Xifaxan VS Nifuroksazyd

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: Nibiru » 21 wrz 2013, 22:49

Xifaxan + Steryd = bardzo fajne połączenie, ten pierwszy wybija złe bakterie, ten drugi powoduje gojenie stanu zapalnego. Połączenie dwóch to jak 2+2=5 ;). Dzięki temu że w miejscu owrzodzenia nie "grasują" złe bakteriozy steryd powoduje szybsze gojenie.

Jak wiadomo
XIFAXAN - jest antybiotykiem o szerokim spektrum, obejmującym bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnie, zarówno tlenowe, jak i beztlenowe

jest jeszcze coś słabszego bez recepty Nifuroksazyd
Ciekawe jak by wyglądało połączenie Steryd + Nifuroksazyd

NIFUROKSAZYD - lek, wykazuje aktywność wobec większości drobnoustrojów Gram-dodatnich i Gram-ujemnych wywołujących zakażenia jelitowe; nie działa na bakterie rodzaju Providencia, Proteus, Pseudomonas ani na bakterie tworzące prawidłową florę jelitową.

Jak widać jeden i drugi działa na bakterie gram dodatnie i gram ujemne. W nifuroksazydzie nie napisano nic o tlenowcach i beztlenowcach (albo ja nie znalazłem). Zaletą tego drugiego jest na pewno to że nie niszczy "GOOD GUYS" w jelitach ;)

W aptekach można znaleźć 3 wersje
100 mg w tabletkach
200 mg w tabletkach
200 mg w kapsułkach

Macie jakieś pozytywne doświadczenia z Nifuroksazydem ?( nie chodzi mi o działanie jak się zatrujecie zepsutym jedzonkiem, ale o działanie przyśpieszające proces "zdrowienia" w NZJ)

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: Nibiru » 21 wrz 2013, 22:57

martita pisze:z ulotki:
"Leczenie powinno trwać nie dłużej niż 7 dni. "
i "Ze względu na silne działanie adsorpcyjne nifuroksazydu nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami"
także raczej odpada w CD i CU, bo nie jest to lek,który może być stosowany przewlekle
Przyrównuje Xifaxan do Nifuroksazydu. Chodzi o ocenę porównawczą jednego do drugiego. Na pewno ten pierwszy jest "mocniejszy" i "skuteczniejszy" ale ten drugi też może co nie co pomóc. Z mojej wiedzy Xifaxan też nie należy brać przewlekłe. Masz jakieś inne informacje ? Nie sądziłem że Xifaxan można brać przewlekle ;)

I takie pytanko na czym dokładnie polega adsorpcja w przypadku leków i czy Xifaxan nie ma takiego działania ?

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: Nibiru » 21 wrz 2013, 23:05

martita pisze:ja myślę, że własne doświadczenia są najlepsze, ale to na własną odpowiedzialność :wink:
Też racja. Właśnie coraz częściej zauważam na własnej skórze i znajomych, że leki które nie są "dedykowane" na dane dolegliwości działają o wiele skuteczniej niż te "dedykowane" ;)
Zastanawia mnie Nifuroksazyd w porównaniu do Xifaxan'u. Bo jakby nie było leki są bardzo ale to bardzo zbliżone jeden do drugiego. Efekt końcowy ten sam wybicie bakterii gram dodatnich i gram ujemnych. Więc zbytnio się nie różnią efektem końcowym. Nifuroksazyd "niby" nie niszczy dobrej flory bakteryjnej, natomiast Xifaxan chyba działa jak bombka atomowa.

[ Dodano: 21-09-2013 ]
Już znalazłem co to adsrobcja chyba zmniejszenie wchłaniania innych leków. No tak ale jak steryd ktoś bierze rano. A pierwszą dawkę nifuroksazydu po 3 godzinach to chyba jeden z drugim nie koliduje, bo ten pierwszy się wchłonie.
A przykładowo Entocort się nie wchłania więc z odstępem czasowym 3 godzinnym to chyba nie będzie kolidować w ogóle, tak myślę. Mogę się mylić. ;P

[ Dodano: 21-09-2013 ]
martita pisze:nifuroksazyd jest przyjmowany jak się ma biegunę od czegoś tam, a xifaxan podaje się w zaostrzeniach
Ostatnio zauważyłem, że Xifaxan własnie dają też w biegunkach od "czegoś tam". Bardzo podobnie jak w przypadku do Nifuroksazydu.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: Baby » 21 wrz 2013, 23:25

Nibiru, biorę dwa sterydy (Entocort i Hydrocortyzon) na raz i ostatnio prze 3 dni przyjmowałam Endiex (Nifuroksazyd) - efekt - zmniejszenie liczby wypróżnień i lepsze samopoczucie (zapewne się czymś przytrułam albo miałam grypę żołądkową dlatego pomógł). Xifaxan także łączyłam ze sterydami szału nie było.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: Nibiru » 21 wrz 2013, 23:50

Baby pisze:Nibiru, biorę dwa sterydy (Entocort i Hydrocortyzon) na raz i ostatnio prze 3 dni przyjmowałam Endiex (Nifuroksazyd) - efekt - zmniejszenie liczby wypróżnień i lepsze samopoczucie (zapewne się czymś przytrułam albo miałam grypę żołądkową dlatego pomógł). Xifaxan także łączyłam ze sterydami szału nie było.
Dzięki Baby za info, widzę sporo leków bierzesz. Nospe + Duspatalin bierzesz codziennie ? Z ciekawości jak taki zestaw, dobrze działa? Po Sanprobi czujesz jakąś poprawe ?

krysteeeq
Początkujący ✽✽
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2012, 16:12
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: krysteeeq » 22 wrz 2013, 10:28

2 lata temu kiedy to biegunki zlapaly mnie na wakacjach, generalnie choroba zaczela sie w tamtym momencie. Ciagle uczucie parcia na stolec itd. Powrot do domu to 30 godzin jazdy autokarem, nic nie jadlem tylko pilem NESTEA i chyba wciagnalem cala paczke NIFUROKSAZYDU. Po powrocie do domu i nastepne 2 miesiace jadlem to co chcialem :lol:
Taka smieszna akcja :D

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: Baby » 22 wrz 2013, 14:56

Nibiru pisze:
Baby pisze:Nibiru, biorę dwa sterydy (Entocort i Hydrocortyzon) na raz i ostatnio prze 3 dni przyjmowałam Endiex (Nifuroksazyd) - efekt - zmniejszenie liczby wypróżnień i lepsze samopoczucie (zapewne się czymś przytrułam albo miałam grypę żołądkową dlatego pomógł). Xifaxan także łączyłam ze sterydami szału nie było.
Dzięki Baby za info, widzę sporo leków bierzesz. Nospe + Duspatalin bierzesz codziennie ? Z ciekawości jak taki zestaw, dobrze działa? Po Sanprobi czujesz jakąś poprawe ?
Teraz mam trochę inny zestaw lekowy zaraz zaktualizuję ;) No-spę staram się brać w razie bólu i biegunek. Jak jest trochę spokojniej z jelitami nie biorę. Duspatalin retard jak mam wzdęcia - zazwyczaj biorę przez kilka dni aż się poprawi. Ciężko mi powiedzieć czy odczuwam jakąś super poprawę po Sanprobi - jak zauważyłeś tyle leków biorę że już nic nie wiem. Ja mam dosyć nieprzyjemną postać choroby więc mimo takiego zestawu leków mam biegunki i krwawienia o bólu nie wspominając.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: obyty.z.cu » 22 wrz 2013, 16:59

Nibiru pisze:Po Sanprobi czujesz jakąś poprawe ?
mi dał poprawę ,wprowadzony po Metronizadolu,brałem go + Lacidofil.
Lacidofil teraz odstawiłem z 2 tygodnie temu,został sam Sanprobi SUPER FORMUŁA,
To jednak wymaga więcej czasu niż jedno opakowanie ,ale działa.
Biorę go chyba od maja.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Xifaxan VS Nifuroksazyd

Post autor: Nibiru » 22 wrz 2013, 18:25

obyty.z.cu pisze:mi dał poprawę ,wprowadzony po Metronizadolu,brałem go + Lacidofil.
Lacidofil teraz odstawiłem z 2 tygodnie temu,został sam Sanprobi SUPER FORMUŁA,
To jednak wymaga więcej czasu niż jedno opakowanie ,ale działa.
Biorę go chyba od maja.
No tak systematyczność i czas w probiotykach jak widać to podstawa. Dobrze że pomaga.
Baby pisze:Ciężko mi powiedzieć czy odczuwam jakąś super poprawę po Sanprobi - jak zauważyłeś tyle leków biorę że już nic nie wiem. Ja mam dosyć nieprzyjemną postać choroby więc mimo takiego zestawu leków mam biegunki i krwawienia o bólu nie wspominając.
Pieprzone choroby :/ Tyle problemów na świecie że choroby mogły by nas już oszczędzić :/
Miejmy nadzieje że będzie lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”