Remicade(infliksymab)

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asia
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2004, 15:18
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Remicade(infliksymab)

Post autor: Asia » 29 sty 2005, 09:40

Witajcie! Czyta3am w czasopismach med o ostatnich próbach klinicznych nad Remicade w Polsce. Zastanawia3am sie nad powik3aniami. Opisano, ?e z 30 osób badanych u 4 osób po 4-24 tygodni od rozpoczecia leczenia wyst?pi3y powik3ania. U 2 osób w postaci zaka?en skóry, p3uc, nerek a u 2 gru?lica. Jesli byli?cie leczeni remicade napiszcie jak to u was wygl?da3o.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 15:17 przez Asia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Doris » 08 kwie 2005, 11:57

jestem wsciakla!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
CZY NAPRAWDE NIKT NIE MOZE NAPISAC JAK SIE CZUL PO PODANIU RAMICADE?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marcin
Początkujący ✽✽
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2004, 22:48
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Kaszuby

Infliximab

Post autor: Marcin » 08 kwie 2005, 15:56

Wyniki najwi?kszego jak dot?d badania dotycz?cego terapii biologicznej w chorobie Le?niowskiego-Crohna ACCENT (A Crohn's disease Clinical trial Evaluating infliximab in a New long-term Treatment regimen) wykaza?y, ?e infliksimab redukuje bóle wyst?puj?ce w tej chorobie. U chorych, u których zastosowano 3 dawki indukcyjne infliksimabu, ju? po 10 tygodniach odnotowano ?rednio 50 proc. zmniejszenie objawów bólowych i skurczów w obr?bie jamy brzusznej, opisywanych jako elementy CDAI (Crohn's Disease Activity Index). Remicade istotnie zmniejsza objawy zapalne zwi?zane z chorob? Le?niowskiego-Crohna, inicjuj?c proces leczenia b?ony ?luzowej jelit, co prowadzi do ograniczenia liczby hospitalizacji i zabiegów chirurgicznych zwi?zanych z chorob?.
?Kilka lat temu, gdy lek pojawi? si? na rynku, wywo?a? w?ród specjalistów prawdziw? eufori?. Z czasem ten entuzjazm nieco przygas?, gdy? nie u wszystkich pacjentów lek jest tak skuteczny, jak s?dzili?my pocz?tkowo. Nadal jednak zajmuje wa?n? pozycj? w leczeniu choroby Crohna" - mówi prof. Józef Ry?ko z Kliniki Gastroenterologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
Stosowanie leku Remicade opatrzone jest licznymi ostrze?eniami specjalnymi, m.in. nie mo?na go podawa? pacjentom z gru?lic?, poniewa? mo?e doj?? do rozsiewu tej choroby. Niezb?dne jest tak?e zabezpieczenie chorego w leki przeciwhistaminowe na wypadek wstrz?su anafilaktycznego, jaki mo?e sprowokowa? podanie infliksimabu. ?Dlatego Remicade, w odró?nieniu od innych dost?pnych preparatów, które pacjenci przyjmuj? samodzielnie, mo?e by? podawany tylko w warunkach szpitalnych, pod kontrol? specjalisty" - podkre?la prof. J. Ry?ko.
Lek podawany jest we wlewie co 8 tygodni, po standardowej indukcji w 0., 2. i 6. tygodniu.
?Lek stosowany jest w chorobie Crohna od kilku lat, wi?c moim zdaniem za wcze?nie jeszcze na obiektywne podsumowania. W naszej klinice terapi? t? stosujemy u pi?ciu pacjentów. U wszystkich stan si? poprawi?: u jednego przetoki zamkn??y si? ca?kowicie, u pozosta?ych znacz?co zmniejszy?y si?. Oceniam skuteczno?? leku na ok. 60 proc." - mówi Józef Ry?ko.
Kolejne lata do?wiadcze? z lekiem Remicade da?y podstawy do rozszerzania zalece? i grupy docelowej. Najpierw stosowano go tylko u doros?ych, potem znalaz? swoje zastosowanie tak?e w pediatrii. Pocz?tkowo lek by? stosowany w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Potem udowodniono jego skuteczno?? w chorobie Crohna z wyst?puj?cymi przetokami oko?oodbytniczymi. Teraz wiadomo, ?e lek sprawdza si? tak?e w przypadku ci??kich postaci choroby Crohna. Z obserwacji wynika, ?e nie powinno si? go stosowa? d?u?ej ni? rok - je?li do tego czasu stan nie ulegnie znacz?cej poprawie, konieczna jest interwencja chirurgiczna.
Ograniczeniem w stosowaniu Remicade jest cena: jedna ampu?ka kosztuje ok. 3 tys. z?, a u niektórych chorych trzeba jednorazowo zastosowa? a? trzy ampu?ki. W takich przypadkach wymagana jest dodatkowa zgoda funduszu zdrowia na refundacj? leku.
:wink:
Prawda Nas Wyswobodzi !!!
Gdy odkryte bedzie to co zakryte ...

Szukajcie a kiedyś znajdziecie !!!

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Doris » 08 kwie 2005, 16:08

Marcinku DZIEKUJE CI BARDZO BARDZO :mrgreen: BUZKA!!!!!!!!!!!

mika
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: mika » 08 kwie 2005, 19:13

Prosz? bardzo. Ja kiedys opisa?am swoje wra?enia po Remicade - wklejam poni?ej.

Co do mnie, to wygl?da?o to tak: kroplówka sp?ywa?a godzine, co 10 minut mierzono mi temperature i ci?nienie. Nie odczuwa?am absolutnie ?adnych efektów ubocznych. Zero sensacji podobnych do opisanych przez Magica:)
Nie wiem czy jestem w stanie obiektywnie opisa?, jakie efekty da?a mi ta kuracja, bo po prostu nie mam pojecia jaki by?by mój stan zdrowia bez niej.
Jako ?e by?am 6 tygodni po resekcji jelita cienkiego i tak wszystko zmierza?o ku lepszemu,bo gorzej niz przed operacj?, chyba by? ju? nie mog?o.
Co do widocznych efeków, po Remicade uty?am 5 kg w ci?gu miesi?ca - niez?y wynik. Bóle brzucha zosta?y (by?y do zniesia, ale by?y), podobnie jak biegunki, ale i tu byla poprawa - 3-4 razy dziennie.
Podkre?lam, ?e nie nie wiem, jak czu?abym sie bez tej kuracji, ale podejrzewam, ze gorzej. No, ale to ju? moja calkowicie subiektywna ocena:)
Przyznam sie, ?e moj stan zdrowia by? na tyle zno?ny przez te 5 lat, ?e odpu?ci?am sobie wizyty w klinice i te ohydne sterydy (bo dopiero po tym czulam sie naprawde fatalnie). Pozwoli?am sobie nawet na urodzenie dzieciaczka i wykarmienie piersi?, wiec chyba nie by?o tak zle:)

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Doris » 08 kwie 2005, 21:29

Mika jestes kochana !!!!!!!!!!!!!!!!! ja juz bylam w stanie zrezygnowac z Remicade tak sie wystraszylam :cry: po twojej wiadomosci BRADZO SIE USPOKOILAM. DZIEKUJE WAM OBU Z CALEGO SERCA JESTESCIE KOCHANI. DUZA BUZKA DLA WAS !!!!!!!!!!!!!! :)

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Doris » 01 lis 2005, 14:39

wlasnie wrocilam z podania 3 dawki i ................ zastanawiaja sie czy podac mi 4 i 5 poniewaz wystapila jakas reakcja alergiczna. w czasie podawania leku zaczelam odczuwac bol w klatce piersiowej, nie moglam oddychac, czulam jak mi twarz dretwieje. na chwilke zostal lek odlaczony i po ponownym podlaczeniu bylo juz ok.

Krzysiek82
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2005, 12:03
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Remicade

Post autor: Krzysiek82 » 22 lis 2005, 19:26

Hej! Choruje od kilku lat na chorobe Crohna. Leczenie konwencjonalne nie wywołuje remisji. Czuje sie lepiej jedynie podczes przyjmowania lekow. Obecnie przyjmuje Metronidazol, Cipropol, Imuran, Jucolon i inne wspomagajace leki. Wczesniej przyjmowalem przez pol roku Encorton co przynoskilo dosc dobre rezultaty jednak przy zejsciu do mniejszych dawek (zaczynalem od 60 mg na dobe), juz ponizej 20 wszystko wracalo. Moim glownym problemem sa przetoki i ropien okoloodbytniczy. Zastanawiam sie nad przymowaniem Remicade. Czytalem juz rozne wypowiedzi na ten temat tego leku. Diris, widzialem Twoje wypowiedzi ze przyjmujesz. Jak sie czujesz? Czy rzeczywiscie pomaga? Czy moze sa inni chorzy ktorzy maja doswiadczenie z tym lekiem i moga mi cos o tym powiedziec??
Pozdrawiam
Krzysiek!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 23 lis 2005, 09:44

Jestes klasycznym wskazaniem do zastosowania Infliximabu. Zapraszam na http://nzj.iimcb.gov.pl/leki_biologiczne.html Czy uda Ci się dostać rwefinansowanie to już inna sprawa. Namawiam i życzę powodzenia.
Mamcia

Krzysiek82
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2005, 12:03
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Przeciwskazanie

Post autor: Krzysiek82 » 23 lis 2005, 16:43

Dzieki bardzo za odpowiedz!
Slyszalem, ze przeciwskazaniem jest ropien odbytu. Czy to prawda?
Pozdrowionka!
Bo ja sie ucze najwiekszej sztuki zycia,usmiechac sie zawsze i wszedzie i bez rozpaczy znosic bole i nie zalowac tego co przeszlo i nie bac sie tego co bedzie
gg: 2396092

Kasik

Remicade

Post autor: Kasik » 28 lis 2005, 18:15

Witam wszystkich, ja osobiście przyjmowałam 4 dawki leku i było dobrze.Po przerwaniu po 3 miesiącach wróciło zaostrzenie.Obecnie jestem na sulfosalazynie EN,imuranie,sterydach i nie widze poprawy...Choruję na Crohna 7 lat..Ale się nie poddaję

Gość

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Gość » 28 lis 2005, 19:55

Poddawać się nie wolno. Zaloguj się i opisz swoją historię, bo z ego co piszesz masz już "duże doświadczenie".
pozdrawiam serdecznie
Mamcia

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Doris » 02 gru 2005, 19:03

jestes juz po 4 dawce remicade zostala mi jeszcze jedna.
poprawe widze ale tylko w sprawach jelitka. jem wszystko,pije,pale, niczego sobie nie odmawiam. do kubelka latam raz dziennie nieraz nawet co 2 dni. zalatwiam sie normalnie. jesli chodzi o przetoki to jest mala poprawa. nadal sacza, zrobila mi sie kolejna. ostatnio szansa bedzie to piate podanie. jesli przetoki mi nie zarosna to nie wiem co zrobie. chyba sie potne

Gość

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Gość » 02 gru 2005, 19:29

Po pierwsze rzuć palenie, bo jego negatywny wplyw na CD jest ponad wszelką wątpiwość udowodniony. Szkoda Remicadu dla kogoś kto pali.

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Doris » 07 gru 2005, 23:35

Gosciu moze sie zalogujesz zebym wiedziala z kim mam przyjemnosc. twoja uwaga tyczy sie tego ze tobie nie przyznali i jestes z tego powodu taki zlosliwy????

zreszta od kiedy to palenie pomaga uwalniac sie przetoce?????
ja raczej slyszalam ze szkodzi na jelita a nie przetoki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”