Skuteczność adalimumabu

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Skuteczność adalimumabu

Post autor: tata pirata » 22 lis 2008, 17:52

Witam
poniżej omówienie wyników programu badawczego stosowania humiry

http://www.aerztezeitung.de/suchen/defa ... sid=515642

„…W studium CHARM wzięło udział 854 pacjentów chorych na CD o średnim lub cięzkim przebiegu. Otrzymali oni 80 mg Adalimumabu (Humira®) i po dwóch tygodniach jeszcze 40 mg. 499 pacjentów (60 procent), którzy odpowiedzieli po czterech tygodniach na terapię, zdefiniowaną jako obniżenie się indeksu aktywności choroby (CDAI - Crohn's Disease Activity Index) o 70 punktów, zostało przydzielonych do jednech z trzech grup badawczych. Grupa 1 otrzymywała przez następne 52 tygodnie jedną dawkę podtrzymującą tygodniowo – 40 mg. Grupa druga otrzymywała przez kolejne 52 tygodnie dawkę 40mg dwa razy w tygodniu. Grupa trzecia otrzymywała placebo. Sprawdzono ilu z uczestników utrzymało remisję bez przyjmowania kortykosteroidów po 56 tygodniach (indeks CDAI mniejszy niż 150 punktów). Kortykoidy były odstawiane po ósmym tygodniu. Po roku w grupie drugiej (dawka adalimubabu dwa razy w tygodniu) 29 % pacjentów utrzymało remisję bez konieczności stosowania sterydów. W grupie pierwszej było to 23 % pacjentów. Równocześnie terapia ta przynosi dodatkową korzyść. Tradycyjne terapie łagodzą symptomy, choroba jednak dalej postępuje, prowadząc do stałych szkód w jelitach (koniecznośc interwencji chirurgicznej). Terapia biologiczna pozwala natomiast na kompletną redukcję stanów zapalnych. Dowodzą temu dane 778 pacjentów leczonych przez rok: w porównaniu do grupy placebo liczba interwencji chirurgicznych u pacjentów leczonych adalimumabem było o 84 % mniejsza. Pierwsze dane otrzymane po okresie dwóch lat wskazują na utrzymanie pozytywnych skutków terapii…”
Ostatnio zmieniony 23 lis 2008, 17:54 przez tata pirata, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ilducze
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2008, 18:56
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: PL/NL

Re: Skuteczność adalimumabu

Post autor: ilducze » 22 lis 2008, 21:01

Ja tam słyszałem, że adalimumab jest "przyjaźniejszy" dla organizmu niż inflyxymab (Remigate), ponieważ jest wyłącznie ludzkim białkiem, zaś Remigate jest chimerycznym mysio-ludzkim białkiem.

Tak powiada mój lekarza prowadzący, niemniej zaznaczył on szczerze, że remigate jest tańszy niż Humira i z tej przyczyny w Polsce popularniejszy.

Bojam się co to będzie, kiedy szpital zażąda opłat za leczenie (bo w takim, mówiąc kolokwialnie, bajzlu chyba czeka nas to niechybnie... :( ).

Pozdrawiam serdecznie!
Obrazek
Jurek

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skuteczność adalimumabu

Post autor: Natalka » 23 lis 2008, 13:39

ilducze pisze:inflyxymab (Remigate)
miałeś na myśli Remicade na pewno.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Malicja
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2008, 13:05
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdynia

Re: Skuteczność adalimumabu

Post autor: Malicja » 22 gru 2008, 20:17

A ja jestem po 2-giej dawce Humiry i czuje sie niezle, w piatek kolejna dawka i mam nadzieje ze bedzie juz tylko lepiej. Trzymajcie kciuki.

Doris74
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2008, 19:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Skuteczność adalimumabu

Post autor: Doris74 » 31 gru 2008, 23:31

Czy na forum jest ktoś, komu Humira tak do końca nie pomogła wprowadzić w stan remisji?
Doris Oli

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Skuteczność adalimumabu

Post autor: Raysha » 01 sty 2009, 00:11

Doris74, mnie nie pomogła. Tzn pomogła na miesiąc, w drugim miesiącu zaczęły się pobolewania tak jak w trzecim, w czwartym nastąpiła masakra, a w piątym mnie zawieźli do szpitala.

Doris74
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2008, 19:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Skuteczność adalimumabu

Post autor: Doris74 » 01 sty 2009, 20:30

Annrii, czy wobec tego zostałaś wykluczona z programu ? Czy była próba podania większej dawki / częściej ?
Doris Oli

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Skuteczność adalimumabu

Post autor: Raysha » 01 sty 2009, 20:33

Zwiększyli mi dawki na co tydzień, ale już nic mi nie pomogło i potem wykluczyli mnie z programu.

Zablokowany

Wróć do „Adalimumab”