Nifuroxazyd

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2012, 18:15
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Nifuroxazyd

Post autor: Gosia22 » 10 lut 2013, 18:22

Witajcie,
Jakiś czas temu wypróbowałam ten przeciwbiegunkowy lek i jestem mega pozytywnie zaskoczona działaniem. Po kilku dniach stosowania biegunka zniknęła, zniknął śluz, przelewanie w jelitach i tym podobne atrakcje. W kilku słowach zdusiłam zaostrzenie w zarodku :)
Ciekawa jestem czy ktoś z Was też go stosował i jakie miał wrażenia?
Lek jest tani, bez recepty, mi bardzo pomógł, może komuś się to info przyda, bo nigdzie na forum nie znalazłam nic na jego temat.
trochę można poczytać tu:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1543

Pozdrawiam i zdrówka! :)

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Naobie » 10 lut 2013, 19:25

ja go zastosowałam przy grypie jelitowej - wywołał u mnie jeszcze silniejsze bóle brzucha i zatkał mnie na jakiś czas ;) także ja następnym razem zastanowię się czy brać bo za fajnie nie było ale jak Tobie pomógł to super :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Baby » 10 lut 2013, 19:31

Gosia22, Nifuroksazyd jest lekiem przeciwbakteryjnym, stosuje się go w leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek bakteryjnych oraz w innych schorzeniach przebiegających z biegunką. Tak samo dziala Endiex (Nifuroxazidum). Jeśli więc biegunka ma inne podłoże niż bakteryjne to ten lek nie pomoże :) Sama nie raz z niego korzystałam i bardzo mi pomagał w zatruciach pokarmowych czy grypie jelitowej. Czasami po kuracji Nifuroksazydem ze względy na brak poprawy stanu zdrowia musiałam wziąć antybiotyk.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2012, 18:15
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Gosia22 » 10 lut 2013, 20:50

To co piszecie dało mi do myślenia, bo na mnie zawsze działają antybiotyki i tym podobne specyfiki, tzn. znikają wszelkie" crohnowe" objawy - na jakiś czas oczywiście...
wiem, że to zabrzmi pewnie śmiesznie :mrgreen: ale czy istnieje jakaś choćby malutka ewentualność, że to może nie Crohn, a jakaś paskudna bakteria w moim jelicie grubym siedzi od kilku ładnych lat?
Tonący brzytwy się chwyta, wiem .... :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Baby » 10 lut 2013, 20:57

Gosia22, długo chorujesz? Jakie masz wyniki Kolo i gastro? Gdzie się leczysz? Mnie początkowo także pomagały antybiotyki. Przez 3 lata prócz leków na IBS oraz IPP brałam loperamid, Nifuroksazyd i antybiotyki bardzo często. Cieszyłam sie ze mi pomagają, niestety potem przestały a wręcz szkodziły. I właśnie tak trafiłam do MSW (po kolejnej nieudanej kuracji antybiotykowej).
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Mamcia » 10 lut 2013, 21:11

Dysbakterioza jest typowa dla NZJ. Od dawna o tym piszemy, a tu z ostatniej chwili
Scientists Find Key to Growth of 'Bad' Bacteria in Inflammatory Bowel Disease

Feb. 7, 2013 — Scientists have long puzzled over why "bad" bacteria such as E. coli can thrive in the guts of those with inflammatory bowel disease (IBD), causing serious diarrhea. Now UC Davis researchers have discovered the answer -- one that may be the first step toward finding new and better treatments for IBD.
The researchers discovered a biological mechanism by which harmful bacteria grow, edge out beneficial bacteria and damage the gut in IBD. This new understanding, published in the Feb. 8 issue of Science, may help researchers develop new treatments for IBD with fewer side effects than current therapies.

IBD begins when "good" bacteria are mistakenly killed by the immune system, while harmful bacteria multiply -- resulting in inflammation and damage to the intestines, and chronic episodes of abdominal pain, cramping, diarrhea and other changes in bowel habits. It's estimated that IBD, which includes ulcerative colitis and Crohn's disease, affects 1.4 million people in the U.S., according to the Centers for Disease Control and Prevention.

In test-tube and animal studies, the researchers found that potentially harmful bacteria in the intestine called Enterobacteriaceae use nitrate -- a byproduct formed during the intestinal inflammation in IBD -- to grow and thrive. Enterobacteriaceae strains include certain E. coli bacteria, which can worsen the intestinal damage of IBD. Eventually, the intestines of those with IBD become overrun by harmful bacteria, and the numbers of normal good bacteria in the gut decrease.

"Much like humans use oxygen, E. coli can use nitrate as a replacement for oxygen to respire, produce energy and grow," said lead author Andreas Baumler, a professor of medical microbiology and immunology at UC Davis.

"In IBD, nitrate produced by inflammation in the gut allows E. coli to take a deep 'breath,' and beat out our beneficial microbes in the competition for nutrients," he said.

The inflammation in the intestines of those with IBD leads to the release of nitric oxide radicals that are powerful in attacking bacteria, Baumler explained. Yet these nitric oxide radicals are also very unstable, and eventually decompose into nitrate, which can be used by bacteria like E. coli to thrive and grow. By contrast, good bacteria in the gut grows through fermentation -- a much slower process.

Determining the reasons why bacteria like E. coli can edge out good bacteria in the gut is crucial for determining new ways to halt the IBD disease process, according to Baumler. Current treatments for IBD suppress the immune response through antibiotics, corticosteroids or other powerful immune-modifying drugs. But long-term side effects can limit their use and their effectiveness for IBD patients.

The UC Davis team's research indicates that targeting the molecular pathways that generate nitric oxide and nitrate, as well as other molecules that feed harmful gut bacteria, could calm down and normalize the intestinal environment in IBD, Baumler noted. They are already doing research with one candidate drug that could halt the multiple pathways by which harmful bacteria thrive in IBD.
"The idea would be to inhibit all pathways that produce molecules that can be used by bacteria such as E. coli for respiration and growth," Baumler said. "Essentially you could then smother the bacteria."
This work was supported by the California Agricultural Experiment Station and Public Health Service grants AI089078, AI076246 and AI088122 along with a scholarship from the Faculty of Medicine, Chiang Mai University, Thailand.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2012, 18:15
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Gosia22 » 10 lut 2013, 21:13

Baby, choruję już trochę czasu, bo 8 lat :) Na początku choroby trafiłam do szpitala na Banacha, tam mi postawili diagnozę, długo leczyłam się u lekarki z tego szpitala, jakieś parę miesięcy temu poszłam na konsultację do prof. Tomeckiego (z polecenia znajomej) i u niego chyba zostanę. Do MSWiA jakoś do tej pory nie dotarłam :) Gastro mam czysto, kolonoskopia wykazuje stan zapalny miejscowo w całym grubym (zaczerwieniona śluzówka, nadżerki), mikroskopowo też jest stan zapalny. I tak sobie nieśmiało pomyślałam, że to może jakaś yersinia, albo inny dziad, którego nikt mi wcześniej nie wykrył, ani nawet nie szukał...

[ Dodano: 10-02-2013 ]
Mamcia, no to chyba rozwiałaś moje nadzieje, o ile dobrze przeczytałam, bo przeczytałam po tzw. łebkach... :D
dzięki za link :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Mamcia » 10 lut 2013, 21:36

Badania na bakterie powinnaś mieć zrobione i na pasożyty też. Prof. Tomecki to klasa sama w sobie. Mnie mógłby czytać książkę telefoniczną.
Natomiast warto mieć klinikę, poradnie, która zrobi badania na NFZ. Jeśli leczysz się na ICO to OK.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2012, 18:15
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Gosia22 » 10 lut 2013, 22:15

Mamcia pisze:Badania na bakterie powinnaś mieć zrobione i na pasożyty też. Prof. Tomecki to klasa sama w sobie. Mnie mógłby czytać książkę telefoniczną.
Hahaha :D powiem tylko, że na mnie zrobił też baaardzo dobre wrażenie. Zagadam więc na następnej wizycie o badaniach i zrobię. A nóż, widelec... póki co w razie jakieś jelitowej draki, będę zajadać nifuroxazyd.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Nifuroxazyd

Post autor: maggie0278 » 11 lut 2013, 00:23

Nifuroksazyd znam :-) szczególnie taką wersję syropową, z zielonym krokodylem czy tam smokiem na kartoniku.
Zdarzyło mi się kiedyś podawać go dzieciom, gdy jelitówka nie przechodziła i wywiązało się w efekcie nadkażenie bakteryjne.
Na całe szczęście już daaaaawno nie musiałam z tego leku korzystać. W ogóle teraz się wycwaniłam i jak kogoś zdrowego boli brzuch i ma ...nieciekawą kupę to daję probiotyki, 3x dziennie różne.szczepy. I tak parę dni, najlepiej tydzień lub dłużej. I jest wszystko o.k, kupy się normalizują, brzuch przestaje boleć.
Ale praktykuje to u " zdrowych" bo moja CuDaczka ma tak czy siak probiotyki włączone na stałe.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:27
Choroba: IBS
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Nifuroxazyd

Post autor: LOSMARCELOS » 10 wrz 2013, 19:50

B. dobry lek. Kiedyś jak dostałem mega biegunki ówczesna dziewczyna mi go kupiła i pomógł... Generalnie warto go mieć w apteczce, przydaje się też przy grypach, wyjazdach gdzie jest "inna kuchnia" itp.
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

karolek
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 10 lut 2014, 19:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

Re: Nifuroxazyd

Post autor: karolek » 27 lut 2015, 18:32

witam,
jak stosujecie nifuroksazyd 200?
mi lekarz kazal brac przez 3 dni 4x400 (razem daje 1600), a w ulotce pisze ze dobowa dawka wynosi 800

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nifuroxazyd

Post autor: Mamcia » 27 lut 2015, 21:49

Dla innych preparatów z tą samą substancją czynną zalecana dawka dobowa to także 800 mg (Endiex, Zyfurax). Dlaczego lekarz napisał takie dawkowanie nie wiem. Lek praktycznie nie wchłania się z pp, co nie znaczy, że nie ma działań niepożądanych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nifuroxazyd

Post autor: karolek0303 » 23 lip 2015, 16:28

A mi lekarz przepisał Loperamid. Czytam na ulotce "nie stosować przy Wrzodzejącym zapaleniu jelita grubego" To czemu przepisał mi na bieganie do :wc: przy moim Cu?

Fakt faktem że wczoraj przed pracą wziąłem 2 a i tak biegałem co godzina. Aż boję się iść dziś na nockę.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Nifuroxazyd

Post autor: obyty.z.cu » 23 lip 2015, 16:40

karolek0303 pisze:To czemu przepisał mi na bieganie do przy moim Cu?
na awarie "ponad zwyczajne",ostateczne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”