adalimumab = humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwashi
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 28 lis 2006, 19:14
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

adalimumab = humira

Post autor: iwashi » 29 lut 2008, 18:07

Witajcie,

Kiedys tam wzieli mnie do szpitala Onkologicznego na Ursynowie. Tam jak juz kiedys pisalem ja i kilka osób mieli sporo infliximabu i sie nim dzielili.
W miedzy czasie bylem na wszystkich badaniach 2 x kolono robili, bo zamiast infliximabu na dziendobry dostałem mocnego kopa sterydami. Az wreszcie wrócilem do szpitala ponad miesiąc temu. Poniewaz bali się podać infli (przynajmniej tak twierdzili, bo mam zwężenie niezwłókniałe w okolicach zastawki- a z tego co kiedys Mamcia mowiła to infli nie działa na niezwłókniale)... podali humirę. Juz pewnie o niej slyszeliscie. Jest juz teraz normalnie dostępna na leczenie CD w Polsce (bo jest w UE od 2007) a tamten szpital ma kilka dawek. Wszystkie testy trzeba przechodzic analogicznie jak w infliximabie. Kuracja o tyle łatwiejsza bo zastrzykowa. Najpierw 4 zastrzyki na raz, za 2 tyg 2 zastrzyki a potem co 2gi tydzien po jednym zastrzyczku. Wszystkich wizyt w szpitalu wychodzi chyba 9. Dzis dostałem 3 dawkę (czyli pierwszy raz jeden zastrzyk - nie dwa ani 4) i mowili, ze jeszcze mam 6 razy sie pokazać wiec by sie zgadzało.
Co sie ze mną dzieje ? Nic :). Zastrzyki podskórne w brzuch bądź uda troche mało przyjemne, ale trwa to kilka sekund ;). Da sie przezyc :). Dotępna jest dokladna ulotka w internecie o polsku. ak wpiszecie w google to wyskoczy.

Zwęzenie sie nie zwęziło, czuje sie dobrze. Skutkow ubocznych raczej nie ma - mała wysypka na twarzy. Ael praktycznie niewidoczna. Wlasciwie to wszystko. Natomiast poki co o skutkach leczenia nie chce nic mowic, bo jeszcze sie nie zakonczylo. Widze lekką poprawę - i mysle ze bedzie ok.
iwashi

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Mamcia » 29 lut 2008, 18:55

Pisałam, że nie działa na zwłókniałe, a nie na niezwłokniałe. jeśłi miałeś wcześniej infliximab to mogły powstać przecwciała i dlatego - po przewrie w lecznieu bezpieczniejsza jest humira. Oba leki działają na tej samej zasadzie - są przeciwciałami przeciwko TNF-alfa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
iwashi
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 28 lis 2006, 19:14
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: iwashi » 29 lut 2008, 21:30

Mamcia, To przepraszam, moze zle zrozumialem :).
iwashi

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: misiek1 » 13 kwie 2008, 21:38

Nie znalazłem zbyt dużo na forum więc podaję link do pliku w formacie pdf z opisem w/w leku w języku polskim.

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDF ... -PI-pl.pdf
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: adalimumab = humira

Post autor: Raysha » 14 kwie 2008, 07:34

Kod: Zaznacz cały

"Choroba Leśniowskiego-Crohna

Produkt Humira jest wskazany w leczeniu ciężkiej, czynnej postaci choroby Leśniowskiego-Crohna u
pacjentów, którzy nie wykazali odpowiedzi na pełny i odpowiedni kurs leczenia kortykosteroidem
oraz (lub) lekiem immunosupresyjnym lub nie tolerują takiego leczenia lub jest ono u nich
przeciwwskazane ze względów medycznych. W celu indukcji leczenia produkt Humira należy
podawać w skojarzeniu z kortykosteroidami. Produkt Humira można podawać w monoterapii, jeśli
kortykosteroidy są źle tolerowane lub gdy dalsze leczenie kortykosteroidami jest niewskazane (patrz
punkt 4.2). "
Ciężka i czynna choroba, czyli jeśli ja jeszcze nie mam ciężkiego przebiegu a jest czynna choroba i nie potrafie nic jeść to znaczy że mi się nie należy ?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Mamcia » 14 kwie 2008, 15:13

jak nie podziałał infliximab lub (co u ciebie było) nie zadziałał to się należy. Nie pamiętyam, Czy humira ma rejestracje u dzieci. jeśłi nie to tylko w ramach experymentu, a nie programu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: adalimumab = humira

Post autor: Raysha » 14 kwie 2008, 16:08

Mamcia pisze:jak nie podziałał infliximab lub (co u ciebie było) nie zadziałał to się należy.
No nie podziałał remicade, i lekarz powiedział że nie da mi bo za dobrze wyglądam ;( a ja umieram...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Mamcia » 14 kwie 2008, 17:33

A co ma wygląd do rzeczy??/
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: adalimumab = humira

Post autor: -Ania- » 14 kwie 2008, 18:12

Mikrusia ja teraz zakwalifikowałam sie do Humiry (jestem po pierwszej dawce - z 7) a nie mam spadku wagi... no i chyba dobrze wygladam (jak zombi w masce) wiec tak dziwnie Cię potraktowali.
U mnie tez remicade nie podziałał

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: adalimumab = humira

Post autor: Raysha » 15 kwie 2008, 07:16

A co ma wygląd do rzeczy??/
Gdybym to ja wiedziała...
-Ania- pisze:Mikrusia ja teraz zakwalifikowałam sie do Humiry (jestem po pierwszej dawce - z 7) a nie mam spadku wagi... no i chyba dobrze wygladam (jak zombi w masce) wiec tak dziwnie Cię potraktowali.
U mnie tez remicade nie podziałał
Właśnie od stycznia powoli się choroba burzy i powoli sobie postępuję najgorzej było w lutym, teraz się zaczyna powtórka bo i jeść nie potrafię.
Fajnie. Czekam sobie. Dziś matka do Wawy dzwoni ciekawe co powiedzą.

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: adalimumab = humira

Post autor: anna-maria » 18 lis 2008, 11:26

Witam!
Nie wiem czy w dobrym miejscu i czasie sie tu znalazłam...moja corka przyjmuje adalimumab czyli chyba tak zwana humire i za tydzien wezmie 22-dawke...
czy znajde tu kogos co jest juz na 22-tygodniu a moze jest ktos co ma juz 30-36 tydzien??
Jestem poczatkujaca osoba na forum wiec prosze mi wybaczyc jak cos nie jasno pisze...
bardzo prosze o jakies odpowiedzi
pozdrawiam
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: Mamcia » 18 lis 2008, 14:07

Miejsce dobre, ale dlaczego dawki co tydzień - standart to dawka co 2 tygodznie, chyba, że to są badania kliniczne, co można takżę wnioskować na podstawie długości podawania.
Z ciekawości gdzie leczona jest córka??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: adalimumab = humira

Post autor: anna-maria » 18 lis 2008, 14:57

Mamcia,nie nie moze zle ujelam zdanie...chodzilo mi o to ze za tydzien przyjmnie kolejna dawke czyli bedzie to 22-tydzien...oczywiscie ze lek przyjmuje co 2-tygodnie...leczona jest w CZD-Warszawa...chorobe zdiagnozowali prawie trzy lata temu i przez dwa lata brala pentase,imuran i byla w swietnej remisji,ale lekarze stwierdzili ze standardowo co dwa lata robiona jest kolonoskopia i tak tez sie stalo...pomimo swietnego samopoczucia badanie wyszlo kiepsko bez zadnego polepszenia obraz kolonoskopi pokazal w dalszym ciagu zmiany i aby nie doszlo do zwezen zaproponowano nowy lek,ktory corka przyjmuje od czerwca tego roku...a do tego ma jeszcze pentase 2x500 i imuran 75g...

Czy jestes mi w stanie cos wiecej napisac,czy duzo jest tu osob z podobnym problemem,czy znasz kogos kto jest juz dluzej na adalimumabie niz moje dziecko,czy wiesz cos o jakis wspolnych takzwanych warsztatach,jak jest z pomoca ze strony j-elita?

ps.
moze za duzo tych pytan na raz ale dopada mnie jakies zmartwienie czy aby na pewno robie wszystko by pomoc dziecku....
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: adalimumab = humira

Post autor: anna-maria » 18 lis 2008, 20:24

magdalene,dzieki za stronke i jest mi przykro ze tak pozno sie z Wami skontaktowalam...i moj przyjazd jest wrecz nie mozliwy :smutny: mam ogromna prosbe jezeli beda organizowane kolejne spotkania to bardzo prosze o kontakt...czy ktos z Was wybiera sie do Augustowa???

pozdrawiam
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: adalimumab = humira

Post autor: kasinp » 06 maja 2009, 22:35

w piatek jade do szpitala na podanie pierwszej dawki humiry, czymusze sie jakos przygotowac ? b o nic tu o tym nie piszecie jak to jest?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”