Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ewuunia
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 06 wrz 2006, 18:40
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: ewuunia » 26 lis 2008, 19:21

We wrześniu miałam usuniętą jedną z przetok okołodbytniczych, rana się nie zagoiła.Pani prof. Rydzewska skierowała mnie na rezonans odbytu i wyszlo,że te przetoki są mnogie umiejscowiły się w okolicach odbytu i w brzuchu jedna z nich kieruje się w kierunku otrzewnej , druga przebiła pochwę.Tak jak mi powiedziano mam pajęczą sieć przetok w brzuchu.3 tygodnie temu na chirurgii w szpitalu MSWiA wWarszawie po konsultacji gastroenterologów i chirurgów miałam w znieczuleniu ogólnym podany infliximab bezpośrednio do przetok.Jestem pierwszą osobą w Polsce na której zrobiono taki eksperyment.Jest może ktoś wśród was kto wie coś na temat takiego leczenia.Dano mi do zrozumienia na jednym z obchodów,że moja postać Crohna jest bardzo ciężka do leczenia i to czy infliximab mi pomoże nie dają żadnej pewności muszę liczyć sie z wyłonieniem stomii.Dożylnie nie mogą mi tego podać bo mam zwęrzony końcowy odcinek jelita krętego , zwęża mi się odbyt i mam problemy z wypróżnieniami.2 grudnia czeka mnie znowu narkoza i kolejna próba podania leku. Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: -Ania- » 26 lis 2008, 19:45

hmm nowatorska metoda.
Ja tylko slyszalam o niej, jak lekarze rozmawiali o tym.

Oby sie powiodło.
No i nie zazdroszcze Ci tej pajęczej sieci przetok.
Zycze sukcesów w leczeniu.

Moim zdaniem jestes pod najlepsza opieka jaka moze byc w Polsce, a jesli pamiec mnie nie myli, to sie pare razy spotkalysmy na oddziale.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: Mamcia » 26 lis 2008, 21:06

Mnie gdzieś się obiło o "oczy" w materiałach zjazdowych. To oczywiście jest metoda eksperymentalna, ale teoretycznie uzasadniona. Nie niesie ze sobą ryzyka dla pacjenta, a korzyści mogą być duże.
pamiętaj także, że stomia, to żadna tragedia. Znamy takich, co nadal czekają, mimo, że proponowano im nie raz zamknięcie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ewuunia
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 06 wrz 2006, 18:40
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: ewuunia » 26 lis 2008, 21:08

-Ania- pisze:hmm nowatorska metoda.
Ja tylko slyszalam o niej, jak lekarze rozmawiali o tym.

Oby sie powiodło.
No i nie zazdroszcze Ci tej pajęczej sieci przetok.
Zycze sukcesów w leczeniu.

Moim zdaniem jestes pod najlepsza opieka jaka moze byc w Polsce, a jesli pamiec mnie nie myli, to sie pare razy spotkalysmy na oddziale.

ania
Tak jest Aniu nawet leżałyśmy na jednej sali dawałam Ci pastę jajeczną, teraz od września jestem bywalczynią chirurgii

dymek
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2008, 21:25
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: dymek » 26 lis 2008, 22:51

mam nadzieje ze ta metoda przyniesie porzadany efekt no i oczywiscie zycze powodzenia :wink:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: Mamcia » 27 lis 2008, 09:16

Była jednak praca. Poniżej streszczenie.
Scand J Gastroenterol. 2006 Sep;41(9):1064-72. Links
Treatment of perianal fistulas in Crohn's disease by local injection of antibody to TNF-alpha accounts for a favourable clinical response in selected cases: a pilot study.Asteria CR, Ficari F, Bagnoli S, Milla M, Tonelli F.
Department of Clinical Physiopathology, Surgery Unit, University of Florence, Italy. corrado.asteria@libero.it

OBJECTIVE: Intravenously administered infliximab, a monoclonal antibody directed against tumor necrosis factor-alpha, has been proven to be efficacious in the treatment of fistulas in patients with Crohn's disease. It has recently been suggested that local injections of infliximab might be beneficial as well. The aim of this study was to assess whether infliximab could play an effective role in the local treatment of perianal fistulas in Crohn's disease. MATERIAL AND METHODS: Local infliximab injections were administered to 11 patients suffering from Crohn's disease complicated by perianal disease. Eligible subjects included Crohn's disease patients with single or multiple draining fistulas, regardless of status of luminal disease at baseline. Patients, however, were excluded from the study if they had perianal or rectal complications, such as abscesses or proctitis or if they had previously been treated with infliximab. Twenty-milligram doses of infliximab were injected along the fistula tract and around both orifices at baseline and then every 4 weeks for up to 16 weeks or until complete cessation of drainage. No further doses were administered to patients who did not respond after three injections. Efficacy was measured in terms of response (a reduction in fistula drainage of 50% or more) and remission (complete cessation of fistula drainage for at least 4 weeks). Time to loss of response and health-related quality of life were also evaluated. RESULTS: Overall, 8/11 patients (72.7%) responded to the therapy and 4/11 (36.4%) reached remission, whereas 3/11 patients (27.2%) showed no response. Response or remission was very much dependent on the location of the fistulas, and time to loss of response was generally longer for patients who reached remission compared to patients in response. Changes in health-related quality of life, as assessed by the Inflammatory Bowel Disease Questionnaire (IBDQ), also reflected response or remission, with more marked improvements associated with remission. After a mean 10.5 months' follow-up (range 7-18 months), 6/11 patients (54.5%) are in response and 4/11 patients (36.4%) are in remission. No adverse events have been observed in this cohort of patients. CONCLUSIONS: Local injections of infliximab along the fistula tract seem to be an effective and safe treatment of perianal fistulas in Crohn's disease. However, further controlled clinical investigations are warranted.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: Shima » 28 lis 2008, 07:54

A kiedy bedziesz ewuuniu na oddziale chirurgicznym? 1 grudnia już??
jak tak to zajrzę :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

ewuunia
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 06 wrz 2006, 18:40
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Podanie infliximabu bezpośrednio do przetok

Post autor: ewuunia » 28 lis 2008, 19:59

Shima pisze:A kiedy bedziesz ewuuniu na oddziale chirurgicznym? 1 grudnia już??
jak tak to zajrzę :)
2 grudnia mam być na 10

[ Dodano: 07-12-2008 ]
Właśnie wróciłam ze szpitala po podaniu drugiej dawki infliximabu do przetok.Po pierwszej dawce jest bez zmian ale tak ponoć może być,teraz chiryrdzy zastanawiają się czy aby mi nie przeszczepić śluzówki w odbycie bo jest tam dziura która ich zdaniem sama nie zarośnie. Nie wiem co mam o tych ich pomysłach myśleć.4 stycznia jadę na trzecią dawkę może coś się wyjaśni.

[ Dodano: 08-01-2009 ]
Niestety podane 3 dawki infliximabu do przetok nie przyniosły efektu.Dzisiaj wróciłam z chirurgii MSWiA wWarzawie.Pani prof.Rydzewska i chirurdzy zdecydowali się na operację przetok metodą Hipokratesa, więc mam w przetoki założone nitki.W lutym jeżeli ta metoda zadziała podadzą mi infliximab dożylnie ale powikłaniem może być zamknięcie jelita które jest zwężone.Jestem już tym wszystkim zmęczona.To moja ostatnia szansa przed stomią.

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”