Częstsze powstawanie pieprzyków skutkiem terapii Remicade`m?

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Cogitus Nocens

Częstsze powstawanie pieprzyków skutkiem terapii Remicade`m?

Post autor: Cogitus Nocens » 13 maja 2008, 11:12

Cześć

Jestem od wielu miesięcy leczony infliksymabem (Remicade).

Ogólnie pomaga. Miewałem potworne bóle głowy, na które nie pomagał nawet tramadol (TramalR) :cry: Ale to chyba minęło :]

Natomiast mam odczucie że częściej pokazują mi się pieprzyki na skórze. Mam na punkcie wyglądu fioła (może to jakaś dysmorfofobia? 8-O ) i dlatego to mnie tak niepokoi... :( Myślałem że to jakieś psychosomatyczne myślenie, ale szperałem na necie i oto co znalazłem:

http://www.blackwell-synergy.com/doi/ab ... alCode=bjd

W Nijmegen (Holandia) przeprowadzono te badania. Jak Wy się do tego odnosicie? :?:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 17:21 przez Cogitus Nocens, łącznie zmieniany 1 raz.

Cogitus Nocens

Re: Częstsze powstawanie pieprzyków skutkiem terapii Remicade`m?

Post autor: Cogitus Nocens » 13 maja 2008, 12:38

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Ja miałem z 6 dawek już! :(

O ja nieszczęśliwy :shock: :cry:

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Częstsze powstawanie pieprzyków skutkiem terapii Remicade`m?

Post autor: podblond » 13 maja 2008, 13:01

Ja miałam 8 dawek - ostatnia jakoś w maju zeszłego roku i nie widzę żadnych zmian ilościowych pieprzyków.
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Cogitus Nocens

Re: Częstsze powstawanie pieprzyków skutkiem terapii Remicade`m?

Post autor: Cogitus Nocens » 13 maja 2008, 13:31

Może i masz trochę racji Żabusiu - ale wszystko z umiarem :( Jak będzie ich za dużo,to już niebyt fajnie :oops:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Częstsze powstawanie pieprzyków skutkiem terapii Remicade`m?

Post autor: Raysha » 13 maja 2008, 14:46

Nawet jeśli by to było od remi, to nie widzę osobiście w tym nic złego poza tym że trzeba uważać na słońcu. A tak to uważam, że to małe piwo z tym co się czasem dzieje przy naszych chorobach.

Cogitus Nocens

Re: Częstsze powstawanie pieprzyków skutkiem terapii Remicade`m?

Post autor: Cogitus Nocens » 13 maja 2008, 17:23

Co do tych boleści - czytałem na innym forum,że facio dostawał od lekarza recepty na morfinę na silne bóle głowy. Ale to wyjątek,musiał mieć zaufanie. Bo jaki lekarz zapisze morfinę na ból głowy,nie znając problemu dogłebnie ;]

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”