adalimumab = humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Kasia22 » 31 sie 2017, 17:50

Lekarze i internety twierdzą że potwierdza to styczność z gruźlica ale gruźlicy jeszcze nie oznacza.pluca mam czyste
Chora na Crohna od zawsze.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Tubisia » 31 sie 2017, 17:56

Czyli robiono Ci bronchoskopię? Pierwsze słyszę, by zakwalifikowano kogokolwiek do programu biologii z dodatnim quantiferonem.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Kasia22 » 31 sie 2017, 18:54

Już jedna kwalifikacje z dodatnim quantiferonem dostałam ale mi przepadła bo mnie cofnął dermatolog. Zdjęcie rtg w porządku, nic na płucach nie ma. Bronchoskopii nie miałam i z tego co wiem nie planują.
Chora na Crohna od zawsze.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Tubisia » 31 sie 2017, 19:04

Dziwne, w każdym innym ośrodku to standardowa procedura, dla pewności. Leczysz się w Krakowie?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Kasia22 » 31 sie 2017, 19:11

W Warszawie na woloskiej
Chora na Crohna od zawsze.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Tubisia » 31 sie 2017, 19:22

Tym bardziej dziwne. No chyba, że coś zmienili, ale byłoby to nielogiczne. Z przypadków mi znanych zawsze czekano, by pacjent wziął leki i zrobił badania, dopiero potem podawano humirę, nigdy na raz.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

kalina
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:43
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: małe

Re: adalimumab = humira

Post autor: kalina » 08 wrz 2017, 23:59

Hej, czy u Was po wstrzyknięciu Humiry też występuje zaczerwienienie skóry dookoła wstrzyknięcia? Miałam wczoraj podaną 9 dawkę i jakies 10h po podaniu zauważyłam zaczerwienienie z niewielkim uczuciem gorąca. Dzisiaj zaczerwienienie się utrzymuje, ale nie powiększa, jest tak jak było. Przy wcześniejszych podaniach nic takiego nie było. Poza tym czuję się dobrze. Powinnam się martwić że coś jest nie tak? Doradźcie proszę czy powinnam iść do lekarza z tym :smutny:

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2009, 15:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: daroslav » 15 wrz 2017, 23:21

Tubisia pisze:Dodatni quantiferon to wynik dodatni na gruźlicę płuc...
Nieprawda! Świadczy tylko o tym, że miało się styczność z prądkiem gruźlicy, to tak jakbyś napisała, że mając wirus HIV choruje się na AIDS - nie zawsze kontakt z wirusem lub jego obecnośc powowduje chorobe...

Wirus mógł być i zniknąc, a quantiferon to "obecnosć przeciciał", które jakiś czas moga się utrzymywac po ustąpieniu patogenu.

Polecam odpowiedź lekarza: pulmonologia
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2017, 23:28 przez daroslav, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2009, 15:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: daroslav » 15 wrz 2017, 23:25

Kasia22 pisze:Czy ktoś z Was dostawał humire przy dodatnim quantiferonie? Przy jakich lekach wspomagających?
Ja miałem kilka lat temu dodatni quantiferon przed podaniem Humiry w szpitalu MSW na Wołoskiej.

Lekarz stwierdził: "RTG pokazuje, że nie ma pan utajnionej gruźlicy, miał Pan poprostu kontakt z prątkiem np. bezdomny w autobusie i musimy dmuchać na zimne.

Zostałem Mi przepisany antybiotyk: ryfampicyna

po skończeniu antybiotyku quantiferon wyszedł ujemny i właczono lek.

Nic strasznego, bierz regularnie antybiotyk :-)

zgodnie z regulaminem proszę nie pisać posta pod postem
pandziaak
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Tubisia » 15 wrz 2017, 23:39

daroslav pisze:Nieprawda! Świadczy tylko o tym, że miało się styczność z prądkiem gruźlicy, to tak jakbyś napisała, że mając wirus HIV choruje się na AIDS - nie zawsze kontakt z wirusem lub jego obecnośc powowduje chorobe...
Źle się wyraziłam fakt, ale sam potwierdzasz w swoim poście moją informację o podaniu humiry dopiero po antybiotyku, a nie w trakcie :wink: A o to się pytano.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Kasia22 » 15 wrz 2017, 23:45

W poniedziałek będę na włoskiej to zobaczymy jaki plan. Jak znam życie to te leki wykończą mi wątrobę...
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, 12:25 przez Kasia22, łącznie zmieniany 1 raz.
Chora na Crohna od zawsze.

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2009, 15:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: daroslav » 16 wrz 2017, 11:29

Tubisia pisze:
daroslav pisze:Nieprawda! Świadczy tylko o tym, że miało się styczność z prądkiem gruźlicy, to tak jakbyś napisała, że mając wirus HIV choruje się na AIDS - nie zawsze kontakt z wirusem lub jego obecnośc powowduje chorobe...
Źle się wyraziłam fakt, ale sam potwierdzasz w swoim poście moją informację o podaniu humiry dopiero po antybiotyku, a nie w trakcie :wink: A o to się pytano.
Uważaj proszę gdy piszesz o tematach medycznych, bo łatwo można kogoś nie potrzebnie wystraszyć - stresu w tej chorobie i tak już nie brakuje.

Wiele osób latami czeka na biologie, każda napotkana przeszkoda by ją dostać, źle wpływa na nastrój.
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Kasia22 » 16 wrz 2017, 12:27

Ja tam sie nie stresuje. Nigdy mi nie odmówiono biologii (miałam już 3.). Zresztą wiedzą co robią.
Chora na Crohna od zawsze.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: adalimumab = humira

Post autor: mari » 06 mar 2018, 23:53

mam pytanie do osób leczonych biologia czy wcześniej stosowaliście imunosupresję chciałabym wiedzieć czy po odrzuceniu leczenia imuranem ,czy merkaptopuryną ,jest możliwe skuteczne leczenie biologiczne,po dzisiejszej rozmowie z lekarzem mam tyle wątpliwości że chyba już nic nie wiem...

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: adalimumab = humira

Post autor: Noelia » 07 mar 2018, 00:04

mari pisze:
06 mar 2018, 23:53
chciałabym wiedzieć czy po odrzuceniu leczenia imuranem ,czy merkaptopuryną ,jest możliwe skuteczne leczenie biologiczne,po dzisiejszej rozmowie z lekarzem mam tyle wątpliwości że chyba już nic nie wiem...
Przed chwilą dostałaś odpowiedź na to samo pytanie (od Tubisi, która ma ogromną wiedzę w temacie biologii, oraz ode mnie) - w tym wątku
Nie ma innej odpowiedzi niż "tak, jest możliwe, a wręcz jest to jedno ze wskazań do biologii, ale koniec końców wszystko zależy od reakcji organizmu".
Poczytaj wytyczne prawidłowego leczenia CU (ECCO-EFCCA), Poradniki o NZJ oraz odpowiednie artykuły w Kwartalnikach - wszystkie linki są w odpowiednich działach na Forum.
Tam znajdziesz 100% pewne informacje, a nie "ktoś kiedyś powiedział, że...".
Przykładowy cytat na ten temat z europejskich wytycznych:
Istnieją silne dowody wskazujące, że leki anty-TNF są skuteczne w średnio ciężkich i ciężkich rzutach WZJG, które nie odpowiadają na leczenie steroidami lub lekami immunosupresyjnymi.
Odpowiedź masz też w ulotkach leków biologicznych, np. Inflectry:
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Produkt leczniczy Inflectra jest wskazany w leczeniu umiarkowanej lub ciężkiej czynnej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego u dorosłych pacjentów, którzy niedostatecznie reagują na leczenie standardowe, w tym leczenie kortykosteroidami i 6-merkaptopuryną (6-MP) lub azatiopryną (AZA), lub leczenie było źle tolerowane, lub były przeciwwskazania do takiego leczenia.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”