Humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michałek1
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:37
Choroba: CD u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zgierz

Humira

Post autor: michałek1 » 04 mar 2013, 20:36

Witam wszystkich - mam pytanie ;czy jest ktoś ,u kogo organizm nie tolerował preparatu REMICADE i dostał w zamian zalecenie leczenia HUMIRĄ ? Problem w tym , że preparat ten
jest refundowany przez NFZ ale tylko dla dorosłych - -dzieci niestety go nie dostają ...NFZ tłumaczy to tym,że dzieciom nie był jeszcze nigdy podawany -/ co jest nieprawda bo na zachodzie jest to już od kilku lat praktykowane/.Prawdopodobnie ustawa leży u ministra na biurku od ubiegłego roku tylko nie ma się tym kto zająć. Może ktoś orientuje sie w cenie Humiry bo informacje jakie mam są dość rozbieżne. Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:10
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Re: Humira

Post autor: zaranin » 04 mar 2013, 22:39

Ostatnio maggie0278 mi mówiła, że cena Humiry to ok. 4000zł za jedną dawkę (słownie: cztery tysiące złotych).
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Humira

Post autor: maggie0278 » 05 mar 2013, 00:28

michałek1, moja córka od września ubiegłego roku dostaje Humirę.

Dzieci dostają Humirę i to jak widać na naszym żywym przykładzie nie tylko te z rozpoznaniem CD. Aktualnie w CZD lek podawany jest 5-6 dzieci ( wiadomości z dnia 22.02) i chyba wszystkie mają refundację z NFZ.
Dziecko, które jest mi znane a najdłużej leczone Humirą to córka naszej forumowej koleżanki o nicku anna-maria, Karolina, która jest w terapii od 2008roku a lek dostała będąc w programie badawczym i dostaje do dziś.
Moja córka dostawała Remicade jednak nie odpowiedziała na ten lek, nie zaindukował on remisji. Zdecydowano o włączeniu Humiry bo nic wcześniej nie dawało pozytywnego efektu, to lekarz prowadzący załatwił wszelkie formalności. My mamy rozpoznanie CU, więc zgodę na leczenie tym lękiem musiała wydać komisja bioetyczna.
Dzieci z programu badawczego mogą stosować Humirę w domu i przyjeżdżać na kontrolę co 3 miesiące do CZD a dzieci mające refundację z NFZ muszą stawiać się na każdą kolejną dawkę tylko i wyłącznie w szpitalu, mniej więcej tak co 14+1 dzień.
Nic nie da Twoje zainteresowanie ceną Humiry, nie kupisz jej, mało tego w necie pojawiły się jakieś niecne oferty handlowe tym lekiem, ale lepiej nie ryzykować.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Humira

Post autor: anna-maria » 05 mar 2013, 13:17

maggie0278 pisze:Dziecko, które jest mi znane a najdłużej leczone Humirą to córka naszej forumowej koleżanki o nicku anna-maria, Karolina, która jest w terapii od 2008roku a lek dostała będąc w programie badawczym i dostaje do dziś.
Wszystko się zgadza poza imieniem :wink:
michałek1 pisze:dzieci niestety go nie dostają ...NFZ tłumaczy to tym,że dzieciom nie był jeszcze nigdy podawany -/ co jest nieprawda bo na zachodzie jest to już od kilku lat praktykowane/.
Oczywiście ,że jest to nie prawda ... CZD wprowadziło podawanie humiry dzieciom na przełomie lat 2007-2008 ... córka dostaje humire od 12-tego roku życia ( w maju minie 5 l.)...
michałek1,
Zamiast zastanawiać się czy ustawa leży u ministra na biurku , proponowała bym zachować spokój i postarać się o konsultacje z innym lekarzem , a nawet jeżeli sytuacja jest bardzo poważna pomyśleć o Centrum Zdrowia Dziecka...
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Humira

Post autor: maggie0278 » 05 mar 2013, 13:38

anna-maria pisze: maggie0278 napisał/a:
Dziecko, które jest mi znane a najdłużej leczone Humirą to córka naszej forumowej koleżanki o nicku anna-maria, Karolina, która jest w terapii od 2008roku a lek dostała będąc w programie badawczym i dostaje do dziś.


Wszystko się zgadza poza imieniem
O ja! Ale ze mnie sklerotyczka, przepraszam, oczywiście, że chodzi o Wiki :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

michałek1
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:37
Choroba: CD u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zgierz

Re: Humira

Post autor: michałek1 » 04 paź 2013, 21:24

czy jest ktoś - u kogo Humira nie tylko nie dała poprawy czy remisji - ale nawet zaostrzyła chorobę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”