Węgiel leczniczy

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Węgiel leczniczy

Post autor: deth » 29 cze 2012, 22:14

Ostatnio walczyłem z biegunkami i nijak mi to nie wychodziło. Od gastro dostałem sterydy - i tez bez efektów. Ciągle biegunka, których nawet laremid nie hamował :suchy: . Brałem też probiotyki.
W tv leciał program o biegunkach i pan dr zalecał tam łykanie zwykłego węgla, ale w dawkach 20 - 30 tabletek na raz i powtórka po 3 godzinach znowu.
Spróbowałem i ja, kupiłem 3 opakowania i pierwszego dnia zjadłem 20 tabletek. Po jakiejś godzinie stwierdziłem, ze mój brzuch jest mniej wzdęty, a ogólne samopoczucie ? znaczna poprawa :roll: Na drugi dzień, poranny stolec - 1! 8-O w pracy jeden i w domku jeden (jestem po resekcji - więc ta liczba - to dla mnie dobry wynik) zażyłem też kolejne 10 tabletek - i za dwa dni następne 20, potem po kolejnych 2 dniach 10 i na następny - 10 ( czy jakoś tak :P )
No i co tam, jest zdecydowana poprawa, czuję sie lepiej (ogólnie) no i nie biegam co chwilę do ubikacji :roll:
I teraz tak sobie myślę, że w wyniku tej mojej/naszej niezbyt prawidłowej przemiany materii, gromadzą się i zalegają toksyny, odpadki, być może nieprawidłowa flora bakteryjna i jej toksyczne związki bytowania ? Nie wiem, ale póki co pomaga i myślę, że będe taką kurację powtarzał cyklicznie. Oczywiście nie za często, bo węgiel wiąże nie tylko to, co byśmy sobie życzyli, ale i minerały, witaminy i korzystne bakterie.

No to tyle
Się chciałem z Wami tym podzielić ino :roll:

lilo
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:31
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: uk

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: lilo » 30 cze 2012, 00:22

Moim zdanie CD jest zachwianiem równowagi bakterii w układzie pokarmowym i tyle
ciekaw jestem kiedy dojdzie do tych lekarzy i będą robić przeszczep tych bakterii od zdrowego człowieka, przecież to nie musi być z kupy ten koktajl, tylko można by było pobierać z jelita cienkiego innego zdrowego człowieka , ale po co nas wyleczyć jak można całe życie leczyć.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: deth » 30 cze 2012, 11:29

Z pewnością równowaga naszej flory bakteryjnej jest zachwiana z racji przewlekłego stanu zapalnego jelit, ale skoro złe bakterie miałyby być prapoczątkiem tego stanu - myślę, że lekarze by o tym wiedzieli. Nie doszukiwałbym się tu teorii spiskowych :roll:

Tak jeszcze dodam, że w moim przypadku OB i CRP miałem w normie, także nie było to zwykłe zaostrzenie, a stolec był często taki cuchnący

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: Mamcia » 30 cze 2012, 23:32

to nie musi być z kupy ten koktajl, tylko można by było pobierać z jelita cienkiego innego zdrowego człowieka ,
Treść jelita cienkiego to kupa 1,5 m wyżej.
A tak na poważnie to bakterii najwięcej jest w grubym i różnią od tych z cienkiego składem.
Z pewnością równowaga naszej flory bakteryjnej jest zachwiana z racji przewlekłego stanu zapalnego jelit, ale skoro złe bakterie miałyby być prapoczątkiem tego stanu - myślę, że lekarze by o tym wiedzieli
Piszemy o badaniach nad mikroflora (mikrobiotą) jelitową prawie w każdym numerze kwartalnika, bo to gorący temat i nadzieja na poprawę stanu zdrowia. Badania stały się możliwe dopiero po wprowadzeniu technik masowego sekwencjonowania. Poczytaj, zamiast głosić prawdy objawione.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

lilo
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:31
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: uk

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: lilo » 01 lip 2012, 01:52

A jakby zrobić taką kapsułkę jak jest z kamerą do badania , tylko z otworami i jakąś pożywką dla bakterii i zdrowy osobnik połyka taką jałową kapsułkę a chory osobnik odbiera
ją od dołu i ją sobie połyka, potrzeba matką wynalazku, wszystkie dostępne leki zmniejszają stan zapalny w jelitach, ale co wywołuje ten stan zapalny moim zdaniem na 99 procent są to jakieś patogeny, mnie jak w czasie remisji ja coś zdrowo przeczyści to potem wszystko jest pięknie przez kilka dni, tak samo jak po kolonoskopi.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: deth » 01 lip 2012, 10:15

Bez sensu, nie mam ambicji, ani kompetencji by prawić / "głosić" o przyczynach Crohna. Ja sobie z Crohnem muszę radzić na co dzień i nie w teorii ale w praktyce. Przyniósł mi ulgę węgiel i tym się chciałem podzielić i nic więcej. Chciałem też uciąć dyskusję na temat przyczyn, bo to nie miejsce na taki temat tutaj.

W ogóle Mamcia, Twój język jest zawsze taki "kanciasty" ilekroć piszesz jakiś post, nie tylko do mnie, to zawsze przemycisz tam jakąś złośliwość - przykro to się czyta.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: Mamcia » 01 lip 2012, 20:33

A jaką złośliwość??? Po raz kolejny piszę, że nie po to męczymy się i wydajemy poradniki i kwartalniki, aby były czytane.
Moim zdanie CD jest zachwianiem równowagi bakterii w układzie pokarmowym i tyle
ciekaw jestem kiedy dojdzie do tych lekarzy i będą robić przeszczep tych bakterii od zdrowego człowieka,
To raczej ten tekst jest obraźliwy dla lekarzy, do których to doszło i przeszczepy kału się robi i publikuje prace na ten temat.
Zawsze piszę krótko, bo mam z tym kłopot - czyli jestem częściowo niepiśmienna.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: Agula84 » 01 lip 2012, 23:17

mi tez wegiel pomaga, kiedys sobie zrobilam taka "kuracje " przez tydzien i bylo calkiem dobrze :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: deth » 03 lip 2012, 11:58

Mamcia pisze:A jaką złośliwość???
no to poniżej mi się przeczytało nieprzyjemnie:
Mamcia pisze: Poczytaj, zamiast głosić prawdy objawione.
Mamcia pisze:Po raz kolejny piszę, że nie po to męczymy się i wydajemy poradniki i kwartalniki, aby były czytane.
Nie no, super, ze wydajecie :) ale to forum ogólne chorych, a nie forum j-elity. Nie chcę być rozliczany za nieczytanie kwartalników J-elity :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: Mamcia » 03 lip 2012, 12:47

W związku z powyższym, ponieważ nie szanuje Pan mojego czasu, ani innych osób, które starają się na forum pomagać wrzucam Pana posty do ignorowanych. Swój czas, który uważam za najcenniejszą rzecz w życiu wolę przeznaczyć dla osób, które wkładają minimum wysiłku.
Nie uważam tego napisałam za złośliwość tylko stwierdzenie faktów - braku odpowiedzialności za słowo i motoryczne obrażanie wszystkich w około jako nieuków, niemyślących itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: Alishia » 19 lip 2012, 17:29

Nigdy żaden lek mi nie pomagał na biegunki.Nic,a nic.A od paru dni mam biegunkę masakryczna i w końcu coś mi pomogło-Laremid.Uffff...

P.S. Nie macie o co się żreć?Bez sens:)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

forever activ probiotic

Post autor: ulka1986 » 06 lis 2014, 19:55

Dostałam katalog naturalnych kosmetyków i suplementów firmy forever, produkty które oferują są na bazie aloesu i propolis . Mają w ofercie probiotyk który kosztuje 122 zł za 30 kapsułek, czy ktoś się z tym spotkał, stosował? opis na necie jest skąpy...
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: iza121 » 07 lis 2014, 20:33

jak jest skąpy, to pewnie coś kręcą, na chwilę obecną nie istnieje chyba bogatszy składnikowo probiotyk jak VSL. Jakbyś znalazła to wrzuć składniki - ale wraz z ich dokładną ilością tego drogiego "cudu" ;)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: ulka1986 » 07 lis 2014, 21:20

Kurcze z tel. Nie mogę wstawić linku, wpisz w goggle tą nazwę, wszystko tam jest... :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Węgiel leczniczy

Post autor: iza121 » 07 lis 2014, 21:33

tylko właśnie ilości tych bakterii nie widzę, jest tylko napisane, że kapsułki są sześcio składniokowe nigdzie nie podali ilości, strona wygląda jak marketingowy bełkot, który zakrywa najważniejsze informacje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”