Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: wtyku » 22 lis 2013, 15:49

Witam
Od ok 5lat jestem na Pantoprazolum 20mg rano przed jedzeniem.
Już kilka razy chciałem zrezygnować z tego. (Lekarz od dawna mówi, że mam to odstawić).
Wiele razy już próbowałem i zawsze jest podobnie.
Już pierwszego dnia jak nie wezmę to po obiedzie już zaczynam czuć kulkę w gardle, następnego dnia jest jeszcze gorzej, odbija się ciężko, na brzuchu też jakoś ciężko....
Branie w kratkę też nic nie zmienia.
Czy jest coś wspomagającego odstawianie tego gów...?
Czy po porostu przez kilkanaście dni trzeba się przemęczyć?

Proszę o podpowiedzi.
Piotr

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: nitosia » 22 lis 2013, 19:13

Czyli ten lek nie jest konieczny? Ja go biorę bo lekarz kazał, ale gdy go nie wezmę to nic się nie dzieje. więc jaki sens jego brania?
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

kafka

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: kafka » 22 lis 2013, 21:12

wtyku, ja brałam kilka lat i musiałam odstawic z dnia na dzień (ciąża - gastro nie bardzo się podobało branie Polprazolu w tym czasie). Na początku było słabo - spore mdłości wieczorami, i to jeszcze nie te ciążowe, ale po jakimś miesiącu uspokoiło się samo z siebie. Nie biorę do dzisiaj, a minęły prawie dwa lata, choc czasem refluks dokucza.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: obyty.z.cu » 22 lis 2013, 21:27

wtyku pisze:Już pierwszego dnia jak nie wezmę to po obiedzie już zaczynam czuć kulkę w gardle, następnego dnia jest jeszcze gorzej, odbija się ciężko, na brzuchu też jakoś ciężko....
Branie w kratkę też nic nie zmienia.
nitosia pisze:Czyli ten lek nie jest konieczny? Ja go biorę bo lekarz kazał, ale gdy go nie wezmę to nic się nie dzieje. więc jaki sens jego brania?
ja go brałem na bakterie Helicobacter pylori ,pewnie gdzies od 2006 r.
Po drodze były kilka razy antybiotyki,,metronidazol,cipropol i cos tam jeszcze,efektem tego jak sądzę,w gastroskopii w pażdzierniku nie było juz nic,a nawet cała gastro nie wykazała żadnych zmian.
Tyle że da sie nie brać kilka dni IPP,ale później zaczynaja się bóle żołądka,pieczenie,zgaga itd...
Lekarka na wypisie szpitalnym wpisała "dyspepsja czynnościowa" i tak to tłumaczyła.
Wygogluj i poczytaj.
No i jest temat innych leków,biorę ich rano i wieczorem dość sporo,czyli muszę brac ten lek osłonowo.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: nitosia » 23 lis 2013, 15:27

O właśnie, lekarz zapisał mi to osłonowo, ale muszę przyznać, że wcześniej brałam contix i było dobrze. Teraz czasem pobolewa mnie żołądek (biorę controloc). zastanawiam się czy to od nadmiaru leków czy też taki czas;)
Czy według Was branie leków wszystkich na raz jest niedobre? To znaczy mam przypisane rano 12 tabletek i biorę je za jednym zamachem (poza oslonówką, którą biorę na czczo) - to jest całą garść połykam za jednym razem.
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: obyty.z.cu » 23 lis 2013, 17:14

nitosia pisze:Czy według Was branie leków wszystkich na raz jest niedobre? To znaczy mam przypisane rano znaczy mam przypisane rano 12 tabletek i biorę je za jednym zamachem (poza oslonówką, którą biorę na czczo) - to jest całą garść połykam za jednym razem.
najwięcej to miałem ponad 30 tabletek rano ...oczywiście plus krople tramalu i krople do oczu..krople wit.D3,...
Nie ma innej opcji jak wziąć naraz,choć to trudne przy takich wielkich tabsach :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: nitosia » 23 lis 2013, 18:44

zadałaM to pytanie, bo ostatnio ktoś mi udowadniał, że powinnam łykać je partiami;)
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: sofijka » 23 lis 2013, 19:28

Ja też mam zapisany osłonowo controloc przy lekach na kręgosłup i stawy plus mam refluks więc na to też, też z przerwami dość długo go biorę i nie myślałam, że takie problemy mogą być z odstawieniem...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak zejść z Controloc ( Pantoprazolum)?

Post autor: obyty.z.cu » 23 lis 2013, 20:03

nitosia pisze:bo ostatnio ktoś mi udowadniał, że powinnam łykać je partiami;)
prawdę powiedziawszy to nie rozumiem co za różnica.

Znam ludzi,którzy mogą łykać tabletki pojedynczo,inaczej nie potrafią przełknąć.
Ostatnio taka panią widziałem w szpitalu w Poznaniu na gastro na Przybyszewskiego.
Siedziała przy stoliku i łykała pojedynczo,inaczej by się zadławiła jak opowiadała.
Wg mnie łyka się tyle idzie przełknąć :wink: ,ważne żeby odpowiednio popić :razz:
i następne.
ZAWSZE PO JEDZENIU,chyba że jest zastrzeżenie inaczej. (np nasze IPP),
albo jeśli byłoby jakaś zła reakcja między lekami .
Na to akurat trzeba uważać.
Kiedyś lekarz mi zwracał uwagę na jakieś leki, by nie łączyć je z innymi,o co chodziło to nie pamiętam.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”