Adalimumab - jak szybko powinien zadziałać?

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:10
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Adalimumab - jak szybko powinien zadziałać?

Post autor: zaranin » 21 sty 2010, 10:36

Czy ktoś się może orientuje po jakim czasie powinien zadziałać Adalimumab? Wiem, że może nie zadziałać wogóle, ale jeśli już, to kiedy? Mój syn po kilkumiesięcznym zaostrzeniu dostawał pod koniec grudnia 2009r. cyklosporynę w CZD, ale przez prawie 2 tyg. nie było efektu. Zapadła decyzja o podaniu Adalimumabu, ale w dzień podania pierwszej dawki (jeszcze przed podaniem) sytuacja z kupkami zaczęła się poprawiać. Dzisiaj mija 10 dni od pierwszej dawki leku biologicznego, ale od trzech dni znowu pojawia się śluz, a dzisiaj pierwsze plamki krwi. Za 6 dni ma być druga dawka, a potem jeszcze trzecia. Nie wiem, czy już się martwić, czy jeszcze nie.

Pozdrawiam wszystkich

Grzesiek

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:10
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Re: Adalimumab - jak szybko powinien zadziałać?

Post autor: zaranin » 21 sty 2010, 10:53

Dzięki, czytałem te posty. Sorki, ale mój ścisły umysł ciągle poszukuje konkretnych rozwiązań, a tu nici. Cóż, czekam na rozwój wydarzeń i działanie pozostałych dwóch dawek. Od tego wszystkiego to ja chyba też dostanę zapalenia jelita. Już prawie każda brzydka kupka u niego rozrzedza też moją. :-)

Zablokowany

Wróć do „Adalimumab”