Debretin- lek na regulację pracy jelit

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Debretin

Post autor: Agula84 » 06 wrz 2014, 11:48

iza121 pisze:tak naprawdę to nikt Ci na to pytanie nie odpowie, chyba, że osoba, która akurat go brała w czasie ciąży - ale to też mogłaby być wypadkowa różnych czynników

znalazłam takie coś: brak wystarczających danych dotyczących stosowania w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży. Nie przewiduje się wystąpienia szkodliwego działania na organizm matki lub dziecka, jednak zastosowanie trimebutyny w czasie II lub III trymestru ciąży należy rozważyć jedynie w razie konieczności
mam nadzieje ze teraz Ci lepiej :)

mysle ze zaden z lekow ktore stosowane w terapiach chorob jelit nie jest lekiem ratujacym zycie, a jednak bierze sie je w ciazy. to czy mozna bez nich funkcjonowac zalezy od osoby ktora je przyjmuje, bo sa osoby ktore bez poszczegolnych lekow nie funkcjonuja normalnie i komfort ich zycia zdecydowanie spada. Poniewaz forum jest dla osob chorych na rozne choroby jelit chce zasiegnac opinii osoby ktora taki lek w ciazy brała.
iza121 pisze:Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie i żadna pojedyncza opinia nie powinna mieć tu znaczenia, tym bardziej, że to nie jest lek ratujący życie, a taki bez którego można funkcjonować
oczywiscie, ale na tym polega forum.
no nic, jak mi nospa nie pomoze na dluzsza mete to sie skusze na debretin/debridat, czekam co powie ginekolog po niedzieli.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Debretin

Post autor: iza121 » 06 wrz 2014, 15:19

Agula84 pisze:mysle ze zaden z lekow ktore stosowane w terapiach chorob jelit nie jest lekiem ratujacym zycie
jeśli chodzi o ibs to na pewno, ale już nieleczone ibd, które spowoduje powikłania, które mogą się źle skończyć to inna sprawa
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2014, 20:43 przez iza121, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Debretin

Post autor: Mamcia » 06 wrz 2014, 20:39

iza121 chyba się pomyliłaś i napisałaś nieleczone IBS, a powinno być IBD. To pierwsze nieleczone niczym nie grozi, to drugie w zależności od przebiegu choroby może grozić nawet śmiercią. O tej drobnej różnicy należy pamiętać.
Agula84 jeśli zadajesz pytanie, czy ktoś brał i nie masz odpowiedzi - to widocznie nie brał. Ktoś Ci, po ponagleniu, z serca odpowiada, a ty się obruszasz. Wyluzuj dziewczyno - to może zaszkodzić maleństwu i spowodować zaostrzenie IBS.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 00:12 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Debretin

Post autor: iza121 » 06 wrz 2014, 20:43

Mamcia, rzeczywiście, już poprawione :)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Debretin

Post autor: Agula84 » 06 wrz 2014, 22:13

Mamcia pisze:Wyluzuj dziewczyno - to może zaszkodzić maleństwu i spowodować zaostrzenie IBS.
no niestety, nic mi tak nie szkodzi jak ten parszywy ibs.
Natomiast wymiana zdan ma forum nie spowoduje u mnie zaostrzenia choroby:) przy czym chorobsko bez ciazy wkurza, w czasie ciazy daje juz niezle popalic.
Agula 84 :)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Debretin

Post autor: Agula84 » 19 lis 2014, 13:40

ponieważ w koncu zaczełam brac ten debridat/debretin w ciazy, mniej wiecej od 12 tc, to chce powiedziec ze badzo mi pomogl opanowac sytuacje :)
Agula 84 :)

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Debretin

Post autor: masterdark » 30 wrz 2018, 12:07

Kiedyś brałem, żebym częściej oddawał stolec. Od tego leku zaczął się u mnie pierwszy dłuższy epizod biegunek. Odstawiłem go potem i uspokoiły się na jakiś czas.

Spoookoo33
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2024, 16:17
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Debretin

Post autor: Spoookoo33 » 12 kwie 2024, 16:22

Cinimini pisze:
20 mar 2014, 22:13
Ja go brałam przed ciążą jakieś dwa lata. Jak zaszłam w ciążę dr odstawiła go. Teraz zaleciła powrót, a ja złapałam się na myśli "a na co on jest????" ... Serio, nie wiem w jakim celu się go bierze...
Mam nadmiar kilku opakowań, bo mąż wykupił niepotrzebnie.
Czyli brałaś ten lek na początku ciąży zanim się dowiedzialaś? Z dzieckiem wszystko ok? Wczoraj zrobilam test ciążowy i wyszedł pozytywny i schizuje, że brałam ten lek i jak mogł wplynac na dziecko :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”