej, że to nie jest lek ratujący życie, a taki bez którego można funkcjonować

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”