adalimumab = humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: adalimumab = humira

Post autor: karolek0303 » 16 lis 2015, 18:58

Humira jest super i działa cuda ;)

Tzn być można na niektórych tak działa u mnie humira tak sobie, Mam za sobą pare początkowych dawek dopiero, więc nie mogę się w pełni wypowiedzieć.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: adalimumab = humira

Post autor: atabe » 17 lis 2015, 16:25

U mojej córy zadziałała lepiej niż Remicade. Lepiej nie tylko objawowo , ale i endoskopowo i remisja trwała dłużej. Tak że powodzenia :roll:

nemezis
Początkujący ✽✽
Posty: 194
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:50
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: adalimumab = humira

Post autor: nemezis » 05 gru 2015, 09:16

No i dostałam w czwarte 4 dawki. I co? I lipa.😞 ja wiem ze przyzwyczajona do remicade oczekiwałam cudu od razu... Ale jednak martwi mnie to, ze jest ciut gorzej nawet. Ból do zniesienia, ale kupa to zepsuła sie całkiem. Niby 2 razy dziennie, ale pomarańczowa ciapa i to - czego wcześniej nie było - te wizyty sa takie dość gwałtowne, wiecie, i defekacji towarzysza objawy akustyczne...😔 jak to jest czy po humirze może jeszcze bardziej sie popsuć? No i skoro pierwsza dawka na razie, po 2 dniach, nie działa dobrze, to juz nie zadziała i na ewentualna poprawę trzeba czekać do kolejnych? Nie wiem, zaczynam panikować.... Boje sie ze z dnia na dzień będzie gorzej, a tu praca,dziecko... Może tak musi być, ze gorzej, nim zaskoczy? To dopiero 48 h od podania, ale czytałam tez ze humira działa gorzej u osób leczonych wcześniej remicade...
No i mam jeszcze jedną zagwodkę. Miałam mieć podaną Humirę już tydzień wcześniej, ale... na przeczekanie dostałam (przy kwalifikacji) Xifaxan. I co? I objawy ustąpiły zupełnie :neutral: więc przytomnie dr Maciejewska z MSW strwierdziła, że skoro minęło, to sprawdźmy, czy aby nie na dobre. No bo w zasadzie sytuacja taka: jakie ma Pani obecnie objawy? Żadnych. Acha, no to walimy Humirę. Bez jaj. No więc zrobiłyśmy test. 2 dni bez Xifaxanu - wszystko wróciło. Zatem ta Humira. I teraz, może już w panice, myślę, czyby tego Xifaxanu nie powtórzyć, bo go mam w domu? z jednej strony mnie kusi, ale może przesadzam i powinnam zaczekac, bo nawet jak coś podziała, to nie będę wiedzieć - humira, czy antybiotyk? Z drugiej strony - bardzo schudłam :( i jeśli ta humira ma się rozkręcać długo, to ja zniknę.... boję się tego bardzo... Nie wiem, co robić.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: adalimumab = humira

Post autor: atabe » 06 gru 2015, 19:22

Nie było tak szybkiej poprawy jak po remiku, ale była lepsza, bo goiła jelito. Remik tylko likwidował objawy, a jelito...masakra. Daj jej trochę czasu, mam nadzieję , że będzie lepiej :roll:

nemezis
Początkujący ✽✽
Posty: 194
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:50
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: adalimumab = humira

Post autor: nemezis » 07 gru 2015, 15:49

Dzięki za odpowiedź. No niby nie miałam kolonki przez ostatnie 2 lata, więc w sumie nie wiem, jak wyglądało jelito... objawy po remiku ustępowały od razu, ale stan jelita... hm, nie zastanawiałam się. W każdym razie jest lepiej już dziś, od wczoraj czuje poprawę. Może zaczyna się powoli zbierać wszystko do kupy...
Czytałam forum anglojęzyczne, ludzie piszą, że z tym działaniem to bardzo różna sprawa... Jak remik zwykle działa jednak szybciorem, tak humira na jednych po tygodniu, na drugich nawet po pół roku. Pozostaje poczekać, mam nadzieję, że zaskoczy szybciej...

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: patkaas » 07 gru 2015, 16:15

nemezis pisze:Czytałam forum anglojęzyczne, ludzie piszą, że z tym działaniem to bardzo różna sprawa... Jak remik zwykle działa jednak szybciorem, tak humira na jednych po tygodniu, na drugich nawet po pół roku. Pozostaje poczekać, mam nadzieję, że zaskoczy szybciej...
Remicade działał szybciej, bo jest podawany dożylnie. Na działanie zastrzyków trzeba uzbroić się w cierpliwość :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: adalimumab = humira

Post autor: karolek0303 » 07 gru 2015, 16:34

Ja mam 10 tydzien humiry,czyli jakąś 8 dawkę bodajże. Jelito od września się poprawiło,choć jeszcze jest stan zapalny w odbytnicy. nemezis uzbrój się w cierpliwość, bo myśle że warto. nie wiem jak to wygląda u Ciebie ale u mnie warto przejechać te 100km co dwa tygodnie i odczekać swoje aby dostać w udko ;)
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2009, 15:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: daroslav » 16 kwie 2017, 22:26

Czy ktoś z Was słyszał w Polsce o badaniu klinicznym/planach wprowadzenia biopodobnego Adalimumab'u?

Wg tego żródła: http://www.gabionline.net/Biosimilars/G ... adalimumab

Dokładnie za rok w kwietniu 2018 wygasa ochrona patentowa w Europie i po cichu liczę na szybkie wprowadzenie biopodobnego zamiennika "Humiry" i spadek kosztów leczenia, wydłużenie terapi jak to mialo miejsce z infliksimabem. Lista biopodobnych preparatów w tym artykule jest przyzwoita.
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2009, 15:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: daroslav » 12 maja 2017, 14:38

Królowa jest tylko jedna ;-)

http://www.medexpress.pl/najlepiej-sprz ... roku/66880
Najlepiej sprzedające się leki 2016 roku
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

c00pa
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 02 lut 2017, 18:30
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zamosc/dublin

Re: adalimumab = humira

Post autor: c00pa » 16 maja 2017, 20:35

Witam
Wlasnie zaczalem leczenie lekiem Humira(14.05.2017) pierwsza dawka 4 zastrzyki. Czekam na pierwsze efekty. Jesli ktos ma jakies pytania to prosze pisac. Wraz z biegiem czasu bede wrzucac wiecej postow z mojej terapii.

Pozdrawiam
c00shyk

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Anette28 » 18 maja 2017, 00:23

fajnie jeśli założysz osobny temat i będziesz pisać o skutkach ubocznych i efektach leczenia :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Kasia22 » 31 sie 2017, 16:14

Czy ktoś z Was dostawał humire przy dodatnim quantiferonie? Przy jakich lekach wspomagających?
Chora na Crohna od zawsze.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Tubisia » 31 sie 2017, 16:39

Najpierw robią Ci bronchoskopię w celu sprawdzenia płuc, dostajesz leki na gruźlicę i dopiero jak zaleczysz gruźlicę podadzą Ci humirę. Nie ma możliwości podania leku biologicznego w trakcie gruźlicy (leki biologiczne mogą je także spowodować, jak także gruźlicę jelit).
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Kasia22 » 31 sie 2017, 16:51

Nie mam gruźlicy. Mam mieć podaną biologię z jakimś lelekiem tylko nie pamiętam nazwy.
Chora na Crohna od zawsze.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Tubisia » 31 sie 2017, 17:26

Dodatni quantiferon to wynik dodatni na gruźlicę płuc...
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”