Powrót do humiry po dwóch latach?

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Powrót do humiry po dwóch latach?

Post autor: megi_25 » 10 cze 2014, 09:43

Chciałam Was zapytać o powrót do humiry. Jakie jest ryzyko, czy organizm może inaczej zareagować jak przy pierwszym leczeniu?
Mąż super reagował na humirę,zero działań nieporządanych. Po odstawieniu pełna remisja endoskopowa, bez leków, potem grypa żołądkowa,która zapoczątkowała nawrót choroby.
Aktualnie owrzodzenie w kątnicy i stan zapalny.

Od dwóch miesięcy wprowadzony budesonid i salofalk niestety nie ma poprawy, a chyba już przy tym sterydzie powinna być.
CRP początkowo trochę spadło, potem trochę podskoczyło, powtórzone w ostatnich dniach niemiarodajne,bo mąż znów ma problem z zatokami.
Na wczorajszej wizycie lekarka wspomniała o powrocie do biologii ew. wycięcie tego fragmentu.
Mężowi nigdy nie proponowano tradycyjnych sterydów. Na początku choroby też brał właśnie budesonid,który nie pomógł a następnie azę też bez jakiejś poprawy.
Ogólnie jest raczej bezobjawowy, czasem coś go pobolewa w brzuchu i to wszystko.Jedynie crp pokazuje czy jest stan zapalny.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Powrót do humiry po dwóch latach?

Post autor: Mamcia » 10 cze 2014, 13:56

Należy mieć nadzieję, że zareaguje tak samo. Słabsza reakcja może być spowodowana wytworzeniem przeciwciał.
Co do operacji to jeśli zmiany będą zwłókniałe i objawowe należy to rozważyć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Powrót do humiry po dwóch latach?

Post autor: anusia » 13 cze 2014, 22:51

A ja zaczynam swoją przygodę z humirą po raz 3 , powiem tylko tyle dobrze nam razem :miłość: też miałam 2 lata przerwy .Jest dobrze , już prawie 2 miesiące bez sterydów ,brzuch zaboli sporadycznie na własne życzenie (jak przecholuję z jedzeniem ) jest ok i niech tak zostanie .Amen .
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”