Leczenie biologiczne dla Adasia- Humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Leczenie biologiczne dla Adasia- Humira

Post autor: Karaoke » 25 maja 2008, 23:27

No i stało się.
Kilkuletnie leczenie nie przynosiło żadnych pozytywnych rezultatów. Ciągłe gorączki, stany zapalne, chudnięcie, zmiany w jelitach... coraz mniej siły synka i naszej na walkę z chorobą LC.

Ale w końcu Adaś przebrnął przez biurokratyczną maszynę służby zdrowia ( był wcześniej podobno w zbyt dobrej formie :mrgreen: ) i został zakwalifikowany do eksperymentu z lekiem biologicznym.

"TYTUŁ BADANIA: Wieloośrodkowe badanie kliniczne prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, mające na celu ocenę bezpieczeństwa, skuteczności i farmakokinetyki ludzkiego przeciwciała monoklonalnego przeciwko TNF (lek adalimumab) u pacjentów pediatrycznych z chorobą Crohna o nasileniu umiarkowanym i ciężkim."

:arrow: Jest też już po pierwszej dawce adalimumabu i jak na razie jedyna dobra wiadomość, to że nie ma negatywnych i widocznych skutków ubocznych.
Chociaż z czasem jest obecnie u mnie dosyć krucho, postaram się w miarę na bieżąco informować o przebiegu leczenia.

ed.temat
Anette
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Cinimini » 25 maja 2008, 23:34

Cudownie gratuluje i ciesze sie Waszym szczesciem, wspaniala wiadomosc.

Ja sama czekam na program biologiczny od sierpnia i co miesiac jak jestem u prof. to slysze "..w przyszlym miesiacu to juz na pewno, juz tylko jeden podpis Pani Moniko..." Trace juz nadzieje... 08.05.2008 - mial do mnie dzwonic i mialam byc juz umowiona na podpisanie dokumentow...a niestety moj tel.do dzis milczy ...eh...

Jednak to co Ty teraz napisales, daje mi troszke wiary , ze moze wreszcie i u mnie cos sie ruszy. :roll:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Artur rodzic » 26 maja 2008, 06:50

Jestem z tobą i na pewno z wielkim zainteresowaniem bedę śledził twoje posty - mój syn Adaś także będzie przygotowywany do leczenia Biologicznego REMICADE w Piątek wybieram się z nim na rozmowę do Pani Doktor i z tego co wiem ma mieć robioną próbę Tuberkulinową ponieważ mój Ojciec około 55 lat temu miał w swoim życiu jakiś epizod z Gruźlicą.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Raysha » 26 maja 2008, 09:33

Karaoke, ja właśnie mam Humire i jestem po II dawce, mi powiedzieli że lek działa nawet na drugi dzień po podaniu, także nie dziwi mnie, że jest dobrze, wręcz sie cieszę. A może nawet wynaleźli CUDowny lek ? :D

Gratuluję z całego serca. Niech remisja będzie z wami. W końcu lato nadchodzi. Crohniki poszły spać, wiec szalejmy do rana ! :D :lol:

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Karaoke » 31 maja 2008, 18:19

Cinimini - nie trać nadzieii. Adasiowi zeszło się na czekaniu prawie pół roku.
Artur rodzic pisze:ma mieć robioną próbę Tuberkulinową
Z tego co się orientuję to jest to konieczność przed rozpoczęciem leczenia.

Adaś jest już również po 2 dawce.
Wydaje mi się nieprawdopodobne, aby lek działał już na drugi dzień. U Adasia póki co jedyny objaw - naszczęście pozytywny - to spadek OB z 67 do 32. Jest też nieco bardziej ożywiony (jednak tak ma zwykle w lato). Dalej jednak nie ma apetytu i nie przybiera na wadze.
Ale poczekamy zobaczymy.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Renata2
Początkujący ✽✽
Posty: 394
Rejestracja: 22 sty 2007, 21:36
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Renata2 » 04 cze 2008, 18:29

sama uczestniczę w programie, firma amerykańska, climocentrix...., dostaję lek, a nie placebo, poprawiło mi się, lecz nie jest to remisja całkowita, chyba się jej :smutny: :!: nie doczekam :cry: :!: ale jest lepiej niż było , nie muszę na pytania czemu tak dużo siusiam odpowiadać że to była kupka... :wink: Sądzę, że leki biologiczne to przyszłość, tylko lepiej oczyszczone, poprawione ( w sumie teraz często są b. duże skutki uboczne). Niestety leki te są szalenie drogie, i to ich duży minus.
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Artur rodzic » 29 cze 2008, 16:07

Adaś jest już po I dawce REMICADE za 2 tygodnie II Dawka, a później trzecia i zastanawiam się co dalej - czy uda się zmusić Fundusz aby pokrył koszty dalszego leczenia podtrzymującego (dawka co 8 tygodni) jak narazie nie mogę nic powiedzieć na temat działania REMICADE Adaś I dawkę otrzymał w Piątek.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Mamcia » 29 cze 2008, 19:45

Poczekaj na efekty spokojnie, ale tak jest z tymi chorobami, że leki nie działają u wszystkich. Infliximab w CD poprawa w około 80%. Co do leczenia podtrzymującego to nie wiem jak to prokocim robi, ale jeśli efekty są dobre to podają. My zaś walczymy, aby program lekowy dotyczył nie tylko 3 dawek indukcyjnych, ale również leczenia podtrzymującego remisję.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Artur rodzic » 29 cze 2008, 21:17

Tak wiemże w Prokociumiu podają Remicade jako leczenie podtrzymujące. Niestety poinformowano mnie, że od Lipca zmieniają się zasady nie bedzie już leczenia ponadstandardowego - napewno pojawią się jakieś nowe zasady lecz w chwili obecnej nikt nie wie jak będą one wyglądały. Mam jednak nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i mój syn wreszcie osiągnie i to jak najdłuższą reemisję - zacznie rosnąć i przybierać na wadze i rozwijać się prawidłowo tak jak jego rówieśnicy.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Artur rodzic » 13 lip 2008, 19:01

Adaś otzrymał w pIĄTEK 2 DAWKĘ Remicade wyniki mu się poprawiły CRP poniżej 3 ale niestety prosto z Prokocimia zostaliśmy w Piątek po południu przewiezieni karetką do Szpitala Jana Pawła II na oddział zakaźny - Adasiowi przyplątał się półpasiec. Ja już dłużej nie mogłem tam z nim zostać - muszę wrócić do pracy- zamieniłem się z moją żoną, mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje i wróci do domu bo okło 7 Sierpnia ma mieć podaną III Dawkę Remicade, a pozatym jak każde dziecko on także chciałby mieć choć trochę wakacji
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Deniro_RS

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Deniro_RS » 13 lip 2008, 19:12

Trzymamy kciuki więc aby Adam szybko wrocił do domku i aby nacieszyl się jeszcze wakacjami :spoko:

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: tata pirata » 13 lip 2008, 19:16

Skutkiem ubocznym półpaścca może być kilkudniowe zaparcie, przynajmniej tak się zdarzyło u naszej córki przed dwoma laty. Synowi życzę w cierpliwości i wytrwałości.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Cinimini » 13 lip 2008, 20:52

Na pewno wszystko dobrze sie skonczy.

Ja bylam w zeszly pon. na spotkaniu w szpitalu i mialam dostac pierwsza dawke cenrtiolzumabu , ale okazalo sie , ze jestem, za zdrowa :mad: ... Wszystkie badania wskazuja na zaostrzenie , a wg. dzienniczka ktory prowadze mam remisje !! Doktorowa dala mi jeszcze jedna szanse i tydzien na to, abym "zaczela zle sie czuc" ... jutro jade znow...mam nadzieje, ze bede wystarczajaco "chora" ... i wprowadza mnie w ten program...ti juz trwa prawie rok, takie odkladanie.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Karaoke » 29 lip 2008, 21:38

Witam.
Adaś jest już po 6-tej dawce. Niestety adalimumab nie działa na niego. Wciąż dość mocno gorączkuje (38C). Ma słaby apetyt i traci na wadze, a CRP ciągle około 40.
Jak patrzę wstecz to tylko po pierwszej dawce była niewielka poprawa. Wtedy było jasne jaką dawkę otrzymuje. Kolejne, to już ślepa próba - wygląda na to, że są to dawki obniżone. Będzie tak jeszcze przez miesiąc. Potem gastro dowie się o rzeczywistej dawce i będzie mógł ją podnieść - o ile w tej chwili Adaś nie dostaje tej większej. :smutny:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Leczenie biologiczne dla Adasia

Post autor: Artur rodzic » 09 sie 2008, 21:35

Mój Adaś w Piątek otrzymał 3 dawkę Remicade - tym razem obyło się bez niespodzianek (poprzednio półpasiec), wszystkie wyniki dobre, przytył, urusł 1 cm na 1 Października planowana IV dawka (tak mam napisane na Karcie Wypisowej, mam nadzieję, że nic się nie wydarzy i tak będzie)
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”