Wywóz humiry za granice

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: Wywóz humiry za granice

Post autor: Misia » 08 lip 2010, 09:34

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Misia

Re: Wywóz humiry za granice

Post autor: Misia » 08 lip 2010, 10:55

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

kamas
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2010, 11:52
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wywóz humiry za granice

Post autor: kamas » 08 lip 2010, 14:38

Moim zdaniem jeżeli dasz Humirę do bagażu rejestrowanego tego który idzie do luku bagażowego to nie będziesz miała żadnego problemu, z wniesieniem na pokład będzie trudu gdyż ten lek nie jest niezbędny w danym momencie. Rozumiem obawy, że coś może zginąć itd., ale w zeszłym roku też lecąc do Francji teść musiał wziąć ze sobą Interferon, czyli strzykawko-ampułki wyglądające bardzo podobnie do Humiry. Schowaliśmy bagażu rejestrowanym i wszystko było ok.
Azatipryna 1x 100mg,
Pentasa 2 x 1000mg

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Wywóz humiry za granice

Post autor: anusia » 08 lip 2010, 18:28

elwirka, Humire trzeba w lodówce przechowywać jak zamierzasz ja przewieżć myślisz ,że taka torba termoizolacyjna wystarczy?Bo ja też chce jechać nad morze był plan że w poniedziałek ,ale chyba wstrzymam się do zastrzyku czyli do czwartku :wink:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wywóz humiry za granice

Post autor: Mamcia » 08 lip 2010, 19:05

ja nie widzę żadnego problemu z przewiezieniem leku autokarem, ale papier możesz mieć. My wozimy gorsze zajzajery i woziliśmy za komuny (sic!) na podstawie zaświadczenia. Nie rozumiem czego szukała kontrola??? Celnicy chyba tylko narkotyków.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kamas
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2010, 11:52
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wywóz humiry za granice

Post autor: kamas » 08 lip 2010, 21:33

Myślałem że samolotem wtedy problem jest tylko z wniesieniem leku na pokład.
autokarem to ja nie wiem jaka kontrola może cię sprawdzić i zapytać o lekarstwo które jest dopuszczone do obrotu na terenie UE. Moim zdaniem spokojnie bez żadnych papierów bierz humirę ze sobą tylko trasa do Francji to tak ok 20 godzin autokarem zależy gdzie jedziesz, ja 3 lata temu autokarem jechałem 24 godziny do Paryża, ważne żeby zabezpieczyć termicznie lek przez ten czas.
Azatipryna 1x 100mg,
Pentasa 2 x 1000mg

kamas
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2010, 11:52
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wywóz humiry za granice

Post autor: kamas » 08 lip 2010, 21:56

To udanej podróży,
Moje wczasy niestety odwołał ropień który urósł mi kilka dni temu w brzuchu, a uaktywnił się chyba po podaniu 1 dawki Humiry, wczoraj rozcięli brzuch zdrenowali ale czy wydobrzeje przed planowaną datą wyjazdu czyli 19 to już nie wiem, widocznie mi w tym roku pisane jakieś ciepłe Kanary zimą, zamiast zimnego polskiego morza latem :)
Azatipryna 1x 100mg,
Pentasa 2 x 1000mg

Zablokowany

Wróć do „Adalimumab”