Moje leczenie Humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Moje leczenie Humira

Post autor: mari » 11 lut 2018, 17:08

dzis czytałam trochę o tym oleju CBD o którym Wspomniałeś ale nie znalazłam nigdzie wpisu osoby która go stosuje w naszych chorobach.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Moje leczenie Humira

Post autor: Noelia » 13 lut 2018, 05:35

c00pa pisze:
10 lut 2018, 12:59
A tak na marginesie, czy ktos probowal stosowac CBD Oil? Jesli tak, to z jakimi skutkami?
mari pisze:
11 lut 2018, 17:08
dzis czytałam trochę o tym oleju CBD o którym Wspomniałeś ale nie znalazłam nigdzie wpisu osoby która go stosuje w naszych chorobach.
Na Forum są co najmniej 2 wątki na ten temat:
Olej CBD
Olej konopny CBD- medyczna marihuana
W obu wątkach wypowiadały się osoby chore na NZJ, które stosowały ten olej.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

c00pa
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 02 lut 2017, 18:30
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zamosc/dublin

Re: Moje leczenie Humira

Post autor: c00pa » 16 lut 2018, 16:37

Witaj Mari. Mam nadzieje ze u Ciebie wszystko dobrze i czujesz sie lepiej. Ja niestety staralem sie odciagnac w czasie wizyte u lekarza i nie skonczylo sie to najepiej, ale moze zaczne od poczatku. Zaostrzenie choroby dopadlo mnie w okresie swiateczno-noworocznym, ale jak to ja, myslalem ze moze cos mi zaszkodzilo i samo przejdzie. Niestety nie przeszlo. Po 5 tygodniach walki z samym soba, licznych wizytach w toalecie i niezliczonej ilosci Imodium, w koncu zadzwonilem do mojego konsultannta. Na wizycie stawilem sie tydzien pozniej i jak pisalem we wczesniejszym poscie odstawionio Humire i wlaczono Imuran. Czekajac na rozpoczecie terapii Infliximabem moj stan sie pogarszal coraz bardziej. Kazdej wizycie w toalecie byla obecna krew, w ciagu dnia wymiotowalem 1/2 razy. Schudlem w 5 tygodni z 96kg na 89kg. 12.02.2018 dostalem telefon ze mam sie stawic na irlandzki SOR gdzie dostane sterydy dozylnie. Tego samego wieczoru zostalem przyjety na oddzial i rozpoczeto podawanie sterydow dozylnie. W srode tj 14.02.2018 o 1900 pierwsza kroplowka Infliximab(Remsima) dalej sterydy, antybiotyki, antiviral, wapno, Imuran, leki przeciwzakrzepowe etc. W czwartek dostalem wypis i jestem jeszzcze przez tydzien na zwolnieniu. Jak sie czuje? O niebo lepiej, w toalecie jestem raz na 24 godziny . Jak narazie nie mam zadnych boli, wzdec, biegunki, krwawienia. Zupelnie inny czlowiek. Dodam jeszcze ze przez najblizsze 8 tyg jestem na sterydach(Prednisolone) i schodze z dawka o 5mg co tydzien. Pozdrawiam wszystkich i chetnie odpowiem na Wasze pytania jesli takie macie.
c00shyk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”