Leki na Yersinia

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Leki na Yersinia

Post autor: Nibiru » 01 lut 2014, 18:50

Jakie leki są dobre na Yersinia ?

Na forum często widzę wspomniany Cipronex, ale w ulotce o Yersinii nikt nie wspomina.
Znalazłem że lek o nazwie Trimesan działa na Yersinia

znacie jakieś jeszcze, który najlepszy przy chorobach jelit??

Czy cipronex faktycznie leczy Yersinia ?, jeżeli tak to znacie jakieś źródło które potwierdza działanie CIPRONEXU na YERSINIA ?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Leki na Yersinia

Post autor: ulka1986 » 01 lut 2014, 20:57

Mi wyszedł wynik wątpliwy na ta bakterie i dostałam ciprinol i metronidazol. Ciprinol to to samo co ciprinex, a na ulotce jest że działa na zakażenia jamy brzusznej w tym.yersinie i salmonele... Zresztą wpisalam w google,, ciprinol a yersinia,, i wyszły artykuły potwierdzajace to, niestety nie wstawie linka bo na telefonie piszę.... :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Leki na Yersinia

Post autor: kasia38 » 01 lut 2014, 22:31

mnie akurat Cipronex nie pomógł, potem dostałam Unidox, też nie wytępił gada, więc jeszcze raz Cipronex - nic i Unidox w jakiej większej dawce i ostatnie badania po tym wyszły już ok :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Leki na Yersinia

Post autor: ulka1986 » 24 lut 2014, 13:58

Dziś odebralam wynik i znów dodatni. Brałam już ciprinex łącznie z metronizadolem, potem xifaksam, klabin a ona ciągle jest.... Co z tym zrobić?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Leki na Yersinia

Post autor: Nibiru » 24 lut 2014, 16:45

A jakie objawy powoduje ta Yersinia ? I jakie badanie ją wykrywa, z krwi, z kału ? które lepsze ?

Awatar użytkownika
szelest_świderków
Początkujący ✽✽
Posty: 401
Rejestracja: 24 lut 2013, 00:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław niemalże

Re: Leki na Yersinia

Post autor: szelest_świderków » 24 lut 2014, 16:50

http://www.termedia.pl/Czasopismo/-41/Artykul-6190

tu znajdziesz troche na ten temat...
jest tam odniesienie CD/Yersinia na paru przykladach, wiec moze Ci sie to przyda
pełna stopka wkrotce...

z gapowiczem od 01.2013

Azathioprine 150mg
Pentasa 2x2
NowFood: Special Two,
Vit D3: 5000

od marca 2014: bez sterydów :)
od maja 2014: pobieram LDN

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Leki na Yersinia

Post autor: Nibiru » 24 lut 2014, 17:16

martita pisze:Objawy są podobne jak zatrucia. Czasem w kale moze byc nawet krew,bole brzucha,czesto mylone z zapaleniem wyrostka,goraczka.
A mozna to i z kalu i z krwi wybadac.ja akurat mialam z kału.
Sobie zrobię z krwi z ciekawości, bo nigdy tego nie robiłem. Niby można zrazić się drogą nawet oralną, więc praktycznie partnerka/partner może nadkażać jak ma tą bakterie.
Możliwe że nawet ją miałem wybiłem i się nadkaziłem.

[ Dodano: 24-02-2014 ]
Nibiru pisze:http://www.termedia.pl/Czasopismo/-41/Artykul-6190

tu znajdziesz troche na ten temat...
jest tam odniesienie CD/Yersinia na paru przykladach, wiec moze Ci sie to przyda
Dzięki wielkie, przydatny materiał.

A zobaczcie sobie tutaj:

http://www.wielkoszynski.webity.pl/zakr ... /yersinia/

"Nie można również wykluczyć zakażenia na drodze ukąszenia przez kleszcza, podobnie jak dzieje się to w przypadku tularemii i brucelozy"

" U 1700 pacjentów zakażonych Y.enterocolitica w Belgii, 86% mało objawy nieżytu żołądkowo-jelitowego, około 10% objawy wskazujące na zapalenie wyrostka i mniej niż 5% posocznicę i ropnie wątroby."

"Uzyskanie dodatniego wyniku wymaga potwierdzenia testem typu immunoblot (Western Blot)."

Podsumowując ta Yersinia nie tylko jelita atakuje ale i żołądek, stawy i inne narządy, może wywołać szkody jak borelka. Niezły syfik ;)

Jeszcze z tego co czytam to podawanie jednego antybiotyku jest mało skuteczne, potrzebne jest leczenie skojarzone : Cefalosporyna III generacji + Aminoglikozydy

http://www.pzh.gov.pl/przeglad_epimed/56-1/561_07.pdf
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 17:49 przez Nibiru, łącznie zmieniany 1 raz.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Leki na Yersinia

Post autor: Dżordż » 24 lut 2014, 19:01

mi pobrali krew na jersonie zobaczymy co wyjdzie...

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Leki na Yersinia

Post autor: ulka1986 » 24 lut 2014, 20:11

U mnie objawy to tak jak przy cd. Biegunki, bóle i mam taką bule przy katnicy. W histopatologii wyszły ropnie krypt i stąd diagnoza cu. Ale fajnie by było gdyby się okazało że nie mam cu a te wszystkie atrakcje od bakterii są, bo wiadomo bakterie można wybić a cu nie :wink: w środę jadę do pani gastrolog ciekawe co powie :?:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Leki na Yersinia

Post autor: Nibiru » 24 lut 2014, 22:30

ulka1986 pisze:U mnie objawy to tak jak przy cd. Biegunki, bóle i mam taką bule przy katnicy. W histopatologii wyszły ropnie krypt i stąd diagnoza cu. Ale fajnie by było gdyby się okazało że nie mam cu a te wszystkie atrakcje od bakterii są, bo wiadomo bakterie można wybić a cu nie :wink: w środę jadę do pani gastrolog ciekawe co powie :?:
A robiłaś już badanie na Yersinia ?
Ja sobie zrobie z ciekawości. Na wynik niby się czeka około 10 dni. Szkoda że tak długo. Koszt około 80 zł w dwóch klasach.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Leki na Yersinia

Post autor: ulka1986 » 25 lut 2014, 07:07

Nibiru, robiłam, pierwsze zrobili mi w szpitalu i wynik nie miarodajny wyszedł, a na drugie badanie skierowanie dał.mi internista , więc badanie nic mnie nie kosztowało, a wynik dodatni
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Leki na Yersinia

Post autor: Nibiru » 25 lut 2014, 15:41

_Ray_ pisze:Nibiru, tylko 80 zl? serologia z krwi? w moim labolatorium 250 zl :neutral:
Tak mi powiedziała babeczka przez telefon, może się pomyliła. Szukam po necie i przykładowo

- P. ciała Yersinia IgA, IgM, IgG (łącznie)
PCiałYersIgAIgMIgG
195,00 zł
w innym
P.ciała Yersinia IgA, IgG, IgM 185 zł

Według powyższego przykładu wychodzi przeciętnie 60-65 zł za jedną klasę, więc chyba coś na pewno się pomyliła. Osobiście muszę zapytać. Ale 250 zł to chyba jedno z droższych.
Które klasy opłaca się robić:
IgA ? IgG ? IgM ?
Któreś są późną, wczesną, byłą, lub aktualna infekcją, ale zapomniałem jak to "leciało" ;)
Jakby ktoś oświecił byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Leki na Yersinia

Post autor: Nibiru » 25 lut 2014, 17:53

IgG > powyzej 6mcy
IgM< ponizej 6mcy
IgA- na blonie sluzowej,wydzielnicze.

zawsze mialam tylko igg i igm ;-)
Super, dzięki wielkie za informacje.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Leki na Yersinia

Post autor: ulka1986 » 25 lut 2014, 19:29

Co to znaczy na błonie śluzowej????? :zastanawia:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”