Problemy z przyjmowaniem HUMIRY pomocy ! (crohn )

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pajek
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2014, 16:47
Choroba: inna choroba jelita
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z przyjmowaniem HUMIRY pomocy ! (crohn )

Post autor: pajek » 05 wrz 2014, 17:05

Cześć Wam,
pierwszy raz zwracam się tu na forum o pomoc i mam nadzieję, że mi pomożecie.

Przyjmuje HUMIRE od lutego tego roku. Od trzech dawek w miejscu zastrzyku pojawia się czerwony 5 cm rumieniec który po kilku godzinach boli.

Lekarz powiedział, że to może być reakcja uczuleniowa ale nie dodkladnie wiem co to znaczy dla mnie jako pacjentki.

Czy Wam też coś takiego się pojawiło ?? Boje się, że to jest uczulenie które spowoduje, że nie moge brać dalej HUMIRY.

Z góry dziękuje za pomoc :)
Załączniki
2014-09-05 13.11.30.jpg
Tak to wygląda
166m,57kg,żadnej operacji, assamax-mekaptopuryna-controloc-humira

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Problemy z przyjmowaniem HUMIRY pomocy ! (crohn )

Post autor: kalka_96 » 05 wrz 2014, 18:23

Zdjęcie jest mało wyraźne, więc nie powiem dokładnie czy wygląda to tak jak u mnie.
Po pół roku brania humiry zaczął u mnie pojawiać się taki rumień. Miejsce po wkłuciu boli mnie przez następny dzień po podaniu. Na początku rumień był duży, od miejsca w kłucia w górę i w dół jakieś 10cm. Potem zaczęłyśmy razem z Panią Doktor i z Pielęgniarkami zastanawiać się od czego. Dostałam Aerius i biorę go cały czas. Przed zrobieniem zastrzyku skórę przemywają mi octeniseptem a nie gazikiem z opakowania humiry. Były też próby zrobienia bez rękawiczek itd. Ale nic to nie dawało i rumień pojawia się dalej- teraz jest dużo mniejszy i nie pojawia się za każdym razem.
Jak najbardziej może to być jakaś reakcja alergiczna- może na kauczuk, który może być zawarty w niektórych igłach, może na lateks albo na ten oryginalny gazik.
U mnie nie odstąpiono po tym incydencie od podawania Humiry bo tak jak piszę, raz ten rumień się pojawia a raz nie ale zawsze boli przez drugi dzień miejsce wkłucia.
Obserwowali mnie pod kątem innych niepożądanych objawów Adalimumabu i żadne nie wystąpiły.
Od jakiegoś czasu przestali drążyć temat, zwłaszcza, że ja to taki 'dziwny' przypadek jestem :neutral: Stanęło na tym, że to taki odczyn po wstrzyknięciu- czasem nawet po zwykłym pobraniu krwi taki mi się robi :wink:
Pisałam też o tym kiedyś na forum, zobacz : http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=180

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”