Remicade i skutki uboczne

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: Mamcia » 29 lip 2009, 08:40

przetoki nie są przeciwwskazaniem do podawania humiry. na forum jest odnośnik do programu. jest opisany również w kwartalniku i tam nie ma podobno. W przypadku humity jest inny rytm podawania i indukcja remisji obejmuje więcej dawek.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasiaz
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 02 paź 2006, 11:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: kasiaz » 21 gru 2010, 13:03

witam, mój syn jest po XI dawce remicade - do tej pory poza kilkoma epizodami pod postacia infekcji (katar i kaszel) po ok 2 tygodniach od podania kolejnej dawki - nie miał innych niepokojących objawów zwiazanych z remicade.
Do tej pory. teraz pojawia mu się wysypka w okolicach łokci i kilka zmian skórnych na łydkach wielkości 2 gr ( skóra w tych miejscach sie łuszczy) czy ktoś ma podobne problemy?
I moje kolejne pytanie: jak długo można podawac systematycznie co 8 tyg. remicade - u nas minął juz rok.
pozdr

Awatar użytkownika
gatita140
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2007, 23:56
Choroba: CD
Lokalizacja: warszawa

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: gatita140 » 13 lut 2011, 02:03

Witam serdecznie Wszystkich
...dawno mnie nie bylo ale dopadl mnie nawet na emigracji :mad:
... no i skracajac historie jestem po 4 dawce remika ... tu wszyscy pisza o zmianach skornych-wlasnie przechodze owe i jak wlasnie obejrzalam siebie ciemnych kropek tez mi przybylo , wlosy -musilam obciac bo wyszly ale da sie zapanowac nad tym... co do uderzen cisnienia -tez przeszlam, wygladalm rewelacyjnie :lol: jeszcze biorac sterydy napuchnieta rumiana dozynkowa baba, a kogos spotkalo to moze w samolocie??no niezapomniane wrazenie.... :lol: jako jedyna siedzialam w bieliznianym podkoszulku w grudniu... :lol: ale to wszystko da sie przejsc ludzie to nic...

...moje pytanie dotyczy stanu psychicznego-tak istotnego w naszych przypadlosciach a moim osobistym zdaniem najwazniejszego
...mnie dopadaj depresje nie wiem czy to nagromadzenie Crohna i kolejne wywrocenie zycia do gory nogami czy mial w tym udzial remik? dodam ze sterydy tez mieszaja mi w glowie...to jakies chore loty nad ,ktorymi nie mam kontrolii ....loty i szczescia i deprechy no przeraz mnie to ...
...ktos ma podobne doswiadczenia mija to ?czy moze trzeba dolaczyc kolejnego spacjaliste do listy czesto odwiedzanych?

ps troche prywaty/ mamciu dziekuje ze jestes Kochana....nie dajesz nam sie tu zwariowac a pamietasz mnie jeszcze ? :razz:
gatita

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: Mamcia » 13 lut 2011, 18:53

A jak taką piękna "Cyganichę" (http://www.poezja-spiewana.pl/index.php?str=lf&no=9069) można zapomnieć? Lekarze mdleli, a pacjentom na chirurgii szwy pękały i skakało ciśnienie. A jak jeszcze pojawiła się siostra to OIOM był zapchany.
A poważnie to te objawy raczej bym zwalała na sterydy, niż na Infliximabb - może poza skórą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: Cinimini » 13 lut 2011, 21:50

gatita140, hej - pamiętam, że jak Cie poznałam to pomyślałam sobie "taka piękna i tez ma to świństwo..." ;)
Powiem tak, ja jestem na biologicznym od 3 lat i "loty" miewam, a raz nie... Dlatego nie wiązałabym tych stanów z leczeniem. Po prostu wrażliwce z nas niesamowite i mamy słabsze okresy psychicznie również, nie tylko fizycznie... Na 'pocieszenie' powiem , że ja terazteż jestem w fazie totalnego dołu... ;/
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
gatita140
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 26 sty 2007, 23:56
Choroba: CD
Lokalizacja: warszawa

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: gatita140 » 26 mar 2011, 15:59

...dziekuje Kochanii jak milo poczytac slodkie slowa duzzy buziak...my wszyscy piekni jestemy -ponoc cierpienie uszlachetnia hahahah kocham to stwierdzenie zawsze mnie rozsmiesza :mrgreen: idac tym stwierdzeniem w Hoolywood biegunka powinna byc pozadana bardziej niz botoks !!
...co do tej psychiki to tak jak czulam ...nie ma na kogo zwalic winy :mrgreen: ale juz mi lepiej pl slonce dobrze mi sluzy i kolejne dawki remika -1 podtrzymujaca i konska dawka zelaza i 3dni na Wolowskiej rewelacja... i co nieco tu i owdzie mi przybylo no :mrgreen: cudnie....
....tak wogole to kazdy pobyt w szpitalu daje mi takiego kopa do wszystkiego-nie wiem czy to przerazliwy krzyk aby sp.....adac ze szpitala czy strach przed przylepieniem mi latki 'Pani jest chora prosze sie oszczedzac'...
Cinimini Kochana ja sobie tak mysle kazdy ma doly -my przynajmniej z odpowiednich powodow-dziekuje Bogu ze nie jestem ta ktora rozpacza ze w spodnie wejsc nie moze, albo ta co mi zazdrosci figury Crohna zalosne ......glowa do gory dzieki temu swinstwu wiemy co wazne i nie tracimy czasu na pierdoly....ja osobiscie dziekuje ze nie wyroslam na dmuchana lale -tylko na pieknie uszlachetniona :wink:
gatita

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: kalka_96 » 23 sty 2013, 14:26

mam pytanie,
ostatnio podczas podawania 3 dawki remicade, kroplówka szła od około 11.30 do 15, na początku podawania zrobiło mi się gorąco, zaczerwieniły mi się policzka i serce zaczeło bardzo szybko bić. po przerwaniu podawania leku i ponownym podłączeniu wszystko wróciło do normy i lek do końca zszedł spokojnie, pod koniec tylko zaczęło boleć mnie gardło i klatka piersiowa, myślałam że może się przeziębiłam, następnego dnia rano było wszystko w porządku. czy mogło dojść do wstrząsu czy to raczej moje zdemerwowaie? pytam, bo się tyle naczytałam i pewnie bedę się bała 4 dawki

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: kalka_96 » 23 sty 2013, 14:51

Egzistenz pisze:Co na to lekarze?
potraktowali to jako chwilowe zdenerwowanie. było tak, że akurat w tym dniu lek podłączała mi pielęgniarka, która wczesniej bardzo dużo opowiedziała mi o wstrząsie i pewnie psychika zrobiła swoje. nie powinni tak straszyć bo różne rzeczy się dzieją potem,
do wstrząsu mi to nie pasowało bo po podłączeniu ponownym i jeszcze pompa nawet szła szybciej nic się nie działo :neutral:

[ Dodano: 23-01-2013 ]
a mogło zahamować rozwijanie się wstrząsu czy reakcji alergicznej to, że przed dawką dostałam sterydy? :neutral:

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: Artur rodzic » 23 sty 2013, 16:41

elwirka, co do podawania sterydy przed to też tak zawsze myślałem, jednak Adam przed ostatnią dawką nie miał sterydu i przed następną też ma nie mieć podawanego. Jednak u niego nigdy nic się nie działo i dlatego też podejrzewam, że podjęto taką próbę. Na kimś przecież trzeba popróbować.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: Artur rodzic » 24 sty 2013, 11:12

Egzistenz, przed dawką którą przyjmował ostatnio nie dostał nic i teraz także nie mam nic podawać. Ale z tego co się orientuję to na pewno znaczna większość dzieciaków nadal przed Remicade nadal ma podawany Metypred.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: kalka_96 » 24 sty 2013, 11:24

ja dostawałam przed podaniem wieczorem 16mg potem rano 16mg i miałam podany lek. może, dlatego, że Adam miał już 32 dawkę i jak już wziął tak dużo to procedura ze sterydami się zmieniła :neutral:

aniuko
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2009, 19:31
Choroba: CD u dziecka
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Garmisch-P, Niemcy

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: aniuko » 27 sty 2013, 22:02

Dziwne z tymi sterydami przed...wiecie może skąd takie procedury? Moja córka jest leczona w Niemczech i nie ma podawane nic przed, w trakcie czy po Remicade. Wiem, że w Stanach i Kanadzie podają czasem Zyrtekowe odpowiedniki. POlecam super forum dla czytających po ang: http://www.crohnsforum.com

Pozdrawiam wszystkich,

Ania

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: Mamcia » 28 sty 2013, 22:40

Sposób podania
Produkt leczniczy Remicade powinien być podawany w infuzji dożylnej trwającej 2 godziny.
Wszystkich pacjentów, którym podano produkt leczniczy Remicade należy obserwować przez co najmniej 1-2 godzin po infuzji, aby zauważyć ostre reakcje związane z infuzją leku. Musi być dostępny zestaw reanimacyjny, taki jak adrenalina, środki przeciw-histaminowe, kortykosteroidy oraz aparatura do sztucznego oddychania. Pacjenci mogą otrzymać wcześniej np. lek przeciwhistaminowy, hydrokortyzon i (lub) paracetamol; można również zmniejszyć szybkość infuzji, w celu zmniejszenia ryzyka reakcji związanych z infuzją, szczególnie w przypadkach, gdy reakcje związane z infuzją
występowały w przeszłości (patrz punkt 4.4).
Reakcje związane z infuzją i nadwrażliwość
Stosowanie infliksymabu było związane z wystąpieniem ostrych reakcji związanych z infuzją, w tym wstrząsu anafilaktycznego i reakcji nadwrażliwości typu późnego (patrz punkt 4.8).
Ostre reakcje związane z infuzją, w tym wstrząs anafilaktyczny, mogą rozwinąć się w czasie infuzji (w ciągu kilku sekund) lub w ciągu kilku godzin po infuzji. Jeśli wystąpią ostre reakcje związane z infuzją, należy natychmiast przerwać infuzję. Musi być dostępny zestaw reanimacyjny, w skład którego wchodzi; adrenalina, środki przeciwhistaminowe, kortykosteroidy oraz aparatura do sztucznego oddychania. Aby zapobiec umiarkowanym i przemijającym reakcjom związanym z infuzją, pacjent może wcześniej otrzymać np. leki przeciwhistaminowe, hydrokortyzon i (lub) paracetamol.
Z charakterystyki produktu leczniczego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasiaz
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 02 paź 2006, 11:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: kasiaz » 05 lut 2013, 14:40

mój syn przez 2 lata podawania remicade tez dostawał metypred 16 mg przed i 16 mg w dzień podania
pozdr

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade i skutki uboczne

Post autor: kalka_96 » 16 mar 2013, 10:49

byłam w czwartek na 4 dawce i sytuacja się powtórzyła, zrobiło mi się gorąco i serce biło tak,, jakby za moment miało wyskoczyć, bałam się bardzo, myślałam że w związku z tym leczenie poszło do kosza. oczywiście szybko odłączyli mi remicade, podali devaxen i clemastine a potem jeszcze kroplówkę przez pół godziny, potem podali mi remicade jeszcze raz ale bardzo powoli, dali mi też pulsoksymetr i lek schodził aż do 23.00. było już ok i potem nic złego się nie działo. powiedzieli, że za szybko ktoś mi go podłączył miał iść 40ml/godz a szedł 125ml/godz :evil: pielęgniarki oczywiście szybko pompę wyzerowały ale i tak lekarka wiedziała że szedł za szybko. na następną dawkę, trzy dni przed mam zażywać leki odczulające

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”